Pierwsze auto dajace frajde, dla fana motoryzacji.

13 Gru 2015, 17:13

W Hondzie Civic zainteresował bym się 1.5 Vtec-e, dynamiczna a przy tym ekonomiczna a za jakiś czas może pomodzić i zrobić z 130km albo i więcej.
CRX del sol = Civic tylko w innej budzie.
Fajne autko warte zainteresowania,sporo na rynku ale ciężko znaleźć w miarę zadbany egzemplarz.

Ja mogę od siebie dorzucić:
Toyotę Corollę E11 G6
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Citroen Xara 2.0 VTS
[link do oferty na Olx wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

13 Gru 2015, 18:41

Znaleźć civica 1.5 w znośnym stanie z klimatyzacją graniczy z cudem :cry: tak mi się wydaje przynajmniej. Nie wiecie gdzie takowego szukać? może Jakieś fora zrzeszające fanów modelu czy coś w tym stylu? Na olx/otomoto/allegro/motogratka jest ich jak na lekarstwo :angry: znalazłem takiego i jest idealny pod każdym względem tylko że on stoi w poznaniu a ja jestem z okolic Krakowa, pozatym ogłoszenie jest już długo a taki civic z tym silnikiem powinien sie szybko sprzedać :bored: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ramzess
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 03 1997
Auto: BRAK

13 Gru 2015, 18:52

Jak ja kocham te pseudo artystyczne zdjęcia, każde pod innym kątem :roll:
możesz spróbować na civicforum, civicklub, civic6g.
Dopamine
Aktywny
 
Posty: 279
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Gru 2015, 19:02

Ramzess napisał(a):Witam, niedawno zdałem prawo jazdy a ponieważ od długiego czasu zbieram na swój pierwszy samochód (od zawsze moje marzenie) to wreszcie postanowiłem go sobie kupić :naughty: Mam dosyć pożyczania auta od ojca, chciałbym mieć wreszcie tą swoją upragnioną maszynę :D Problem w tym że nie wiem co wybrać. Interesuje mnie kilka modeli, zależy mi na tym żeby samochód dawał przyjemność z jazdy i był możliwe rozsądnym wyborem (spalanie ,ceny części, awaryjność itp) :D
Mój budżet to 8 tys na sam samochód (bez ubezpieczenia, przeglądu itp ) ale jest dosyć elastyczny.
Auto nie musi być bardzo praktyczne ale chciałbym żeby miało klimatyzację, dobrze wyglądało i przede wszystkim żeby dawało frajdę z jazdy :yes: nie musi i nawet nie powinno być szybkie ale nie chciałbym żeby było mułowate. Absolutnie odrzucam wszelkie diesle bo ich zwyczajnie nie znoszę :P Samochody które jak narazie mnie interesują to

Peugeot 206 1.6 16v 109km (mój numer 1 na tą chwilę )
Honda civic 6gen 1.4is , 1.5 lub 1.6 ale raczej 1.4 :P
mg zr 1.4 105 km :sly:
Ford puma 1.7 chociaż nie do końca mi się podoba jego wygląd ale za to jak to coś jeździ :mrgreen: (być może trochę za szybki na początek :P )
honda crx del sol (chyba zły pomysł :P oceńcie :oops: )

Jeśli mieliście doświadczenie z którymś z tych samochodów to proszę napiszcie co o nim sądzicie :ok:
Liczę na wasze ciekawe propozycję bo o to chodzi że to tej listy chciałbym dodać coś więcej by mieć większy wybór, jestem otwarty na wszelkie propozycje :ok:

Zwykłą 206 jeździłem, silnik bodajże 1.4, auto przeciętne, oklepany wygląd, jak już myśleć nad Pugiem to 206 RC, ale masz trochę za mało pieniędzy.
Civic VI to auto dość szybkie, całkiem ekonomiczne, dobrze rozpracowane i przez to nudne jak flaki z olejem.
Roverem 25 jeździłem, a MG ZR w tej wersji silnikowej różni się chyba tylko zawiasem. Emocji tam zbyt wiele nie uświadczysz, ale odpycha się sprawnie i pali dość mało.
Ford Puma podobno jeździ bardzo fajnie, ale nawet gdyby okazało się to prawdą to wygląd go przekreśla w moich oczach.
Honda CRX Del Sol - nic nie wiem o tym aucie, prędzej bym coś napisał o poprzedniku.

