Pierwsze auto - 2,5 tyś zł + ważne pytania dot zakupu

Pierwsze auto - 2,5 tyś zł + ważne pytania dot zakupu

02 Lis 2012, 22:46

Witam, po zdanym prawku mam dwa wyjścia: kupić auto do 2,5 tyś zł, które jednak trochę pożyje żeby dozbierać na coś lepszego (czyt. 1-2lata przynajmniej) lub odczekać do wiosny/lata i szukać czegoś do 7-8 tyś. Z jednej strony 2 opcja wydaje się prawie oczywista, ale mam 2 pytania: czy nie sądzicie, że przerwa po świeżo zdanym prawku (~8 miesięcy) nie jest zbyt długa? Wiadomo jeździć się nie oduczę, ale jednak chyba lekki strach po takiej przerwie będzie. Drugie pytanie - każdy mówi, że pierwsze auto powinno być właśnie czymś tanim... ale czy to prawda i jeśli tak to dlaczego?

// dodam też, że jeśli autko do 2500zł to coś, co mało pali i nadaje się do miasta, bo dłuższe trasy na 99% odpadają ;) myślałem ogólnie najbardziej o punto czy czymś takim ^^
Kapeek
Nowicjusz

Auto: nie mam

Re: Pierwsze auto - 2,5 tyś zł + ważne pytania dot zakupu

02 Lis 2012, 22:54

Na początek jakieś tanie auto bo prawie douczysz sie jeżdzić itp. a jak rozbijesz to nie będzie szkoda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

03 Lis 2012, 16:28

a jak się rozsypie, to zezłomujesz. Brzmi rozsądnie.
Z drugiej strony nawet taki zakup musi być przemyślany, jak każdy inny, dlatego podałeś zbyt mało kryteriów.

Wbrew pozorom duża część samochodów na naszych drogach jest właśnie wartości 2-3 tysiące złotych, rynek używanych też jest bogaty. Musisz podać więcej kryteriów odnośnie silnika, nadwozia, do jakiego jeżdżenia będzie używany.

Określ swoje kryteria na moto.allegro, wyfiltrujesz auta, które spełniają kryteria. Wybierz kilka, wrzuć tu, pomożemy.
Marix
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 04 2008
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Ford Mondeo MK1

16 Lis 2012, 11:19

Z jednej strony niby tanie autko na próbę jest fajne ... "bo jak rozbijesz" ... z drugiej jednak o droższe będziesz dbał, by nie rozbić ;)

Ja np zdałem prawko w 2003r, po czym wcale nie jeździłem samochodem ... auto kupiłem dopiero w maju 2011r , po prawie 8 latach przerwy ;)
Nie chciałem jednak idąc do auta mieć takich myśli:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NV_tfRV6JSM[/youtube]

Kupiłem więc auto droższe ... do tego auto marki, która ma opinie "że się psuje" ...
Dawałem za nie niecałe 13tys
Od zakupu ani jednego (odpukać) wypadku, ani razu auto nie stanęło "w polu" ... przejechało już trasy z Poznania na Hel, do Międzyzdrojów, do Kudowy Zdrój, do Tomaszowa Mazowieckiego ...
Z perspektywy 22tys przejechanych kilometrów stwierdzam, że drugi raz zrobiłbym dokładnie tak samo :D

Zatem jeśli Cię czas nie goni (nie potrzebujesz musowo auta już teraz) to IMO dozbieraj. Za 7-8k kupisz już fajnie wyposażone autko, które będzie Ci się podobało, będzie sens o nie dbać ... a jego koszt i tak będzie na tyle "niski", że nie będzie Ci żal... do tego jako autko młodsze to OC będzie niższe, i może nie będzie się tak sypać.

Poza tym moim zdaniem wiosną jak jest ładna pogoda się przyjemniej auta szuka, człowiekowi się nie spieszy "bo zimno" i ogląda, sprawdza, nawet pod podłogę zanurkuje ;)
barat
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Konin
Prawo jazdy od: 16 10 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: E39 530iA 2002r
Silnik: M54B30
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

16 Lis 2012, 13:44

Dokladnie, poczekaj do wiosny i na spokojnie poszukaj auta za te 7-8 tys, a nie zlom za 2.5 :ok:
MaroLBN
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Moto Session 2016 Moto Session 2016
    Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r. Już w weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także motocykli, ...
    [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0 [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu A - pojemność silnika do 999ccm - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Matiz 0,8 - 51KM - Fiat Seicento 0,9 - 39KM - Peugeot 106 1,0 - ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda