Pierwsze auto - zza granicy do 10 tys

25 Cze 2011, 22:04

Witam, celuje do konca wakacji kupic auto w okolicach 10 tys zl
Samochod planuje sprowadzic osobiscie z niemiec ew belgii, holandii,
Jako mlody kierowca, pracujacy student, preferowalbym raczej cos mniejszego 2/3 drzwiowy coupe/hatchback, lecz sedan ew. tez w chodzi w gre.
Benzyna lub olej, zalezy mi zeby byl dosyc ekonomiczny i bezawaryjny.
Bede wdzieczny za jakies ciekawe propozycje.

Do tej pory myslalem o :
- Peugeot 406 Coupe
- BMW 3 E46
- Opel Astra G (II) Bertone

I raczej dla mnie zdecydowanym faworytem jest Opel Astra G Bertone, 1.8 - 116km, 2000-2001, jest raczej najtansza w eksploatacji z wyz. wymienionych, czesci te same co do pospolitych zwyklych G, roczniki nowsze o 2-3 lata od pozostalych no i najmniej pali z trzech wymienionych, ale niestety wciaz duzo jak dla mnie ... Co o niej myslicie ?

Z gory dzieki, pzdr.
Blazkowicz
Początkujący
 
Posty: 55

25 Cze 2011, 22:32

e46 za 10 tysięcy... są takie ?
buła6
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki

25 Cze 2011, 22:56

w polsce nie
w belgii np owszem

ale e46 tak czy siak to tylko mysl przelotna, oprocz wizualnego wygladu nic ciekawego raczej nie wiem co ma
Blazkowicz
Początkujący
 
Posty: 55

26 Cze 2011, 16:52

Blazkowicz napisał(a):w polsce nie
w belgii np owszem

ale e46 tak czy siak to tylko mysl przelotna, oprocz wizualnego wygladu nic ciekawego raczej nie wiem co ma
najlepszy wybór to 328i, nie wiem jak z cenami samochodów w Belgii. Mimo kilkunastoletniego wieku to auto jest nadal bardzo ciekawe, choć za te pieniądze to jeśli nawet po tyle tam chodzą to troche strach kupić, żeby nie okazała się skarbonką bez dna. W Polsce oglądałem te po ok. 16k i to benzyny nie większe niż 1.8 to same ulepy z kręconym przebiegiem...

Wracając do tematu Astra wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Nie wiem czy ten sam silnik co posiadam w vectrze (mam 1.8 115km). U mnie spalanie na poziomie 10l LPG w cyklu mieszanym, 8 trasa :) co jest dobrym osiągiem przy w miarę dobrej mocy :)
buła6
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Hyundai Santa Fe IV
    Hyundai pokazał na targach w Genewie kolejną generację Santa Fe. Paleta silników ma obejmować diesla 2.0 CRDi o mocach 150KM i 182KM, diesla 2.2 CRDi 197KM i benzyniaka 2.4 185KM. źródło: carscoops.com W moim ...
    Hybrydowe hity 2017 roku
    Za nami przełomowy dla motoryzacji rok 2017. To czas, w którym na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i pierwszy raz w historii widoczny jest wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów ...