Pierwsze auto do 15 tyś +/- rozeznanie

Pierwsze auto do 15 tyś +/- rozeznanie

04 Sty 2015, 18:09

Witam
Na początku dodam, że przeczytałem wiele tematów na forum jednak nie za dużo mi to pomogło, więc postanowiłem zrobić własny.

Planuje kupić na wiosnę swój 1 samochód. Wymagania:
*budżet do 15 tyś +/-, wiadomo im taniej tym lepiej lecz gdy będzie konieczne to jestem wstanie dozbierać coś ponad budżet
*na co dzień samochód ma służyć aby dojechać do pracy(20 km), szkoły(40 km) + jakieś weekendowe wypady za miasto
*benzyniak - roczny przebieg będzie do 10 tyś km
*spalanie to raczej sprawa drugorzędna, ale też nie chciałbym się pchać w silniki 3.0
*ładny wygląd i mało awaryjny - ale wiadomo nie ma rzeczy idealnych
*sedan/limuzyna
*nie biorę pod uwagę roczników oraz przebiegów, będę szukał czegoś zadbanego

Ogólnie chciałbym nakierować się na jeden / kilka modeli i wtedy już konsekwentnie coś wybierać. Oczywiście już zdążyłem coś sam poszukać, więc przedstawię moje propozycje + jestem otwarty na nowe:
- Peugeot 407 -ładny, krążą różne opinie na temat awaryjności silników oraz elektroniki
- Mitsubishi Galant - podobno mało awaryjny, często rdzewiejące nadkola
- Rover 75 -wygląda naprawdę świetnie, ale jest ich dość mało, trudniej dostępne części
- Honda Civic VII
- Citroen C5
- Audi A4 B5 - tutaj pewnie będzie ciężko w tej cenie dostać coś zadbanego
- Audi A6 C5
- Hyundai Coupe
- Hyundai Elanta
- Mazda 6 I - też jestem niepewny co do budżetu
- BMW E46 - pod uwagę wchodzą kombi z racji mniejszej popularności u "młodszych" kierowców
- Lexus IS 200

Z góry dzięki za propozycję.
adxRW
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto do 15 tyś +/- rozeznanie

04 Sty 2015, 18:21

adxRW napisał(a):*nie biorę pod uwagę roczników oraz przebiegów, będę szukał czegoś zadbanego

i to mi się podoba, w końcu ktoś rozsądny :ok:

na 407 słaby budżet i jak dodamy duża ilość usterek to lepiej sobie odpuścić
A4 B5 spokojnie dostaniesz zadbane ale moim zdaniem tylko wersja 1,8T z Quattro jest czegoś warta
A6 C5 trochę słabo się nadaje na pierwsze auto i lepiej skupić się na A4 jak wystarcza i musiałoby być Audi
Hyundai Coupe jak co to z silnikiem 2,0. Ciekawy wygląd wyróżniający się wśród VW, Audi, Skód, BMW czy Opli
Elantrę dostaniesz ładną - dobra auto do przemieszczania się z punktu A do B, tanie w serwisie i mało usterkowe
Mazdę 6 można szukać ale dużo pordzewiałych aut w tej cenie. Jak ktoś nie zabezpieczył wcześniej to już nie wiele zrobisz małym kosztem.
BMW e46 spokojnie możesz szukać najlepiej z rzędową szóstką.
Lexus IS200 to bardzo trwałe auto i dające radochę z jazdy. Jednak druga strona medalu to wysokie spalanie i mała podaż.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Pierwsze auto do 15 tyś +/- rozeznanie

04 Sty 2015, 18:43

Ode mnie dwie propozycje z Forda i jedna z Reno.
Mondeo Mk3 2.5 v6 (szukaj przedliftów, trafisz z LPG być może)
Focus ST170 (tylko czysta benzyna)
Oba auta najlepiej sprowadzić ale może wyjść poza budżet :ok:
Laguna II FL 2.0T ( tu LPG też wskazane, też trochę przekroczy budżet) :ok:
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

VERVA Street Racing 2010 / relacja VERVA Street Racing 2010 / relacja
    Wyścigi, pokazy i atrakcje dla każdego - to wszystko można było zobaczyć dzisiaj w centrum Warszawy Rywalizacja sportowa podczas VERVA Street Racing odbyła się dwuetapowo. Podobnie jak podczas prawdziwego Grand Prix, każdy ...
    Nie holuj bez sensu.... Kiedy warto wezwać pomoc drogową? Nie holuj bez sensu.... Kiedy warto wezwać pomoc drogową?
    Kiedy znajomy (albo nieznajomy) prosi o zaholowanie go do warsztatu, nie zawsze wiadomo jak się zabrać do roboty. Bierzemy kawał liny, zaczepiamy o coś i… nasza pomoc zamienia się w "niedźwiedzią przysługę" jeżeli ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      MINI Clubman Bond Street, tył