Pierwsze auto dla młodego kierowcy

08 Wrz 2019, 21:39

Witam

Poszukuje auta dla młodego, świeżego kierowcy :). Głównie poruszanie się po mieście. Najważniejsze to aby było ekonomiczne, dobre, wytrzymałe, tanie w utrzymaniu, i mało awaryjne (i aby części i naprawy były tanie i znośne). Rocznik no najlepiej jak najwyższy no ale minimum ok 2004r, przebieg też jak najniższy no ale takie max 180 000km to chyba ok (z chęciom przeczytam wypowiedzi ekspertów jaki rocznik i przebieg wybierać :) czy to bardziej brać pod uwagę licznik czy rocznik). No i ważne aby miało Klimę, ABS, elektryczne szyby, elektryczne lusterka itp.

Lokalizacja: Malbork + 100km
Budżet: ok 10000zł (cena auta + koszta rejestracji, ubezpieczenie, opony itp)
Rocznie będzie robione max ok 5000km a może i mniej (nie wiem trudno mi przewidzieć)
No i najlepiej hatchback lub ewentualnie sedan.

No i tutaj dochodzimy do typów aut jakich doszliśmy wraz z rodziną wstępnie podczas research'u w internecie i w komisach:
- Kia Picanto I
- Toyota Yaris
- Suzuki Swift IV
- Peugeot 207 lub 206
- mitsubishi Colt z30
- Volkswagen Fox (ale niestety na rynku jest dużo z silnikiem 1.2 a one chyba nie cieszą się popularnością + mechanik powiedział, że są awaryjne więc chyba odpada)

Więc będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze auta, podaniu innych propozycji niż te które wymieniłem, napisanie czy brać Benzynę, Benzynę + LPG czy Diesel, opinie na temat tamtych aut itp :)
supermichal
Nowicjusz
 
Posty: 5

09 Wrz 2019, 09:31

supermichal napisał(a):takie max 180 000km to chyba ok


Może mieć 180tysięcy i być w tragicznym stanie a może mieć 300tysięcy i być w fajnym stanie.

Jak auto będzie używane głównie po mieście i max 5000km rocznie to tylko i wyłącznie benzyna.

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Wrz 2019, 10:16

- Kia Picanto I - auto jest ok, chociaż moim zdaniem auto gorsze od Yarisa
- Toyota Yaris - chyba najlepszy typ w tym budżecie, możesz znaleźć nawet dynamiczne 1.3 w tym budżecie. 1.0 pali bardzo mało (tyle co Fiat 126p a nawet mniej)
- Suzuki Swift IV - za mały budżet, najtańsze egzemplarze mogą mieć już poważne problemy z korozją
- Peugeot 207 lub 206 - 206 ok, jeśli trafisz na jakiś egzemplarz z prywatnych rąk z historią napraw. 207 - za mały budżet.
- mitsubishi Colt z30 - trochę mały budżet, ale coś z początku produkcji znajdziesz za 9 tys.
- Volkswagen Fox - odpuść te auto, jedyny sensowny silnik to 1.4, który był mało popularny
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

22 Paź 2019, 18:13

Wiem, że odkopuje to, ale miałem kilka sytuacji na drodze i musiałem odpuścić sobie przez chwilę szukania auta ale powróciłem.

Preferencje lekko zmieniły się i mam do wyboru dwa auta:

Golf 5 1.4 75km (2005) czy Opel Corsa D 1.2 (ewentualnie 1.4 ale trudno znaleźć w dobrej cenie)

Który wybrać?

Bo moim faworytem jest Golf bo mi się najbardziej podoba. Nie wiem jak z kosztami utrzymania bo do Corsy znalazłem raport kosztów utrzymania ale do Golfa 5 1.4 75km czyli MPI nie mogę znaleźć raportów utrzymania. I nie wiem który tańszy w utrzymaniu i we wszystkim.
supermichal
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Paź 2019, 18:22

Ossy napisał(a):historią napraw. 207 - za mały budżet.


eee tammm
............

:mrgreen: :ok:
Ostatnio edytowany przez mike, 23 Paź 2019, 20:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama swojego towaru
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

22 Paź 2019, 18:50

supermichal napisał(a):Bo moim faworytem jest Golf bo mi się najbardziej podoba. Nie wiem jak z kosztami utrzymania bo do Corsy znalazłem raport kosztów utrzymania ale do Golfa 5 1.4 75km czyli MPI nie mogę znaleźć raportów utrzymania. I nie wiem który tańszy w utrzymaniu i we wszystkim.


Człowieku, ten golf jedzie jak seicento 1.1.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla 1.8 VVT-i Hybrid - test spalania
    To jeden z powodów, dla których najnowsza, 12. już generacja Toyoty Corolli szturmem zdobyła rynek kompaktowych samochodów, obejmując pozycję lidera w swoim segmencie. Wersja z hybrydowym napędem 1.8 ...

22 Paź 2019, 19:47

supermichal napisał(a): moim faworytem jest Golf bo mi się najbardziej podoba


No i co z tego skoro 1.4 75km jedzie własnie tak jak przedmówca wspomniał.. zapomnij o wyprzedzeniu czegokolwiek..

supermichal napisał(a):Opel Corsa D 1.2


Jaka dokładnie wersja bo było ich kilka choć i tak wypadają lepiej niż Golf..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Paź 2019, 20:03

Seat Leon (1.6) Seat Leonik co dupę ma jak duży balonik.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

22 Paź 2019, 20:08

Te ople to corsa d 1.2 80km benzyna ewentualnie 1.4 80km (ale te 1,4 trudno mi znaleźć w dobrej cenie)

A co jest złego z golfem? Tzn rozumiem osiągi niestety słabe (myślę jeszcze może nad 1.6 MPI ale nie wiem czy spalanie będzie dużo większe czy nie), czy jest awaryjny czy nie, ale najważniejsze jakie są koszty utrzymania tego 1.4 MPI lub 1.6 MPI lub tej corsy 1.2 80km

Bo najbardziej to golf 5 mi się podoba dlatego mocno na nim się skupiłem, drugi wybór mój jaki bym dał to Corsa D bo też nie jest zła ale jakoś bardziej ciągnie mnie do golfa (no ale właśnie przed tym chciałbym dowiedzieć się jak z golfami 5 MPI wygląda czy są OK czy nie)
supermichal
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Paź 2019, 20:15

Tak w ogóle masz 10k na wszystko więc zostaje Ci max 8k na samo auto.. tak więc Golfa V sobie daruj z miejsca.. Corsa D też trochę ciężko..

Popatrz na Corse C,w tym budżecie znajdziesz ładną sztukę.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Paź 2019, 20:46

Trochę też "nagiołem" budżet i jeśli bym kupował auto nie na rok lub dwa tylko na dłużej to jestem gotów przeznaczyć ok 10000zł dlatego ten golf 5 mi wpadł na takie auto na dłużej. No i w okolicy znalazłem 1.4 MPI (lub ewentualnie 1.6 MPI ale dalej nie wiem czy w moim przypadku opłaca się brać 1.6 czy 1.4) w dobrej cenie gdzie łapie się w moim budżecie lub ew Corsa D
supermichal
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Paź 2019, 22:57

Ossy napisał(a):tyle co Fiat 126p a nawet mniej

126p to nie jest oszczędny samochód według dzisiejszych standardów spalania. Współczesne mieszczuchy spalą mniej.
aGradory
 

23 Paź 2019, 04:04

supermichal napisał(a):No i w okolicy znalazłem 1.4 MPI


Jakiś link do ogłoszenia?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012