Pierwsze auto! Błagam pomóżcie!

Re: Pierwsze auto! Błagam pomóżcie!

03 Gru 2010, 14:29

bajla napisał(a):jiGsaw a po kiego grzyba od razu tylko i wylacznie chiptuning. O czym my mowimy. To nie jest auto które ma 100k-200k przebiegu żeby jeszcze chip robić - najpierw silnik musiałby byc w bardzo dobrej kondycji żeby to miało jakikolwiek sens. A to jednak nie ta cena.

Do jazdy po autostradach nie trzeba nie wiadomo jakiej mocy. Jak rozbuja auto to jedzie, nie musi co chwile wyprzedzać, że potrzebuje jak najwięcej mocy. Uważam, że 110 konna wersja starczy bez problemu.

W ile osób planujesz latac?

Jesli 1-2 no w porywach do 3 to Golf/Leon/Octavia spokojnie starcza. Choć Octavia kombi to nawet 4 osoby w bagażem spokojnie weźmie, chyba że siedzący z tyłu są wysocy - wtedy w taka trase może być troche mało miejsca.

Trasa to niestety nie tylko autostrady... sprawdzić silnik i można chipować. Powinien mieć conajmniej 140km wtedy, a to już wystarczy. Po prostu 110km to trochę mało do tak wielkiego i ciężkiego auta, jak ktoś ciągle wali trasy to uciążliwe są wszelkie kombinacje przy wyprzedzaniu.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

03 Gru 2010, 15:09

jiGsaw, a co powiesz o Daewoo Leganza? na poprzedniej stronie dodałem linki przykładowych? 133km 2.2 ben+gaz?
lonski2
Nowicjusz

Miejscowość: Leśno

03 Gru 2010, 15:11

Leganza na ogół to dobry samochód i za te pieniądze nie znajdziesz tak wyposażonego auta,młody rocznik no i troche limuzyny w tym tez jest.A i silnik nie był 2.2 tylko 2.0 który radzi już sobie całkiem fajnie z tą buda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

03 Gru 2010, 15:13

Za tą kasę to chyba nie taka zła opcja, jak z sekwencją. Technologia oplowska, wykonanie tandetne, ale raczej auto nie słynie z zawodu w trasie, a to najważniejsze dla Ciebie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

03 Gru 2010, 15:17

Z tego co raz czytałem w necie to w Niemczech Leganza jest często wykorzystywana na dłuższe trasy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

03 Gru 2010, 15:19

Czyli opinie są różne co do tego autka? Jeśli chodzi o wygląd i wyposażenie to świetnie sie prezentuje tylko czy dałoby rade nim bez problemów jechać ok1300km w jedna stronę w miare z wygodą?
lonski2
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cyfrowe lusterko wsteczne Cyfrowe lusterko wsteczne
    Wprowadzając nowe rozwiązanie technologiczne: cyfrowe lusterko wsteczne dające doskonały obraz, Audi dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Rewolucyjna technologia jeszcze pod koniec tego roku znajdzie się w wyposażeniu ...
    Toyota GT86 nowej generacji już w 2019 roku Toyota GT86 nowej generacji już w 2019 roku
    Toyota potwierdziła, że pracuje nad drugą generacją swojego sportowego coupe. Jego premiery możemy się spodziewać na przełomie 2018 i 2019 roku. Tylnonapędowe coupe Toyoty o mocy 200 KM powstało z myślą o fanach szybkiej ...

• Re: Pierwsze auto! Błagam pomóżcie!

03 Gru 2010, 15:52

Mogę coś napisać odnośnie podróżowania Passatem B5 1.9 TDI na długich trasach. Kilka razy pokonałem już nim trasę Polska - Norwegia (1500km). Samochód bardzo wygodny, stabilny przy wysokich prędkościach. Jednakże jiGsaw ma rację - 110KM na autostradzie w tej budzie to trochę mało. Przy 140km/h silnik jest już tak głośny (obroty podchodzą pod 4000obr/min), że radia praktycznie nie słychać. Ten silnik ledwo sobie radzi z tą prędkością przy 4 dorosłych pasażerach i pełnym bagażniku.
    siebek25
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce

