Pierwsze auto do 10 tyś.

Pierwsze auto do 10 tyś.

01 Gru 2015, 21:22

Witam,
przymierzam się do zakupu swojego pierwszego auta. Jestem studentem, a jak to ze studentami wiadomo pieniądzem zbytnio nie śmierdzę tak więc głównym czynnikiem przy wyborze auta będzie jego niezawodność i przyzwoite koszty eksploatacji. Kwota jaką chcę przeznaczyć na auto to 10 tysięcy złotych z opcją dołożenia max tysiąca w przypadku naprawdę świetnej propozycji.
Z racji tego, że mieszkam 10 minut pieszo od uczelni i raczej nie będę używał auta w celu dojazdu na zajęcia, jeździł będę tylko jakieś 3-4 kilometry w jedną stronę do pracy i to też tylko kilka dni w tygodniu oraz 2 razy w miesiącu do domu ~90 km w jedną stronę plus ewentualnie jakieś wyjazdy po zakupy i tym podobne. Tak więc autem będę jeździł 800-1000 km miesięcznie, stąd rozglądam się tylko i wyłącznie za silnikiem benzynowym ewentualnie pomyślę o założeniu gazu, ale nie wiem czy przy moich przebiegach to się opłaca.
Tak więc główne kryteria dotyczące samochodu to:
-silnik benzynowy 1.6-1.8l taki spalający rozsądne ilości paliwa mam na myśli 9-10 litrów w cyklu miejskim
-moc minimum 100KM lubię mieć jakikolwiek zapas mocy pod nogą
-możliwie jak najbardziej niezawodna konstrukcja
-tanie i łatwo dostępne części chyba, że będzie to auto z typu nie do zajechania to nie będzie to wtedy główne kryterium
-nadwozie hatchback lub nieduży sedan najlepiej 5 drzwiowe ale rozważę też 3 drzwiowe
-może być auto francuskie, ale preferuje niemieckie i japońskie konstrukcje, Fiaty i pochodne odpadają (złe doświadczenia w rodzinie z włoskimi konstrukcjami)
-wyposażenie nie musi być bogate, ale zależy mi na klimatyzacji i najlepiej w miarę znośnie grającym seryjnym audio
-rocznik najlepiej nowszy niż 2000, ale rozważę też auta w dobrym stanie z rocznika 1999

Moje typy po prześledzeniu rynku to:
-Seat Leon/Toledo 1.6 8V lub 1.8 20V (ojciec jeździł Toledo z silnikiem 1.6 i przez ponad 100000 km do przebiegu rzędu 290000 km przy sprzedaży mechanicznie nie działo się absolutnie nic, z kolei o 1.8 słyszałem że ciężko znaleźć niezajechany egzemplarz)
-Honda Civic VII 1.6
-Honda Accord VI 1.8 VTEC (szczerze mówiąc mój osobisty faworyt ale obawiam się kosztów eksploatacji, mam nadzieje że ktoś rozwieje moje wątpliwości)
-Ford Focus MK1 1.6 Zetec
-Seat Ibiza III 1.4 101KM (uczyłem się jeździć taką tylko z silnikiem 75KM i mam sentyment do tego auta, ale nie mam rozeznania co do bardziej wysilonej wersji)
-Toyota Avensis 1 1.8

Jeżeli macie jakieś inne propozycje, które spełniają moje kryteria to bardzo chętnie się z nimi zapoznam :)

-
LordBendtner
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 06 2012
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...
    III Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Warsaw Moto Show 2017 / relacja III Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Warsaw Moto Show 2017 / relacja
    W ostatni weekend października w podwarszawskim Nadarzynie odbyły się III Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Warsaw Moto Show. W czasie trzydniowej imprezy odwiedzający mogli zobaczyć najnowsze samochody, przyjrzeć się ciekawym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI