Pierwsze auto do 14 tys.

Pierwsze auto do 14 tys.

21 Maj 2019, 22:06

Witam, po wakacjach mam zamiar kupić swoje pierwsze auto. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na auto to maksymalnie 14 tysięcy, najlepiej jeśli kwota by była mniejsza. Co wymagam od auta:
- silnik benzynowy o niedużej pojemności - myślę że maksymalnie 1.6,
- najlepiej auto 5 drzwiowe, sedan/hachback - na pewno odpada kombi,
- moc maksymalnie 100 KM, ponieważ to będzie pierwsze auto, więc raczej za dużo mocy to też nie dobrze,
- niska awaryjność, niskie koszty eksploatacji i ewentualnie niskie koszty opłat,
- mam zamiar zamontować instalacje gazową w przyszłości, więc silnik musi dobrze współpracować z gazem.

Do tej pory, przeglądając portale z ogłoszeniami, w sumie przez pare lat, moje propozycje to:
- Seat Ibiza III 1.4 86 KM - dosyć niskie koszty utrzymania, jeśli chodzi o części, w tej cenie można mieć roczniki z końca produkcji, podoba mi się też design tego auta,
- Volkswagen Jetta A5 1.6 102 KM - bardzo podoba mi się z wyglądu, silnik dobrze współpracuje z gazem, jednak jak czytałem i z tego co wiem, nie ma co liczyć na dużą dynamikę i niskie spalanie przy takim aucie i takim silniku, niemniej jednak nie zależy mi jakoś bardzo na nie wiadomo jak wielkim przyspieszeniu, do tego też raczej ciężko znaleźć auta w kwocie około 14 tysięcy, jednak trafiają się takie egzemplarze,
- Opel Astra H 1.4/1.6 - ot taki zwykły, popularny przedstawiciel tego pułapu cenowego, raczej nie ma z nim większych problemów,
- Volkswagen Golf V 1.4/1.6 - w sumie technicznie to samo co Jetta, jednak w wersji hatchback.

Myślałem też nad Fiatem Bravo 2, ale raczej nie ma za wiele egzemplarzy w cenie poniżej 14 tysięcy. Samochody marek Kia i Hyundai z tych lat nie podobają mi się wizualnie, z Peugeotem podobnie. Można też w sumie szukać czegoś większego - np. Saab 9-3, który wizualnie według mnie jest bardzo ładnym autem, jednak obawiam się nieco usterek "typowo saabowych", np. moduł CIM, kaseta zapłonowa itd. Dlatego raczej odpuściłem auta z większymi silnikami.

Najbardziej bym się skłaniał chyba w stronę Ibizy (w sumie technicznie to samo co VW Polo, ale design Polo mi się nie podoba), jednak prosiłbym też innych o wyrażenie swojej opinii, które z w/w aut będzie w miarę najlepszym wyborem lub też podanie własnych propozycji aut w tym przedziale cenowym. :)
xMarioX
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto do 14 tys.

22 Maj 2019, 12:17

xMarioX napisał(a):- niska awaryjność, niskie koszty eksploatacji i ewentualnie niskie koszty opłat,
- mam zamiar zamontować instalacje gazową w przyszłości, więc silnik musi dobrze współpracować z gazem.

Golf 5 1.6 MPI 102km idealnie pasuje
Raziel11
Zaawansowany

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy od: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Japońskie odpowiedniki słynnych Lexusów. Znasz wszystkie? Japońskie odpowiedniki słynnych Lexusów. Znasz wszystkie?
    Luksus niejedno ma imię. Lexus też. Japońska marka weszła na rodzimy rynek dopiero w 2005 roku, więc przez ponad półtorej dekady jej samochody były w Japonii oferowane ze znaczkiem Toyoty. Przedstawiamy najważniejsze ...
    Poskramiacz śniegu z 1934 roku - Skoda Popular Poskramiacz śniegu z 1934 roku - Skoda Popular
    Czeska marka rozwijała przemyślane i skuteczne sposoby na radzenie sobie z dużym śniegiem i trudnym zimowymi warunkami już ponad osiemdziesiąt lat temu. Znany model POPULAR dokonał podczas zim lat 30 wielu spektakularnych ...

•