Peugeot 407 - ocena ogłoszeni\

05 Lis 2017, 20:34

Witam,
wracam po 6 latach. Ostatnio z Waszą pomocą kupiłem Corsę B, którą te 6 lat przejeździłem prawie bezawaryjnie. Niestety uszczelka pod głowicą ją dobiła. Teraz szukam Peugeota 407 w benzynie, do zagazowania. Co sądzicie Panowie o tej ofercie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
?

Rok 2007, niski przebieg, pierwszy właściciel, serwisowany w ASO, sprzedaje na fakturę VAT, bo ponoć kupiony na firmę. Zastanawiam się jednak, czy to auto jest tyle warte... Do ilu stargować, żeby się opłacało brać?
Sprzedający mówił, że na fakturze można wpisać niższą kwotę, wówczas podatek będzie mniejszy, a cena auta mniejsza o tą właśnie kwotę. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie to rozwiązanie.
persil91
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Pyrlandia

05 Lis 2017, 22:41

a czy jak wystawia VAT fakturę to nie jesteś zwolniony z podatku?
jak a 2007 nie dałbym tyle. Ja za swoja 407ke tyle ze z 2005 dałem 14000
serenity20
Początkujący
 
Posty: 117
Auto: Nie mam

05 Lis 2017, 23:00

Jestem zwolniony, ale od PCC w wysokości 2%, który płaci się Urzędowi Skarbowemu. Natomiast do ceny auta dochodzi podatek VAT w wysokości 23%. który muszę zapłacić sprzedającemu. Jeśli kwota na fakturze będzie zaniżona, podatek wyniesie ok. 1000 zł, myślę,że o ten tysiąc na pewno bym cenę auta stargował. Ale czy o więcej, to się okaże na miejscu.

Zastanawiam się, jaka kwota za ten konkretny egzemplarz byłaby ok? Jak się targować? Rocznik 2007, więc nie ma problemów z nieczytelnym wyświetlaczem (300 zł w kieszeni). Wyposażenie dobre, np. ksenony. Zadbany, serwisowany w ASO, niski przebieg. Nowe - roczne - opony na lato i zimę (niecałe 4000 zł w kieszeni).

No i trochę jestem czasowo ograniczony - muszę coś kupić w tym miesiącu.
persil91
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Pyrlandia

05 Lis 2017, 23:13

ze swojego doświadczenia powiem ci abyś sprawdził klimatyzacje (łopatki -ciepło zimno), roletę dachu, wariator, zawieszenie przód (zwrotnica), elektronikę - czujniki, błędy, tylną szybę na pilota.
serenity20
Początkujący
 
Posty: 117
Auto: Nie mam

05 Lis 2017, 23:25

Dzięki kolego za rady :)
serenity20 napisał(a):wariator

jak sprawdzić sprawność tego cuda? Poprzez równą pracę silnika? Wariatory były tylko w tych nowszych silnikach (tych ze 140 KM)?

Jeszcze zapytam, bo Pugiem jechałem dość dawno i nie pamiętam. Czy zza kierownicy widać maskę auta? Miałem teraz małe autko, więc przesiadka będzie wymagająca.
persil91
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Pyrlandia

05 Lis 2017, 23:28

tak w tych nowszych były. Z tego co wiem to z nasłuchu. Jeżeli klekocze jak diesel to wariator zbliża się ku wymianie.
Za kierownicy nie widać maski auta :) więc musisz parkować na "czuja".
A co do opon to gość pisze:


Do samochodu są założone nowe opony Michelin Energy Saver 205/60r16
Do sprzedania także komplet kół na felgach stalowych z nowymi oponami zimowymi Michelin Alpin


to jak to jest. Są w zestawie czy do sprzedania
serenity20
Początkujący
 
Posty: 117
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dacia Logan MCV
    Model słynący z atrakcyjnej ceny w stosunku do oferowanej przestronności wnętrza, wysokiej niezawodności i praktyczności, zyskał nowy design, nowe osiągi oraz silniki. Nowy Logan MCV – 5-miejscowe kombi – jest ...
    Hybrydowa Toyota Auris debiutuje w Polsce
    Toyota Auris drugiej generacji zadebiutowała w Polsce w styczniu 2013 roku. Samochód otrzymał zupełnie nowy wygląd nadwozia i wnętrza niż poprzednik, zyskując sobie sympatię klientów zarówno w całej Europie, ...

06 Lis 2017, 08:34

Zepsuty wariator "terkocze" głośno przy odpaleniu zimnego silnika, stąd zawsze wymaga się oględzin nierozgrzanego auta.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Lis 2017, 21:19

Możecie rzucić okiem jeszcze na ten egzemplarz:
[link do oferty na Olx wygasł]

Czy mi się wydaje, czy zderzak jest źle spasowany?
persil91
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Pyrlandia

06 Lis 2017, 21:51

Lipne zdjęcia, nie ma tyłu ani prawej strony. Ogólnie po tych, które są wygląda nieźle. Ale jak to pierwszy właściciel to szkoda, że nie napisał więcej. Zadzwoń, wypytaj o wszystko
Faber
Aktywny
 
Posty: 262
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG