Pierwsze auto. Do 20 tyś.

28 Gru 2008, 20:46

Witam. Nie znam się zbytnio na samochodach ale chcę w najbliższym czasie zakupić swoje pierwsze auto. Budżet jaki posiadam to max. 20 tyś zł. Interesują mnie samochody średniej wielkości typy VW Golf IV czy VW Polo chyba 3 ;P z tymi okrągłymi światłami z przodu :P Samochody nad jakimi się zastanawiałem to te które wymieniłem powyżej i jeszcze Alfa Romeo 147. Który z tych samochodów byłby najlepszy ? Jeżeli macie jeszcze coś ciekawego to proszę o napisanie. Pozdrawiam.
brima4
Nowicjusz
 
Posty: 17

28 Gru 2008, 22:34

Z tych to chyba golf byłby najlepszy(w/g mnie).Ma w miarę dużą przestrzeń jak na takie auto, do komfortu jazdy nie ma się co czepiać.Silniki diesla sa niezawodne,tylko czy za takie pieniądze wyrwie sie jakiegoś takiego golfika w dobrym stanie?
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

28 Gru 2008, 22:58

Zapomniałem napisać wcześniej. Interesuje mnie tylko benzyna max pojemność to 1.6. Ile pali alfa ? duzo jest miejsca w tyle ?
brima4
Nowicjusz
 
Posty: 17

28 Gru 2008, 22:59

Golf jest najlepszy za tą kasę można kupić już niezły samochód ma niezawodny silnik i blachy są w porządku i lepiej jak byłby diesel1,9
pszczolka maja
Początkujący
 
Posty: 99
Miejscowość: Ciechanów

28 Gru 2008, 23:02

W alfie z tyłu wcale nie ma dużo miejsca napewno w golfie jest więcej . Benzyniak też dobry może nawet z gazem ale wtedy silnik 1,8 ma lepszego buta
pszczolka maja
Początkujący
 
Posty: 99
Miejscowość: Ciechanów

28 Gru 2008, 23:11

Słyszałem że Alfy są awaryjne. Prawda to ? I na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie alfy albo golfa ?
brima4
Nowicjusz
 
Posty: 17
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda NSX
    Pierwsza generacja Hondy NSX była autem niezwykłym. Przełomowe nadwozie wykonane w całości z lekkiego aluminium, silnik V6 znajdujący się za plecami kierowcy i niezwykłe właściwości jezdne wywoływały zachwyt. NSX powróciło ...
    Toyota Corolla 1.8 VVT-i Hybrid - test spalania
    To jeden z powodów, dla których najnowsza, 12. już generacja Toyoty Corolli szturmem zdobyła rynek kompaktowych samochodów, obejmując pozycję lidera w swoim segmencie. Wersja z hybrydowym napędem 1.8 ...

29 Gru 2008, 17:36

Ja polecił bym ci Audi A3
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
-Climatronic
-4xAirbag
-Elektryka
-ABS
Ładny przebieg i rok, mysle ze po oplatach zmiescil bys sie spokojnie w 20tys.

Lub odrazu zarejetrowana w polsce z tym samym rokiem i mnijeszym przebiegiem:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

A co bys powiedzial na 3-letnia Mazde :D
[link do oferty na Allegro wygasł]
Mysle jednak ze ta madzia musiala miec ciekawa przeszlosc :o


Jezeli chodzi o Alfe to jest dosc awaryjna, ale dla jej urody mozna wsysko wybaczyc :)
Jak ktoś kiedys napisał"serce mowi :alfa, glowa mowi: golf"
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

29 Gru 2008, 17:57

To czarne Audi A3 niezłe. Natomiast ta Mazda to eee wygląda jak puszka :/ Jeszcze raz zapytam. Przy zakupie Alfy na co patrzeć jeżeli chodzi o blachę czy coś wiecie o co chodzi :P
brima4
Nowicjusz
 
Posty: 17

29 Gru 2008, 18:17

Czeste awarie w Alfie to przede wszyskim wysokie zużycie oleju silnik. i awarie wariatora zmiennych faz rozrządu, ktory wysaida juz przy niskich przebiegach,przy zakupie popatrz na zawieszenie bo nie jest trwale ,i ogladnij dobrze karoserie, czy np. po jednej stronie maski jest wiesza szczelina miedzy swiatlami niz po drugiej stronie,popatrz czy nie ma nigdzie rdzy,bo jezeli jest nawet lekko skorodowana w jednym miejscy to na 99% jest powypadkowa.Zobacz tez na stan drobiazgow bo one tez czesto sie psuja.Nie daj sie takze oszuac poprzez popularny teraz przerecony przebieg, zobacz czy nie sa zuzyte obicia siedzen, pedaly, kierownicy, galka zmiany biegow itd. Jezeli tak to przebieg jest na pewno wiekszy niz 100Tys. km.

ps. za Audi A3 lub Golfa IV za 4 lata wezniesz okolo 10tys zł. a za Alfe okolo 5tys zł. :?
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

29 Gru 2008, 20:12

Przypadloscia Alf, tez jest szybko zuzywajace sie zawieszenie, jednak tutaj jest to porpostu problem czysto eksploatacyjny, ktory nie powienien przekreslac samochodu przy zakupie, jednak musimy wziasc to pod uwage podczas uzywania auta po zakupie...

Kiepska strona tych samochodow jest tez elektryka (bezpieczniki, systemy bezpieczenstwa, czy uklady elektryczne szyb, lusterek, badz foteli) Jezeli wyskakuja jakies bledy na komputerze pokladowym, to bardzo ciezko jest je usunac. Jezeli zobaczysz jakas kontrolke badz blad na wysiwtlaczu, to sprawdz dokladnie przyczyne...
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy...
MG
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 52
Miejscowość: Warszawa

01 Sty 2009, 16:11

Może jakiś inny samochód zaproponujecie w tej cenie ? Nie starszy niż 8-9 lat. Autko musi nie być duże no i niepaliwożerne.
brima4
Nowicjusz
 
Posty: 17

01 Sty 2009, 17:57

Peugeot 206
Ford Focus
Renault Megane
Vw Golf IV
Opel Astra II
Mazda 323f mkIII
Honda Civic koncowka mkVI / poczatek mkVII
Mitshubishi Carisma
Citroen Xsara II
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

01 Sty 2009, 20:18

marcin94 napisał(a):Czeste awarie w Alfie to przede wszyskim wysokie zużycie oleju silnik. i awarie wariatora zmiennych faz rozrządu, ktory wysaida juz przy niskich przebiegach,przy zakupie popatrz na zawieszenie bo nie jest trwale ,i ogladnij dobrze karoserie, czy np. po jednej stronie maski jest wiesza szczelina miedzy swiatlami niz po drugiej stronie,popatrz czy nie ma nigdzie rdzy,bo jezeli jest nawet lekko skorodowana w jednym miejscy to na 99% jest powypadkowa.Zobacz tez na stan drobiazgow bo one tez czesto sie psuja.Nie daj sie takze oszuac poprzez popularny teraz przerecony przebieg, zobacz czy nie sa zuzyte obicia siedzen, pedaly, kierownicy, galka zmiany biegow itd. Jezeli tak to przebieg jest na pewno wiekszy niz 100Tys. km.

To wszystko prawda, ale nic z tych rzeczy nie dyskwalifikuje auta przy kupnie.
Jedyne na co bym się nie porywał to na auto które mocno rdzewieje. A to nie jest tak trudno sprawdzić. Też zalezy ile ktoś chce autem jeździć. Jeżeli do 2 lat, to niech sobie tam rdzewieje. W prosty sposób przy odsprzedaży można to zatuszować i niech się z tym buja następny właściciel.

Jeżeli auto jest tanie na tle innych aut tego samego modelu to na pewno miało jakąś przeszłość. Nie ma okazji - to mit. Jeżeli nawet miało stłuczkę, to ważne jest jak zostało to naprawione. Jeżeli dobrze, to czemu nie jeździć?
Przebiegi to jest jakaś parodia u nas. Żaden komis nawet nie kryje, że liczniki są cofane, tylko, że jeden zwala na drugiego. Przecież to niemożliwe, żeby 10 letnie auto miało 100 tys. km albo mniej i to jeszcze jednostki wysokoprężne, często ładne auta z wyższej półki.
Przebieg 10 tys. km rocznie to może mieć Fiat Panda użytkowana przez pana w kapeluszu, który urodził się w latach '50 poprzedniego wieku.

Najczęściej jest tak, że auto ma powiedzmy 140 tys. km, a w środku kierownica jest bardzo mocno wytarta, fotele porozrywane, itd. Nawet jeżeli ktoś o auto nie dbał to jest to niemożliwe, żeby tak zniszczyć samochód.

Takie auta można kupować, jeżeli silnik jest w dobrej kondycji, a wszystko to warto wypomnieć właścicielowi, bo to nasza karta przetargowa na zbicie ceny.
A warto pamiętać, że i tak trzeba mieć w zapasie z 1000 zł na wymiany po kupnie, mimo, że sprzedawca zapewnia, że nic tylko wsiadać i jeździć.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

01 Sty 2009, 20:22

Dishman napisał(a):Przebieg 10 tys. km rocznie to może mieć Fiat Panda użytkowana przez pana w kapeluszu, który urodził się w latach '50 poprzedniego wieku.


oj wierz mi, czesto takie auta nie ruszaja sie z garazu nawet przez miesiac
moj ojciec przez ponad rok zrobił tylko jakies 3,5k km
w Polsce ogolnie prywatne osoby jezdza duzo duzo mniej niz Niemcy :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

01 Sty 2009, 20:57

JA BYM CI POLECIŁA CITROENA C5 Z 2001 ROKU SILNIK 1,8BENZYNA PALI JAKIEŚ 8-9L\100
pszczolka maja
Początkujący
 
Posty: 99
Miejscowość: Ciechanów