Odnośnie Preludy to również spotkałem się z opiniami, że ryje przodem, a 4WS niby trochę pomaga, ale swoje waży i jak się popsuje to generuje spore koszty.

Wszystkie małe i lekkie zabawki w stylu Saxo VTS, Peugeot 206/106 są fajne, bo nieźle skręcają, są szybkie i mało palą. Jednak nie chciałbym siedzieć w którymś z nich podczas jakiejś kolizji. Wiem, że mało kto zwraca uwagę na takie rzeczy, ale proponuje obejrzeć sobie crashtest któregoś z tych autek, bo to daje do myślenia.
B29
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: Mazda MX-3
Silnik: 1.6 107KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

13 Gru 2015, 19:02

Bez przesady 8k pozwala już na zakup 1.5 vtec z klimatyzacją i pełną elektryką tylko trzeba niestety poczekać i poszukać :))
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - zobacz tą co prawda 1.6 ale ciekawe wnętrze ma i wyposażenie.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Poczytaj na forach o Handlarzach Hond z okolic Poznania i samego Poznania może ta co wrzuciłeś już była na jakimś forum omawiana.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

13 Gru 2015, 19:09

Skąd wiesz że jest idealny? Mi się wydaje że auto jest od handlarza który sprowadził już sporo Civiców bo był z Poznania albo okolic.

Te widziałeś?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - malowane drzwi kierowcy.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - wady to dobry argument do zbicia ceny.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Gru 2015, 19:26

Tego handlarza z Poznania polecają na CKP. Podobno sam pokazuje co robione, co malowane i dlaczego. Z tego co wiem to sporo Civiców sprzedał, wie gdzie gniją itp. Może warto się zainteresować?

http://www.civicklub.pl/forum/showthrea ... ck-Karamba Ta Honda była kupiona u niego. Może napisz PM do tego użytkownika czy poleca.

Barol, chyba dostanę od Ciebie jakąś reprymendę, bo w każdym temacie mamy inne zdanie i Ci to wręcz wypominam. Wybacz. Ale odrzucanie auta bo "handlarz spod Poznania" i wklejanie linka do szóstki coupe za 4.5 tysia to lekki żart. Tak czy inaczej, od tego jest forum, od dyskusji - byle merytorycznej.
Ostatnio edytowany przez BrutusM, 13 Gru 2015, 19:31, edytowano w sumie 1 raz
BrutusM
Początkujący
 
Posty: 125
Auto: Japonia
Skrzynia biegów: Manualna

13 Gru 2015, 19:28

Czyli dobrze kojarzę typa :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Gru 2015, 22:21

ja jeżdżę 206 1.6 110km i powiem że na miasto auto idealne, w Krk nie mam problemu z parkowaniem a silnik 1.6 jest dość dynamiczny, ja akurat mam wersję Quiksilver z szerszymi oponami więc na dość ostrych zakrętach trzyma się drogi jak przyklejony a jeżdżę dość dynamicznie, spalanie też nie rujnuje mi budżetu, miałam okazję przejechać się RC i powiem że wciskało w fotel w tak małym i lekkim autku ale zadbane RC to koszt powyżej 13k, ogólnie ja nie dam złego słowa powiedzieć na to autko, z tym że ja swojego szukałam gdzieś tak z pół roku i kupiłam auto bezwypadkowe od 1 właśc. i z salonu w PL.
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008