Pierwsze auto do 9-10tys

Re: Pierwsze auto do 9-10tys

14 Cze 2014, 22:36

Szukam bardziej hatchback'a ew. sedan. Ale dzięki za propozycję. Myślę że chyba 2 tys zł będę musiał jednak nadszarpnąć budżetu ogólnie i tak ;)
wlodarq
Nowicjusz

Auto: szukam

14 Cze 2014, 22:37

To tylko przykład, pierwsze lepsze auto które znalazłem :wink:
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Cze 2014, 11:53

Słuchajcie - dziękuję za wszelkie udzielone rady ale...

Pula na szukanie auta zwiększyła mi się do 14tys :D Czy teraz mogę spokojnie czegoś szukać konkretnego? Dalej może szukać tego Pug'a 307 z młodszym wiekiem i 2.0HDi czy może kusić się na Seat'a Leon'a ewentualnie Toledo z 1.9TDi ?
wlodarq
Nowicjusz

16 Cze 2014, 14:31

Peugeot będzie w lepszym stanie a awaryjność podobna, ceny części na + dla francuza.
Koniu
Awatar użytkownika

16 Cze 2014, 21:07

Obejrzałem dzisiaj Leona za 14tys zł jeszcze do opłat... Z wierzchu: odstające listwy, progi robione. Zajrzałem do środka, bagażnik i pod wykładzinkę - ktoś nawet nie zdążył dobrze zrobić tyłu. Szpachli na aucie tyle że kobieta przez całe życie na twarz tyle nie nałoży. Odpalam - niby spoko, nic nie stuka obroty nie falują. Od razu włączył się wentylator na chłodnicy. Klimatyzacja włączona i zaczęły się jakieś dziwne dźwięki. Pytam sprzedającego co wie o historii tego auta - wyrafinowe "Nie wiem, sprowadziłem i sprzedaję taki jaki jest" "Pali 5L/100km..." No fajnie - tyle to i ja wiem...
Coś mi się zdaje że to będzie dłuuugie szukanie :( Ciekawe czy starczy mi czasu. Jutro cały dzień w pracy ale w środę idę/jadę na kolejne oględziny i czwartek tak samo. Zdam relację :)

No i tak nawiasem :
[link wygasł]

Ode mnie z miasta więc wybiorę się i zobaczę co to za okaz.
wlodarq
Nowicjusz

16 Cze 2014, 21:31

Walony w przód, za tani i z pół roku już stoi.
Koniu
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...
    Żółte światło na sygnalizatorze to już nie zielone! Żółte światło na sygnalizatorze to już nie zielone!
    Co robią kierowcy, gdy zbliżają się do skrzyżowania, a światło zmienia się na żółte? Jest to pytanie które powinniśmy zadać również sobie będąc kierowcą. W praktyce wygląda to tak że jedni w pośpiechu ...

• Re: Pierwsze auto do 9-10tys

16 Cze 2014, 21:48

Co to znaczy że jest zarejestrowany jako ciężarowy? Nie powinien mieć kratki z tyłu?
    [link wygasł]

Co powiesz też o tym? 1.4 nie będzie zbyt mułowaty? Instalacja gazowa BRC przydałaby się tylko na trasę chyba.
    [link wygasł]

No i jeszcze :
    [link wygasł]
    [link wygasł]

Czemu pchali drewnopodobne wstawki w środku w takim aucie... Moim zdaniem bardzo ale to bardzo obrzydza. Wolałbym imitację szczotkowanego aluminium bądź tylko aluminium... ;/
    [link wygasł]

Co do Leon'a...

Tutaj właściciel od 7lat w kraju.
    [link wygasł]

Dzwoniłem, powiedział mi na wstępie że przód był robiony - maska, zderzak i nadkole wymieniane. Ktoś mu lekko (podobno) wjechał w przód i była naprawa bezgotówkowa z ubezpieczenia sprawcy. Niby ma zdjęcia jak to wyglądało po kolizji.
    wlodarq
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009