Pierwsze tytuły w WSMP, Rdest odrabia straty

22 Sie 2019, 11:49

Rekord frekwencji dzięki zawodnikom z Polski, walka o mistrzostwo w czterech klasach rozstrzygnięta i powrót Gosi Rdest. Ściganie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w Rydze było ze wszech miar udane.
Pierwsze tytuły w WSMP, Rdest odrabia straty Przynajmniej jedna zagraniczna runda to stały punkt kalendarza WSMP. W tym roku zawodnicy rywalizowali na Łotwie na torze Bikernieki. Obiekt położony jest w lesie, a betonowe i metalowe bandy są bardzo blisko asfaltu, więc nawet najmniejszy błąd może zakończyć jazdę. I to na nitce o długości 3,6 km stanowiło dodatkowe wyzwanie dla zawodników z WSMP. Podobnie jak rywalizacja w międzynarodowym gronie. Oprócz Polaków ścigali się też Litwini, Łotysze, Estończycy, Finowie i Rosjanie. Powody do zadowolenia mieli organizatorzy cyklu Baltic Touring Car Championship (BaTCC). Podkreślali, że dzięki zgłoszeniom zawodników z Polski, frekwencja w ósmej edycji Riga Summer Race była rekordowa i wyniosła 230 zawodników.
Pierwsze tytuły w WSMP, Rdest odrabia straty Powrót Rdest
Wydarzeniem weekendu wyścigowego na Łotwie był też powrót Gosi Rdest do WSMP. 26-latka wiosnę i początek lata spędziła w W Series, ale walki o mistrzostwo Polski w klasie D4 3500 nie odpuszcza. Na torze w Rydze wygrała dwukrotnie i zmniejszyła strat do lidera klasy Krzysztofa Zagórskiego do zaledwie 22 punktów.

Cieszę się z dobrego weekendu za sterami Seata Leona Racera. Na nowym dla mnie torze od razu złapałam tempo. Byłam najszybszą ośką na torze, trzecim najszybszym autem w generalce, a cały wyścig pojechałam w 0,6s.” - mówiła zadowolona Rdest.
Pierwsze tytuły w WSMP, Rdest odrabia straty Janiak, Madziara, Mirecki już mistrzami
Na torze Bikernieki rozstrzygnęła się rywalizacja o tytuły w kilku klasach. Bartłomiej Madziara (BMW E90) wygrał oba wyścigi sprinterskie w klasie DN4 i na dwie rundy przed końcem sezonu ma już pewny tytuł mistrza Polski. Na Łotwie zapewnił sobie też mistrzostwo w wyścigach Endurance w klasie D4-2000 w parze z Bartoszem Grzeleckim. “Plan na ten weekend został wykonany w stu procentach. Auto było świetnie przygotowane. Prawdziwym wyzwaniem okazało się zużycie opon. Podziwiam Bartka, że na niemal rozerwanej oponie dojechał do mety wyścigu długodystansowego. Dzięki niemu mamy tytuł w Endurance.” podkreślił.
Pierwsze tytuły w WSMP, Rdest odrabia straty Oprócz Madziary mistrzowskie tytuły zapewnili sobie też Bartłomiej Mirecki (Renault Clio) w klasie DN5, a także Łukasz Janiak (Suzuki Swift) w klasie DN3. Bliżej mistrzostwa w klasie DN2 jest Maciej Dreszer (Toyota GT86), który wygrał oba wyścigi na Łotwie i odskoczył Piotrowi Kownerowi (Honda Civic). Emocji nie brakowało w pucharach markowych. W OMM Super S Cup najwięcej punktów zdobył Jacek Cichopek, a w 318IS Cup PL Artur Lempert.
Pierwsze tytuły w WSMP, Rdest odrabia straty Sezon WSMP zakończy się na Torze Poznań w dniach 20 i 21 września.
Pierwsze tytuły w WSMP, Rdest odrabia straty źródło: WSMP,
fot. Raimonds Volonts
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3781
Zdjęcia: 13077
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y