Pierwsze auto do 2k z LPG

Pierwsze auto do 2k z LPG

26 Lis 2019, 18:30

Jutro zdaję prawko i potrzebuję auta. Wiem, że cena mała, ale od czegoś trzeba zacząć. Sedan lub hb, nic małego jak seicento, koniecznie z gazem. Poznań +- 100 km. Da radę? Myślałem nad audi 80 b4
xyzyx
Nowicjusz

Re: Pierwsze auto do 2k z LPG

26 Lis 2019, 18:54

Tylko, że właśnie takie małe i proste auto jak Sejo to najlepszy wybór przy tej kwocie. Znacznie łatwiej je trafić zadbane i nadające się do użytku, w przeciwieństwie do takich Audi, BMW czy Mercedesów. W znakomitej większości będzie to szrot.
OW05
Początkujący

Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Suzuki
Paliwo: Benzyna

26 Lis 2019, 19:01

Powiedzmy, że taki peugeot 206 czyli clio ii by przeszło, ale raczej w 5d
xyzyx
Nowicjusz

26 Lis 2019, 19:21

To znajdź i kup. Auto za 1/3 wypłaty a będziesz wybrzydzał liczbą drzwi i LPG? Przy strupkach za taką kasę, jeśli coś wisi dłużej niż trzy dni to nadaje się wyłącznie na śmietnik. Śledź ogłoszenia i jedź jeśli masz blisko - szczerze mówiąc poza miasto bym się nie wybierał :mrgreen:
A zacznij od zdania tego egzaminu
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

26 Lis 2019, 19:30

Ktoś ma jakąś propozycję?
xyzyx
Nowicjusz

26 Lis 2019, 21:02

Invi napisał(a):Przy strupkach za taką kasę, jeśli coś wisi dłużej niż trzy dni to nadaje się wyłącznie na śmietnik.

Niekoniecznie i nie skreślałbym takich. Jak chcesz się pozbyć i wiesz, że i tak je pierwsza osoba kupi, to czekasz do jakiegoś wolnego dnia z umawianiem ludzi. Większość sprzedających tanie samochody to chyba ich nie chce sprzedać. Strasznie ciężko się z nimi dogadać na jakiś bliski termin. :)

Rozejrzyj się za takimi jak Astra F, Corsa, Lanos, Civic, Punto. Tylko sprawdź czy nie są przerdzewiałe na wylot.
OW05
Początkujący

Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Suzuki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Uderzenie w tył to dość często spotykany rodzaj kolizji/wypadku Uderzenie w tył to dość często spotykany rodzaj kolizji/wypadku
    Zderzenia tylne stanowiły blisko 13% wszystkich wypadków w 2018 r.– było ich więcej niż zderzeń czołowych. O takie wypadki łatwo jesienią, gdy na mokrej lub pokrytej czarnym lodem nawierzchni złe nawyki, np. ...
    Uwaga na duże samochody ciężarowe (TIR’y) Uwaga na duże samochody ciężarowe (TIR’y)
    Duże samochody ciężarowe, potocznie zwane TIR-ami, można bardzo często spotkać na polskich drogach, nawet tych przebiegających przez miasto. W pobliżu tego rodzaju pojazdów, ze względu na ich rozmiary i masę oraz ograniczone ...

• Re: Pierwsze auto do 2k z LPG

26 Lis 2019, 22:03

Invi napisał(a):Auto za 1/3 wypłaty a będziesz wybrzydzał liczbą drzwi i LPG?

Znasz kogoś kto zarabia 6000 netto i kupuje auto za 2000 pln?
    Bo ja raczej nie.
    Pionek
    Stały forumowicz

Auto: Honda Accord / VW Scirocco
    Silnik: 1,4 TSI 122@150
    Typ: Sport/Coupe

26 Lis 2019, 23:45

Invi napisał(a):szczerze mówiąc poza miasto bym się nie wybierał

Czasami nie ma nic ciekawego na miejscu,wiem to po sobie bo sam chciałem kupić auto z gazem ale w końcu postawiłem na czystą benzynę i nie żałuję.
    Ja po swojego Seata pojechałem prawie 50km w jedną stronę i jest już ze mną 1.5roku i przez ten czas zrobił już prawie 20tysięcy a kosztował 1800zł :mrgreen:

Zerknij:
    https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civ ... CETlk.html? - tym bym się bliżej zainteresował bo oferta ciekawie się prezentuje ale ludzie zapewne boją się przebiegu..
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-ID6CEBrY.html?
    https://www.olx.pl/oferta/renault-megan ... 7c8c7ba5c3 - nowy przegląd i opłaty na ponad pół roku.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Seat Cordoba
    Silnik: 1.6 75km
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1999