Pierwszeństwo Warszawa Al. Krakowska - S2

18 Wrz 2019, 09:38

Witam,
Chciałbym poruszyć kwestię pierwszeństwa podczas zajmowaniu pasów przy skręcie w lewo na zjeździe z S2 na Al. Krakowską w Warszawie. Wydaje mi się, że ruch powinien odbywać się tak jak zaznaczyłem to niebieską i zieloną linią na mapach poniżej. Zdecydowana większość kierowców jeździ jednak tak jak pokazuje to czerwona przerywana mając przy tym bardziej lub mniej kulturalne pretensję to tych, którzy jeżdżą inaczej niż oni. Jakie jest Wasze zdanie?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ai3
Obserwowany
 
Posty: 2

18 Wrz 2019, 10:33

Generalnie żeby usprawnić ruch widać że z dwóch pasów przed skrzyżowaniem robią się cztery za nim. Jeżeli chcesz pojechać prosto to przed skrzyżowaniem musisz zająć pas drugi od lewej który później przechodzi w dwa pasy z których można pojechać prosto.
Przy skręcie w lewo już jest trochę inaczej możesz przed skrzyżowaniem zając zarówno lewy skrajny jak i drugi od lewej pas. W przypadku jak zająłeś drugi od lewej kierowca nie powinien przejeżdżać na skrzyżowaniu tak jak zaznaczyłeś to linią czerwoną tylko powinien zająć trzeci pas od lewej na rondzie z którego można skręcić i pojechać prosto. Jednak przepisy z tego co wiem nie zabraniają przekroczenia tej przerywanej linii przecinającej trzy pasy prostopadłe.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

18 Wrz 2019, 10:53

Czyli uproszczając do sytuacji poniżej: kierowca ma prawo pojechać tak jak wskazuje czerwona linia, ale musi ustąpić pierwszeństwa temu który jedzie po zielonym torze (nie ma znaczenia, że jest z prawej gdyż czerwony zmienia pas a nie zielony)?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ai3
Obserwowany
 
Posty: 2

18 Wrz 2019, 11:08

ai3 napisał(a):kierowca ma prawo pojechać tak jak wskazuje czerwona linia, ale musi ustąpić pierwszeństwa temu który jedzie po zielonym torze
Tak. Moim zdaniem powinni tam pociągnąć wzdłuż tej przerywanej linii ciągłą po prawej stronie lub zostawić tylko na tym odcinku samą ciągłą linię i było by wszystko jasne.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes Klasy G
    Luksusowy Mercedes Klasy G także ma wojskowe korzenie. Prace nad niemiecką terenówką rozpoczęto w 1972 roku. Początkowo samochód trafił między innymi do armii Niemiec, Szwajcarii, Argentyny oraz Iranu. Dostępna ...
    Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną?
    Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, ...