Pierwsze własne auto, kilka propozycji i kilka pytan

02 Lip 2007, 23:43

witam, za ok 2 miesiace zamierzam kupic samochod.

bedzie to moje pierwsze wlasne auto(wczesniej jezdzilem samochodem matki).

moje propozycje(z roznych wzgledow, maja 'to cos' wg mnie):

- Audi A4
- Chrysler Stratus/Cirrus
- Mazda Xedos
- Peugeot 406

mam kilka pytan co do tych autek...

- co bedzie w miare najtansze w eksploatacji(nie chodzi o spalanie tylko o czesci zamienne itd) ?

- jakie sa wady i zalety wymienionych aut(mile widzane porownania miedzy nimi)

- no i generalnie co radzicie...czy waszym zdaniem byscie sie skusili na ktores...dlaczego tak i dlaczego nie

na auto mam ok 10 tys zl(moze ciut wiecej jesli bedzie trzeba)

nie jestem bogaty wiec wiekszego silnika niz 2.0 nie dopuszczam(chociaz to i tak duzo)

rozpisalem sie troche... :)

mam nadzieje ze mi pomozecie...chce kupic samochod, a nie znam sie bardzo na tym.

dzieki i pozdrawiam !
czarek0223
Nowicjusz

03 Lip 2007, 13:29

Jak ja bym wybierał to Peugeota 406 ale dobre też będzie audi A4 .co do części zamiennych to do audi sa droższe niż do Peugota.ale większy prestiz.
Łukasz789
Aktywny

Miejscowość: Kraków

03 Lip 2007, 13:33

Peugeot od razu odpada bo jednak z eksploatacją bywa różnie miałem 406 ale kombi byłem zadowolony ale jednak trochę mnie kosztował. Audi to solidna marka silniki dobrze się trzymają ale nie wiem jak jest z zawieszeniem. Co do dwóch pozostałych nie mam pojęcia.

PS. Pamiętaj że peugeot ma straszne problemy z elektryką co bardzo odstrasza ale jakbym mógł to bym kupił sobie go jeszcze raz przyjemnie się nim podróżowało.
kociub
Początkujący

03 Lip 2007, 17:01

To Renault ma problemy z elektryką , w mojej rodzinie były 2 406 i jedna 405 i wszystkie trzy zrobiły ponad 1,8 mln km i nie było problemów oprócz części eksploatacyjnych, nie padała żadna elektryka. Fakt audi ma slabe zawieszenie które sobie trochę kosztuje. miałem okazje jeździ A4 z silnikiem 1,8 T i według mnie silnik ten w sam raz pasuje do tego wozu tyle że moga wystąpić problemy z turbiną.
Łukasz789
Aktywny

03 Lip 2007, 19:06

u mnie też była 406 i 405 pierwsza miała prawie 300tyś druga ponad 400tyś ale z 406 miałem problemy głównie z elektryką. Nie narzekam ale w eksploatacji tani nie jest. A który rok peugeota cie interesuje i jaki silnik dokładnie
kociub
Początkujący

05 Lip 2007, 15:15

[quote="kociub"]u mnie też była 406 i 405 pierwsza miała prawie 300tyś druga ponad 400tyś ale z 406 miałem problemy głównie z elektryką. Nie narzekam ale w eksploatacji tani nie jest. A który rok peugeota cie interesuje i jaki silnik dokładnie[/quot

Dzisiaj wyczytałem w gazecie ze niektóre w latach 2000-2003 miały problemy techniczne może na nie natrafiłeś ale raczej wszystkie Peugeoty z tego roku były darmowo naprawiane przez salon.no nie sa to tanie samochody w eksploatacji ale jak dla mnie warto.
Łukasz789
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Auris Hybrid II - czyszczenie filtra powietrza baterii trakcyjnej
    Bateria trakcyjna znajduje się pod tylną kanapą i z lewej strony mamy kanał wlotu powietrza do chłodzenia baterii. Zaraz za plastikową kratką znajduje się przymocowany do niej od środka okrągły filtr siatkowy który ...
    Legalizacja gaśnicy potrzebna czy nie?
    Wprowadzono mi pewien mętlik w głowie. Niedawno zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Policjant kazał mi pokazać gaśnice. Oczywiście na gaśnice nie mam legalizacji bo się skończyła, a zapomniałem zrobić. Policjant ...

• 05 Lip 2007, 20:05

witam ponownie...dzieki za odpowiedzi...dopiero teraz mam dostep do netu...

jesli chodzi o audi to rocznik 95 (mlodsze wersje sa juz za drogie jak na moja kieszen)

a jesli chodzi o peugeota to jak najnowszy w tym przedziale cenowym (96-98r)

generalnie chcialbym malo awaryjny samochod z tych ktore podalem

mam dopiero 19 lat i nie chcialbym ladowac calej kasy w samochod po jego kupnie(oczywiscie licze sie z kosztami paliwa i drobnych czesci(klocki hamulcowe, flitry itd), ide na studia wiec samochod nie bedzie moja jedyna inwestycja :)

rzecz w tym co jaki czas i jakie czesci generalnie sie wymienia w moich propozycjach

poczekam jeszcze na opinie o chryslerze stratusie i mazdzie xedos

dzieki za odpowiedzi i czekam na nastepne

pozdrawiam !
    czarek0223
    Nowicjusz

05 Lip 2007, 21:44

Do amerykańców ciężko o części nawet części takie jak klocki, filtry itp. trzeba zamawiać w salonie dlatego nie jest to tania inwestycja. Ostatnio ojciec naprawiał siedmioletniego PT CRUISERA i koszty części były ogromne bo głupie gumki do czegoś tam które w innych zachodnich autach kosztują około 40zl tutaj trze ba było sprowadzać przez salon i kosztowały 500zł. w sumie za kilka pierdół ojciec zapłacił ok. 2000zł w salonie bo nigdzie indziej ich nie mieli.dobrze że pokombinował trochę z wycieraczkami bo by było dużo drożej. Z Mazda nie przypominam sobie bym miał kontakt.
    Łukasz789
    Aktywny