Pierwsze Auto [17-18 Tyś]

Re: Pierwsze Auto [17-18 Tyś]

16 Maj 2014, 15:35

Chodzi tez o to zeby auto nie truło życia pierdołami i szwankującą elektroniką. Jazz po lifcie ma ładne wnętrze i zwiększone bezpieczeństwo, ale kosztuje znacznie więcej i będzie starszy niż konkurencja z Francji. Jakość musi kosztować i trzyma tez cene...
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Auto: Honda
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

16 Maj 2014, 15:44

To fakt :) ważne jednak, że wiesz za co płacisz. Na plus dla Jazz'a jest na pewno to, że mało kto kupuje ten samochód żeby robić nim jakieś duże trasy dlatego większość egzemplarzy ma bardzo niskie przebiegi. Nie jest to też samochód tak popularny jak chociażby Civic więc łatwiej złapać coś w dobrym stanie.
DawidK
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 01 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: brak

16 Maj 2014, 19:46

kon146-_Masz całkowita rację :D z elektroniką to istna masakra - przez dwa lata użytkowania przepaliła mi się aż (o zgrozo) 1 żarówka :D - przez to siedziałem przez pół miesiąca bez prądu i wody bo na naprawę wydałem wszystkie pieniądze jakie wówczas posiadałem :D - tak więc nie kupujcie francuskiego szrotu - bo Francuzi to tylko potrafią dobrze żabie udka przygotować ale na pewno nie samochód(czy jakąś inna maszynę) :D
Tak więc wiwat Passacik z Rzeszy od dziadka co do Kościoła nim tylko jeździł :lol: :lol: :P :D

Czas się po raz kolejny narazić na krytykę - bo znalazłem ciekawą opcję marki z kraju kwitnącej pizzy i makaronu (czyli kolejny złom skręcany z ciasta do pizzy na tureckim dywanie :P ) a mianowicie chodzi mi o Fiata Linea :D
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
Music is life...
MrLukash
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wschód
Prawo jazdy od: 01 01 1989
Auto: Valtra :D
Silnik: 4.4 TDI 126KM
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Rok produkcji: 2011

16 Maj 2014, 19:49

MrLukash napisał(a):Masz całkowita rację z elektroniką to istna masakra - przez dwa lata użytkowania przepaliła mi się aż (o zgrozo) 1 żarówka - przez to siedziałem przez pół miesiąca bez prądu i wody bo na naprawę wydałem wszystkie pieniądze jakie wówczas posiadałem - tak więc nie kupujcie francuskiego szrotu - bo Francuzi to tylko potrafią dobrze żabie udka przygotować ale na pewno nie samochód(czy jakąś inna maszynę)
Tak więc wiwat Passacik z Rzeszy od dziadka co do Kościoła nim tylko jeździł

Po pierwsze pisz o 206 a nie o francuzach gdzie są często dobre samochody np. 406, Laguna I, Clio, 307.. Po drugie Passat to złom nie warty tych pieniędzy co za niego wołają.. Po trzecie Linea całkiem okej autko, często polecam Grande Punto. A zanim coś powiesz radzę prześledzić trochę forum.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Maj 2014, 20:23

To o Francuzach to ktoś inny napisał więc się ciebie nie tyczyło bezpośrednio Twej wypowiedzi :P
A jeśli chodzi o 206 to tak jak napisałem - mi co mi się zepsuło :P i w sumie to nie wiem co by się tam mogło jeszcze zepsuć?
Co do 307 słyszałem zupełnie inne historię(przynajmniej tej o pierwszej wersji).
Clio II (1.2 '99) kiedyś było w domu ale nadzwyczajna bezawaryjnością się nie wyróżniało ale wielkiej tragedii z nim nie było. Laguna I 1.9D też w rodzinie była gdyby nie to że ją korozja zaczęła konsumować to do dziś by pewnie jeździła.
Jeździłem swego czasu Grande Punto auto całkiem całkiem aczkolwiek w żabojadzie jakoś lepiej się czuję.
Passat to nie taki złom ale ceny wołają o pomstę do nieba :o - z drugiej strony łatwo się go pozbyć - tym w kraju stereotypem i zabobonem płynącym :P
Music is life...
MrLukash
Początkujący
Awatar użytkownika

16 Maj 2014, 20:26

Już wiele razy pisałem. 206 rocznik już nie wiem który 2003/2004 jakoś bezwypadek, podczas jazdy po prostu wywaliło poduchę pasażera bez powodu o rozwaliło całą deskę rozdzielczą.. Nie ufam 206 i nie zaufam. 307 z początku produkcji miały samozapłony, potem auto bardzo udane.
Koniu
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...
    Nowe Audi S3 - najlepsze osiągi w swojej klasie Nowe Audi S3 - najlepsze osiągi w swojej klasie
    Trzecia już generacja mocnego kompaktu jakim jest Nowe Audi S3 podniosła wysoko poprzeczkę możliwości przemysłu motoryzacyjnego. Całkowicie nowy silnik 2.0 TFSI Jednostka napędowa 2.0 TFSI otwiera nowy rozdział w historii ...

• Re: Pierwsze Auto [17-18 Tyś]

16 Maj 2014, 20:30

Jak to od tak podczas jazdy? Pasażera miałeś?
    Ja mam właśnie 2004 - o tyle szczęścia w nieszczęściu że mam Mistrala a on ma tylko 1 poduszkę :?
    Music is life...
    MrLukash
    Początkujący
    Awatar użytkownika

16 Maj 2014, 21:54

Tylko zakupy były, bez ostrzeżenia po prostu wywaliło poduche. :/ Dlatego nie polecam 206 choć reszta całkiem okej, nawet belka się trzymała
    Koniu
    Awatar użytkownika

17 Maj 2014, 08:52

Dzięki za informacje, nie miałem pojęcia, że takie wypadki się zdarzają. w takim razie będę uważać. Macie Panowie jakieś inne propozycje? Termin zakupu zbliza się nieubłaganie a ja mam pustkę w głowie :-|
    Emano
    Nowicjusz

Auto: Nie mam

17 Maj 2014, 10:16

Co powiesz na Forda Fusion. Większa Fiesta, na + że raczej znikoma sznasa na auto z floty.
    Koniu
    Awatar użytkownika

17 Maj 2014, 12:57

Szczerze powiem że pierwszy raz słyszę aby w Peugeocie samoczynnie walnęła poduszka - o japońskich autach z ta przypadłością kiedyś czytałem, o Oplu, Fiacie i Fordzie też ale żeby żabojad to jakaś nowość jak dla mnie :o
    Nikt wcześniej nie grzebał w tym aucie? Miałeś go od nowego?
    Music is life...
    MrLukash
    Początkujący
    Awatar użytkownika

17 Maj 2014, 13:03

Nie był mój tylko ciotki i kuzynki. Był bezwypadkowy i z polskiego salonu. W Fordach to często w Ka strzelały ale ten samochód zostawię bez komentarza.
    Koniu
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda