Pierwsze autko do tuningu!

08 Cze 2009, 21:02

a co powiesz na takiego civa [link wygasł] dla mnie jest super,tylko oplacic i przerejestrowac i mozna smigac i troche kasy jescze zostanie ale przynajmniej mamy silniczek v-tec :lol:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

08 Cze 2009, 21:09

Fajna:P niewiem będe musiał to wysztko przemyśleć!
ale co myślicie o leonie 1.9tdi albo audi a6 c5 1.9tdi? lub 2.5tdi
autko1
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

08 Cze 2009, 21:15

Sebastianos napisał(a):A może Seat Ibiza CUPRA ? Masz tu takiego już trochę po tuningu :twisted:

[link wygasł]

A resztę kasy będziesz miał na blacharza :lol:

Kolego skaczesz po tych samochodach jak nie wiem co, od Civica poprzez Peugeota a na Alfie kończąc. Ja wiem, że jak się kupuje samochód a w dodatku pierwszy to się to robi raczej okiem niż rozumem, sam kiedyś kupowałem 1 wóz. Także weź może trochę ochłoń i podejmuj rozważne i mądre decyzje.

dla mnie lipa. jak się brać za tuning to grubo a nie
Loosmo
Początkujący

08 Cze 2009, 21:23

[link wygasł]

każda laska twoja
http://www27.patrz.pl/u/f/08/98/20/89820.jpg
ralf1990
Początkujący

Miejscowość: Warszawa

08 Cze 2009, 21:37

autko1 napisał(a):Co myślice o tej alfie? Jest to benzyniak ale myślałem też na diselkiem 1.9 jtd 150KM [link wygasł]
Włożyć lepsze fele przyciemnic szybki i gleba?

Proszę Cię, zostaw Alfy jeśli masz pomysły tuningowca jeszcze w głowie. Za pare lat Ci przejdzie to kupuj.. ale nie teraz. Alf się nie tuninguje.

Poza tym z budżetem 18k zł nie kupisz Alfy po FaceLiftingu, a już tym bardziej w JTD. Musisz mieć co najmniej 25-28k zł na zadbany egzemplarz w dieslu. Mimo wszystko odradzam nawet 156 przed FaceLiftingiem bo poobwieszasz progami, spojlerami i de'Silva się przewróci jak to zobaczy. Kolejna sprawa że jak zacznie Ci np. pukać zawieszenie to olejesz to bo kasa pójdzie na "body" zamiast oryginalne części zamienne.

Kup Civica, bądź coś "w tą mańkę" z motorem nie mocniejszym jak 130-140 KM bo bez doświadczenia za kierownicą daleko nie zajedziesz mocniejszą furą.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

08 Cze 2009, 22:06

tu to miało pójść:

[link wygasł]

[link wygasł]
Lukxxx
Początkujący

Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW M1 Hommage 2008 BMW M1 Hommage 2008
    Koncept zbudowany w celu uczczenia dwóch protoplastów: BMW M1 (1978) oraz BMW Turbo (1972). BMW M1 Hommage potwierdza zatem przywiązanie marki do historii i demonstruje sposób, w jaki dziedzictwo BMW ...
    [D] Audi A4 B6 1,8T / Renault Laguna II 2,0T / Saab 9-3 2,0t [D] Audi A4 B6 1,8T / Renault Laguna II 2,0T / Saab 9-3 2,0t
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochody segmentu D - turbodoładowane silniki benzynowe do 2l - napęd na przednie koła - manualna skrzynia biegów Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A4 B6 1,8T - 163KM - Renault ...

• 08 Cze 2009, 23:00

moim zdaniem najlepsze do przeróbek wizualnych jest golf3 i honda V....do tego qki007 ? hahhahah alf sie nie tuninguje? hheea to czemu ? zamawiane body nie sa drogie przykladowo z włókna chodz juz nielegalne :D ale na pewno sie nie poznaja z miejsca :D
    Z resztkami tchu...
    <3 civic <3 DOHC VTEC <3
    TOLEDO
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa - Marysin

08 Cze 2009, 23:20

TOLEDO napisał(a):qki007 ? hahhahah alf sie nie tuninguje? hheea to czemu ?

Ciężko stuningować coś co już fabrycznie wygląda pięknie a jakikolwiek dodatek psuje całość.

