Pierwsze auto do tras i miasta (max 10000zl)

11 Lip 2018, 10:16

Witam,
Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o motoryzacje, a nadszedł ten czas że trzeba dokonać zakupu pierwszego auta. Będzie ono przeznaczone do jazdy miejskiej jak i tras (minimum 250km tygodniowo, nawet do 750km).

Brałem pod uwagę benzyniaki z lpg ze względów na koszty utrzymania a jeśli chodzi o marki to rozglądałem się głównie za audi a3(słyszałem że jest nie do zaniechania a trochę tych km będę
robił).

Proszę pomóżcie mi ocenić następujące oferty, lub podrzućcie inny pomysł na pierwsze auto :)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Z góry dzięki ;) wklejam same audi ale jestem otwarty na inne propozycje marek i modeli, po prostu kierowałem się niską awaryjnoscią przy dużej eksploatacji i kompatybilnością z gazem.
Ostatnio edytowany przez Adamc1992, 11 Lip 2018, 11:23, edytowano w sumie 1 raz
Adamc1992
Nowicjusz
 
Posty: 5

11 Lip 2018, 11:05

Machnąłeś się z jednym zerem w budżecie :D

Z tym, że audi A3 jest nie do zajechania bym nie przesadzał. Wystarczy kupić zaniedbany egzemplarz.

Ogólnie auto poprawne, nadaje się do gazu, ale trzeba się sporo naszukac żeby znaleźć dobre, bo jest ich pełno i handlarze ściągają to na potęgę.

Możesz też szukać bory/octavii z 2.0, volvo s40/v40, citroena C5 I.
Faber
Aktywny
 
Posty: 262
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG

11 Lip 2018, 11:08

Zajrzałem do pierwszego linku i już widać, że pchasz się na minę w swojego "niezawodnego Niemca". 1.8T w takiej cenie to złom, do tego nie wiem czy widzisz ale tam drzwi już są do wymiany.

Jak masz 10k (a podobno masz 100k) to szukaj za 10k, a nie za pół budżetu. Do 10k znajdziesz 1.8T, ale nie mniej. Poniżej to tylko 1.6/1.8 a i tak trzeba uważać bo możesz trafić na trupa.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lip 2018, 11:10

Dobry tekst a3 nie do zajechania i wklejona sztuka za 5k... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Lip 2018, 11:19

A3 jest spoko, ale te auta mają 20 lat, wystarczy, że ktoś nie zmieniał oleju (lub wlał jakiś najtańszy), miał wycieki płynu chłodzącego i przegrzał silnik, nie serwisował instalacji LPG i silnik może już być zajechany... Krótko mówiąc w 20letnim aucie wszystko się może zdarzyc i najlepiej jest
1.szukać auta w okolicach średniej rynkowej danego modelu z danego rocznika
2.rozszerzyć poszukiwania o inne modele, chyba, że chcesz się przejechać na drugi koniec Polski po "igłę", która okaże sie szrotem, stracisz czas i kasę
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

11 Lip 2018, 11:30

Po pierwsze jak napisałem jestem absolutnie początkujący więc prosiłbym o trochę więcej wyrozumiałości bez szydery bo nie jest to zbyt zachęcające do dalszej współpracy z forum dla kogoś kto właśnie napisał pierwszy post.

Po drugie napisałem że jestem otwarty na inne marki więc nie jestem uparty żeby się pchać w swojego "niezawodnego Niemca"

Po trzecie wrzucam też auta poniżej budżetu bo mam tylko górną granicę. Mam wykorzystać budżet na 100% czy może zostawić zapas na ewentualne naprawy?
Adamc1992
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silniki Renault Energy F1 w bolidach Caterham F1 Team
    Renault Sport F1 i Caterham F1 Team potwierdzają przedłużenie współpracy w ramach Mistrzostw Świata FIA w Formule 1 na trzy kolejne lata. Od przyszłego sezonu, Caterham F1 będzie korzystać z silników Renault ...
    Legalizacja butli LPG
    Zbiorniki montowane w instalacjach gazowych w Polsce posiadają 10 letnią ważność badania. Po tym okresie należy dokonać legalizacji lub wymiany zbiornika na nowy. Maksymalny okres użytkowania butli to 20 lat, chyba że dokument ...

11 Lip 2018, 11:40

Adamc1992 napisał(a):Po pierwsze jak napisałem jestem absolutnie początkujący więc prosiłbym o trochę więcej wyrozumiałości bez szydery bo nie jest to zbyt zachęcające do dalszej współpracy z forum dla kogoś kto właśnie napisał pierwszy post.


