Pierwsze własne auto 3k

Pierwsze własne auto 3k

20 Sty 2016, 18:02

Witam, szukam pierwszego auta do 3k. Mam dwa modele na oku

- Opel Astra F
- Mazda 626 IV

Wiem, że lepiej brać co hamuje, skręca lecz jednak chciałbym aby auto też w miarę wyglądało i nie było małą puszką typu seicento czy inne matizy. Bardziej się skłaniam w stronę Mazdy lecz czy będzie lepsza? Chodzi głównie o awaryjność.

Auto będzie używane 50-60% miasto reszta poza. Z raz w miesiącu jakieś dłuższe trasy.
pols
Nowicjusz

Auto: ni

Re: Pierwsze własne auto 3k

20 Sty 2016, 22:03

Oba auta są godne polecenia tylko oba mają ten sam problem czyli wszędobylska rdza.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

20 Sty 2016, 22:43

daewoo lanos też dobra opcja tani w utrzymaniu a no i też nie wygląda najgorzej :)
Gilu96
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 18 09 2015
Auto: Honda Accord VI
Silnik: 1.6i 116 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Sty 2016, 14:05

Dlatego ja jako pierwszy samochód wybrałem Xsare. Tzn, można powiedzieć drugie w zasadzie, ale pierwszy spadł u mechanika z podnośnika niedługo po tym jak go kupiłem.
Jako pierwszy wybrałem Rover 220 Sdi. Mało doświadczony byłem więc wybrałem w dieslu na krótkie trasy.

Obecnie Citroen Xsara I 1,8 ale jest w ocynku więc jeśli jest korozja to tylko tam gdzie raczej coś było ruszane.
Jeśli wygodne to francuskie. Też właśnie patrzyłem dużo na wygodę, przestronność. No i na tanią eksploatację.

Oczywiście pisząc tego posta nie mam zamiaru reklamować sprzedawania swojego samochodu obecnie. Ale rok temu myślałem troszkę inaczej niż teraz.

Pytanie czy najczęściej jedzie tylko kierowca czy ktoś jeszcze? I czy bagażnik potrzebny większy na ew. wyjazd na wakacje.
Exilled
Początkujący

Auto: Citroen Xsara
Silnik: 1.8 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

21 Sty 2016, 14:26

Lanos jak najbardziej gdony polecenia, ewentualnie Suzuki Swift z bardzo oszczędnym silnikiem 1.3
zielonek
Aktywny

Auto: P 206

21 Sty 2016, 17:24

Tylko nie lanos. Nie to żebym był uprzedzony do deawoo lecz lanos strasznie mnie odrzuca. Miałem okazję jeździć takim kilka razy i jak dla mnie zero przyjemności.

Co do tego ile osób jedzie to jest różnie. W sumie to można powiedzieć, że częściej z kimś będę jeździł. Tak więc obowiązkowo musi być 5 drzwiowy. (czy tam cztero ;) Bagażnik by się jednak przydał różne rzeczy czasami będą tam przewożone choćby właśnie na te wakacje.

W dieslu kuszą teraz ceny paliwa z trójką z przodu lecz nie będę często jeździł w dalsze trasy abym kupował diesla.
pols
Nowicjusz

Auto: ni
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty
    Jazda wyznaczonym torem wydaje się kierowcom jedną z oczywistych zasad ruchu drogowego. Tymczasem wielokrotnie można zaobserwować niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach.
    Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA) Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA)
    Gdy w Japonii trwały ostatnie przygotowania do uruchomienia produkcji europejskiej wersji Mitsubishi Outlander PHEV, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poddała swój technologicznie flagowy model ostatniej i ...

• Re: Pierwsze własne auto 3k

21 Sty 2016, 17:33

pols napisał(a):W dieslu kuszą teraz ceny paliwa z trójką z przodu

A w LPG ceny z jedynką z przodu :naughty: choć u mnie w okolicy bidy nie ma bo 95-tka kosztuje 4,04 zł
    Co do propozycji to proponuję Volkswagena Golfa II i III. :ok:
    Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
    fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
    Krzychu
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
    Silnik: 900 39 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 1998

21 Sty 2016, 17:43

Teraz kuszą a po kupnie auta z rok i znowu pewnie wzrosną ceny paliw i nie będą kusić :roll:
    Kieł
    Stały forumowicz

Auto: Nie mam

• Suzuki Vitara w terenie leśnym
      Logo Laurin & Klement
      X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
      Skoda Superb,2015