Pierwsze auto przyszłego studenta - warto?

21 Maj 2017, 08:58

Jak dają, to bierz, ale zastanów się jakie w ogóle auto chcesz. 6 tysięcy za auto z 2004 roku i to jeszcze piszesz, że spokojnie można znaleźć? Wklej tu kilka przykładowych linków, bo obawiam się, że znajdujesz najtańsze padluchy, które na start potrzebują wkładu 2 lub więcej tysięcy, bo za 6 tysięcy z 2004 roku to możesz szukać Seicento, Lanosa, Kia Rio lub jakiegoś innego ,,pierdka'', na pewno nie fabię, cordobę, a tym bardziej megane czy polo.
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .

21 Maj 2017, 12:18

Do 6 tys. Znajdziesz w samochodach mniejszego segmentu. Jasne, że nie znajdzie się nic 'od tak', no ale to w końcu ok. 13 letnie samochody. Trochę czasu trzeba poświęcić, pojeździć po ludziach i obejrzeć kilka samochodów. Raczej by coś trafił w dobrym stanie. Kilka takich poglądowych ofert:

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Jak widać są i roczniki 2006 w tej cenie. No warto takie auta obejrzeć - sprawdzić na stacji diagnostycznej. Lepiej szukać od osób prywatnych a takie pokazałem (chyba wszystkie są od osób prywatnych, oprócz dwóch chyba Fabii i jednej Pandy) - Ale tak na 'szybko' znalazłem. No, ale takie autka jak Clio, Panda, czy Fabia, to w tej cenie znajdzie. :)
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

21 Maj 2017, 12:24

Panda VAN :ok:
Fabia z kiepskim silnikiem
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Maj 2017, 12:36

Takie auta właśnie miałem na myśli - rocznik świeży, ale brak jakiegokolwiek wyposażenia (o kilmatyzacji nawet nie mówiąc), silnik nadający się jedynie do miasta i to niezbyt dużego. Musisz przemyśleć sprawę i priorytety, jakimi się kierujesz, bo jeśli chcesz mieć przyjemność z jazdy i jechać w miarę dynamicznie to na pewno nie tymi samochodami (piszę to, bo podejrzewam, że masz niewielkie doświadczenie w jeździe różnymi samochodami). Jeśli byś chciał taki złoty kompromis, czyli auto segmentu C, z silnikiem nie większym niż 1.6 o mocy około 100KM wyposażonego dość dobrze, ale bez przesady, czyli klimatyzacja manualna + jakaś tam podstawowa elektryka, to za te pieniądze będzie to rocznik w okolicach 2002 (focus, astra) a jakbyś chciał zaszaleć i kupić coś segmentu D, wygodnego i super wyposażonego, to będzie to jeszcze starszy samochód, rocznik 1998-1999 (passat, a4, omega itp.), przy czym tu się pojawia już problem ,,zużycia materiału'', a nie pracując musisz to wziąć pod uwagę.

Dlatego też nie warto patrzeć ślepo na rocznik i przebieg, bo tym się nie jeździ, nie mówię tu o wybrzydzaniu, ale o zdroworozsądkowym podejściu typu - nie kupię 15-letniego focusa 1.6, bo jest z rocznika 2002 i ma 230 tysięcy przebiegu, ale za to lepszym wyborem będzie ,,goła'' Panda, która jest z rocznika 2005 i ma 130 tysięcy przebiegu. :)
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .

21 Maj 2017, 13:49

Ja się zgadzam, pokazałem tylko przykładowe samochody z takich roczników w tej cenie. To takie typowo miejskie samochody. No, ale kolega chciał rocznik ok. 2004 to pokazałem co tam jest ewentualnie. Osobiście celowałbym właśnie w starszą Astrę G z silnikiem Twinport 1,4 lub bodajże 1,6 tam były na łańcuchu. Super autka i z gazem bym szukał. :)
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003