Pierwsza rejestracja samochodu.

Pierwsza rejestracja samochodu.

30 Lip 2014, 07:23

Witam,

Z miejsca chciałbym przeprosić za wałkowany od nowa temat ale mam problem ze znalezieniem jasnej odpowiedzi na moje krótkie pytanie.

Otóż zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić pierwsze auto więc powoli zaznajamiam się z procedurą jego rejestracji.

Moje pytanie dotyczy takiej oto sytuacji:

Chcę kupić auto razem ze swoją narzeczoną, tak byśmy oboje widnieli na dowodzie zakupu. Jesteśmy młodymi kierowcami bez żadnych zniżek dlatego chce zarejestrować auto na współwłasność z narzeczoną żeby obojgu z nas powoli zaczęły owe zniżki rosnąć. I tutaj pojawia się moja luka w wiedzy gdyż wiem że istnieje coś takiego jak podatek od darowizny, gdy chce się dopisać drugiego współwłaściciela do samochodu który już jednego posiada.

Czy w sytuacji gdy oboje z narzeczoną jesteśmy formalnymi kupcami auta także obowiązuje nas opłacenie podatku darowizny? Czy w tym przypadku nie ma takiego obowiązku i pozostaje jedynie opłacić podatek od zakupu pojazdu?

Z góry dziękuję za oświecenie mojego zamglonego umysłu :)
Arivlad
Nowicjusz

Auto: Nie mam - jeszcze

Re: Pierwsza rejestracja samochodu.

30 Lip 2014, 14:08

Arivlad napisał(a):Czy w sytuacji gdy oboje z narzeczoną jesteśmy formalnymi kupcami auta także obowiązuje nas opłacenie podatku darowizny?
Jezeli jestescie oboje wpisani na umowie k/s nie potrzeba tworzyc dodatkowej piramidy w postaci darowizny itp.Wg mnie jest to najlepsze rozwiazanie.Wtedy oczywiscie tylko oplata 2% w US i po zawodach..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Pierwsza rejestracja samochodu.

31 Lip 2014, 05:14

Logicznie myśląc w mojej sytuacji nie powinienem płacić tej darowizny lecz polskie urzędy nie są za bardzo logiczne dlatego wolałem się doinformować w tej kwestii ;)

Dzięki za odpowiedź :)
Arivlad
Nowicjusz

Auto: Nie mam - jeszcze
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...
    Czy warto inwestować w ubezpieczenie AC? Czy warto inwestować w ubezpieczenie AC?
    Wielu kierowców wychodzi z założenia, że obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zupełności im wystarczy. Polisa OC jest zatem w wielu przypadkach jedynym zabezpieczeniem dla kierowcy oraz jego pojazdu. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Autosacrum 2009
      S2020005
      GTP Light
      Jaguar