I później powstaje takie coś:

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Alf ... /156/14396

Oczywiście nie mówimy tutaj o większej (ale też nie każda) feli czy obniżeniu zawieszenia, a także przeróbkach mechanicznych - które jak najbardziej popieram. Właśnie co do tych szczegółów i felg - do BMW czy Hondy wsadzisz jaką kolwiek (nie wiem co tam wejdzie max. 17-18) dużą felgę to i tak będzie ładnie, a jak zrobisz to samo do Alfy to już coś nie pasuje, może być duża ale musi być też odpowiednia, odpowiednio zgrana z całością linii pojazdu.
    <b>don't stop tryin'
    one day you
    you will flyin'
    qki007
    Stały forumowicz

08 Cze 2009, 23:31

oczywiście zgodze sie trudno zrobić wizual do tego auta trzeba miec pomysł to w linku co jest to chyba chcial z niego zrobic fure batmana...niewazne ja pomijam mechaniczny bo to podstawa tak jak powiedziales zeby cie do cholery tico na swiatłach nie wzieło :D ale co do kosztow to nie ebdzie to drogie niez juz kupne jak do golfa czy hondy...fakt fabrycznie sa sliczne :) a to ci sie podoba? do Alfy nie trzeba takich dużych wazne by pasowały

1 alfa

2 alfa
    Z resztkami tchu...
    <3 civic <3 DOHC VTEC <3
    TOLEDO
    Aktywny
    Awatar użytkownika

08 Cze 2009, 23:52

No właśnie to już jest przesada, takie rzeczy Japończyki i Niemce znoszą godnie i wyglądają czasami nawet po nich lepiej ale Włoszczyzny lepiej nie ruszać. Co najwyżej podkreślenie "agresywności" felgą, delikatną nakładką na klapę bagażnika czy też progami renomowanej firmy bądź całościowo wzorując się na seryjnym GTA.

Tu masz przykład dobrego tuningu 166:

[link wygasł]

Tutaj bardzo fajna nakładka na klapę, a nie jakaś ławka jak niektórzy dają:

Image

Na koniec piękna GTA zrobiona przez AutoDeltę:

Image

Niech teraz sobie ktoś nie pomyśli że mówię na przekór swoim słowom, zobaczcie dokładnie na czym polega w/w tuning optyczny (bo o tym mówimy) a na czym polega 95% tuningu na naszych ulicach. Tego typu "zagrywki" pospolitotuningowe w Alfie nie przejdą i tylko ją spaskudzą.
    <b>don't stop tryin'
    one day you
    you will flyin'
    qki007
    Stały forumowicz

09 Cze 2009, 06:43

patrzcie na to Alfa i Ibiza
    http://twojafura.pl/auta/276/bad-girl-alfa-romeo-146
    http://twojafura.pl/auta/1726/baca-seat-ibiza
    a tutaj auto ode mnie z wioski,szczerze wam powiem bylo zaje... ale poszlo w okolice Wroclawia ale synek jezdzil nia grubo 8lat
    http://twojafura.pl/auta/689/ibizal-seat-ibiza
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

09 Cze 2009, 08:39

tuning może być i wewnętrzny, ja osobiście mam wielką ochotę zmienić sobie tapicerkę na skórzaną :)
    Lukxxx
    Początkujący

Miejscowość: Lublin

09 Cze 2009, 16:24

barol91 napisał(a):,ale kurde 18latek i juz ma 18tys.zl

eee tam ma, stary pewnie na koncie ma i synkowi da, do szkoły chodzi to nie ma czasu na zarobek, chyba że narkotyki rozprowadza
    andrewb25

09 Cze 2009, 17:10

haha ja na swoj pierwszy wziąłem dyche kredytu :D no a jak w tych czasach swoje dzieci sie rozpuszcza jak tylko sie da...
    Z resztkami tchu...
    <3 civic <3 DOHC VTEC <3
    TOLEDO
    Aktywny
    Awatar użytkownika

09 Cze 2009, 17:29

andrewb25 napisał(a):
    barol91 napisał(a):,ale kurde 18latek i juz ma 18tys.zl

eee tam ma, stary pewnie na koncie ma i synkowi da, do szkoły chodzi to nie ma czasu na zarobek, chyba że narkotyki rozprowadza

A co to kogo obchodzi skąd ma pieniądze? Czy ktokolwiek się pyta skąd Ty miałeś na swój- czy brałeś kredyt, zarobiłeś, dostałeś? Ma kase to ma, nie wiem po co komu wiedzieć skąd. Poza tym 18k to nie są jakieś gigantyczne pieniądze jak solidnie 2-3 lata w wakacje przepracował i nic nie wydawał to czemu nie miałby sam na to zarobić? A nawet jak dostał od rodziców to co w tym złego, może nie powinni mu dać tak niekontrolowanie, że może sobie kupić auto jakie chce- bo sobie kupi 300konnego, 30 letniego potwora którym się zabije na 3 zakręcie, ale jak mają pieniędze to czemu mają mu nie dawac? Co to za mania żeby komuś w portfel zaglądać...
    eaxene
    Aktywny

Miejscowość: Toruń

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      GTP Light
      Jaguar