03 Gru 2010, 16:35

Moja propozycja:
    tańsza - audi 80 95 rok jakiś fajny silniczek - duże, czołgowate, wygodne, tanie części, nie rdzewieje, na trasy świetne.
    droższa - audi a4 - min 1.8 benzynka+gaz aż tak źle to nie idzie, albo 1.9 tdi szukać wytrwale. Uwaga na zawieszenie. Takto mega wygodne auto, tanie części, świetnie się jeździ, itp itp. I się nie psuje tak!:D:D
    Co do leganzy, pomyśl tak - zależy Ci na tym, żeby bez żalu gdy ktoś się Ciebei zapyta : czym jeździsz - odpowiedzieć daewoo?:D Nie wiem w jakim wieku jesteś, nie wiem czy Ci to potrzebne. Bo odpowiedzieć audi jest łatwiej niż daewoo:D

Idąc dalej - primera - niby się nie psuje, ale części już droższe.mniejszy komfort.

/mini/Van - wg mnie nie potrzebny Ci:D

Beta drogie części.

Pozdrawiam.
    damian1590
    Nowicjusz

Miejscowość: Włocławek

03 Gru 2010, 16:50

damian1590, masz rację ale patrząc na wyposażenie audi i tego daewoo to jest różnica... jestem młody... mam tylko 18 lat więc nie zależy mi popularności tylko na wytrzymałości i komforcie jazdy czy to z dziewczyna na zabawe czy z nią do pracy do Holandii
    lonski2
    Nowicjusz

03 Gru 2010, 16:58

Hmm w audawie złe wyposażenie? Czego Ci więcej potrzebna oprócz klimy?:D Co więcej w daewoo dostaniesz hehe
    damian1590
    Nowicjusz

Miejscowość: Włocławek

03 Gru 2010, 17:09

Np skóra za za tą cenę będzie? No właśnie chyba nie... a pojemność bagażnika pewnie taka sama... klima i tu i tu wiec jest różnica... a jesli chodzi o wyglad to jest dla legazmy wiekszy plus wedlug mnie tylko nie wiem jak beda trzymac blachy... ale za taka cene (cena daewoo-8tys) to czego mozna dyzo wymagac?
    lonski2
    Nowicjusz

03 Gru 2010, 17:40

Ku**a jak mnie to wkurwia,że Daewoo jest takie i owakie,Daewoo niczym nie odstaje od innych samochodów ale jak dla was liczy sie znaczek na masce to nie mamy o czym dyskutować,bierta markowe.U mnie Lanos przejeżdził 9dobrych lat (obecnie jeżdzi nim dalej ojciec) i jakoś jak mnie ktoś spyta czym jeżdziłeś,powiem że Daewoo i jakoś nikt mi jeszcze nie powiedział że gównem jeżdziłem a też jestem młody.
    Barol
    Awatar użytkownika

03 Gru 2010, 17:46

barol91, Popieram Cię!
    Mój tata też kupil niedawno lanosa i fajne autko tgylko jak dla mnie to troszke małe żeby jeździć nim w daleką trasę wiec pomyślałem o troszkę większym... każdy chwali swoje i mówi że jest najlepsze ale mniej popularne auta mogą byc o niebo lepsze od innych
    lonski2
    Nowicjusz

03 Gru 2010, 18:01

Ja złego słowa o Daewoo powiedzieć nie moge bo te auta niczym nie oddstają od innych.U mnie Lanos był przez 9lat (teraz ma go ojciec jak wcześniej pisałem) a z koleji wujek od 2000r ma Matiza i też sobie chwali.
    Barol
    Awatar użytkownika

03 Gru 2010, 19:46

No przepraszam ale za marką coś idzie.
    Daewoo jest tanie i w miarę niezawodne, niewiele więcej dobrego można o nich powiedzieć.
    W bliskiej rodzinie miałem sporo Daewoo od Tico przez Lanosy, Espero po Nubirę 2.0 wszystkie kupione jako nowe i wszystkie głównie dlatego, że były tanie, nieźle wyposażone i miały dobrą gwarancję.
    Nie piszę tego ze złośliwości po prostu wg. mnie stwierdzenie, że Daewoo w niczym nie odstaje od reszty marek to spore nadużycie, od budżetowych nie odstaje ale choćby do tych ze średniej półki trochę mu brakuje.
    Co nie znaczy, że to zła propozycja na rynku używanych.
    Leganza może być lepszą propozycją niż A4 w tych kryteriach ale nie jest lepszym samochodem, mała ale znacząca różnica.
    Jasiek90
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
    Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

• Warto przeczytać