Skoro jesteś nowy, to powinieneś wykazać absolutnie minimum zainteresowania i rzetelności, przejrzeć główne działy, napisać temat według wzoru i przejrzeć 3-4 ostatnie strony. Wtedy byś wiedział, że Twoje ogłoszenia są do niczego. Żadnej z tych czynności nie wykonałeś, a jest napisane jak byk "Zanim założysz temat przeczytaj". Rozumiem, jesteś nowy, mamy Cię traktować ulgowo i jeszcze przeprosić :yes: Strzelając "focha" szkodzisz sobie, nie nam, także przestań :)

Adamc1992 napisał(a):Mam wykorzystać budżet na 100% czy może zostawić zapas na ewentualne naprawy?


To się pisze na samym początku "mam 10k na wszystko", więc zostaje Ci 7-8k na auto. Masz jakieś zniżki, albo kogoś? Bo jeśli nie, to na takiego 1.8T zapłacisz 2000 zł za samo ubezpieczenie, a gdzie rozrząd, oleje, filtry, serwis, jakieś naprawy?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lip 2018, 13:09

Zajrzałem do pierwszego linku i już widać, że pchasz się na minę w swojego "niezawodnego Niemca". 1.8T w takiej cenie to złom, do tego nie wiem czy widzisz ale tam drzwi już są do wymiany.


Widziałem drzwi, ale z racji tego że moja wiedza jest 0-wa stwierdziłem że jeżeli jest sprawne technicznie to może drzwi da się zrobić i zmieścić się w budżecie. Jeśli nie to oczywiście odpada. Nie chcę na siłę pchać się w Niemca, chętnie przyjmę sugestie na temat innych marek i modeli.

Nie było moja intencją strzelać focha ani nikomu szkodzić, chciałem raczej podkreślić że naprawdę bardzo mało wiem o motoryzacji a jeśli kogoś wpis uraził to przepraszam.

Czy wszystkie z tych ogłoszeń, łącznie z tymi za 8500 i 8600zł ?

*0 w budżecie poprawione ;)
Adamc1992
Nowicjusz
 
Posty: 5

11 Lip 2018, 15:02

Z Twoich linków warta uwagi może być tylko ta A3 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] 8lat w jednej rodzinie,przebieg wygląda na autentyczny i spytaj czy ma może udokumentowane naprawy.

Swoją drogą możesz też popatrzeć za normalnym dieslem tzn 1.9TDI 90/110km.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Lip 2018, 17:20

A czy to koniecznie musi być tylko Audi A3?
trwałe może było ale nic nie mniej niż Golf IV (ten sam samochód - inna blacha) czy Octavia 1 itp
Szukaj 1,8 125/ 1,6 102 lub jak Barol pisze, 1,9 tdi chyba wersja AGR nie miała dwumasy, także ograniczasz w ten sposób koszty napraw do na prawdę minimum.

Osobiście pomimo że mowa o A3 8L, zainteresowałbym się też Astrą G, za tę kasę to pewnie z okolic 2005 da sie kupić z 1,4 90 koni a to tragicznie jakoś nie jedzie podobnie jak 1,6 VAG, albo Fiat Stilo, też szybko traci na wartości więc 2003..2004 spokojnie do znalezienia
Co kto woli.
Warto pamiętać też ze A3 do któregoś tam roku były tylko 3-drzwiowe, a golfy od początku 5-drzwi.
Po prostu jeździj i szukaj ale ja osobiście A3 za mniej niż 6500-7000 bym nie szukał jeśli nie chcesz skarbonki.
Owszem i tu i tu może być wkład tylko im niższa cena zakupu tym wkład większy.
to 1,8T to wnętrze miało tragiczne a co tu mówić o reszcie.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lip 2018, 18:53

Przyznam szczerze że nie zależy mi tak na audi i napewno posprawdzam Twoje propozycję. Zależy mi jednak koniecznie na lpg, więc muszę wybrać coś co jest z nim kompatybilne. Znalazłem taką astre:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

W przebieg nie wierzę ale reszta wydaje się być ok. Jak sądzicie?
Ostatnio edytowany przez Adamc1992, 12 Lip 2018, 12:16, edytowano w sumie 1 raz
Adamc1992
Nowicjusz
 
Posty: 5

11 Lip 2018, 18:56

Wygląda ok ale z ceną to chłop poleciał.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Lip 2018, 15:40

7k jeszcze można dać,na plus świeży gaz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012