Pierwszy samochód - 4000zł

Pierwszy samochód - 4000zł

05 Paź 2011, 13:48

Witam!
Zdałem właśnie prawko i chcę kupić pierwszy samochód. Dysponuję budżetem ok. 4000zł i chciałbym wyrwać za tę cene jakieś w miarę sprawne auto z przebiegiem poniżej 200tys. km. Doradźcie lub odradźcie mi jakieś samochody. Nie mam żadnych uprzedzeń do marek, ale mam jedną prośbę: nie wpychajcie mi Nexii, Poldków, Uno czy Matizów :P

Skłaniam się ku:
-Renault Megane (lubie francuskie, megane całkiem fajnie wygląda jak na lata 90.)
-Seaty Toledo/Cordoba/Ibiza (mają coś fajnego w sobie, poza tym znajomy ma Cordobe i chwali)
-Skoda Felicia (Niby zwykła kanciasta skoda, a podoba mi się i ojciec mi ją poleca)
-Daewoo Nubira (Jedyne Daewoo, które trawie. Plus dla Daewoo za stosunek cena auta/wiek i przebieg)
-Nissan Almera (Małe szanse kupić za tą sumę... Nie wiem czemu, ale zakochałem się w tym aucie :D)

Przypominam o warunku, że przebieg ma być poniżej 200tyś., więc bety, hondy, VW niestety odpadają :C

Z góry dziękuję za pomoc!
ZIELSON
Obserwowany

Auto: T-72M

Re: Pierwszy samochód - 4000zł

05 Paź 2011, 14:42

Przede wszystkim,żeby naprawdę natrafić na auto z przebiegiem poniżej 200 tys za 4k to trzeba ...mieć szczęście ale zasada jest taka,że niektóre modele mogą spełniać te kryteria,a niektore nie.
Polega to na tym,że możliwe jest kupienie takiego auta od niemłodego użytkownika z PL salonu i prędzej to bedzie Felicja,Punto I,Lanos czy Brava,niż Toledo czy Almera.
Oczywiście można poszukać i pewnie jeszcze by się znalazła spełniąjaca te warunki Cordoba.Nawet moim zdaniem prędzej niż Ibiza.
Generalnie zasada,że im bardziej dziadkowe auto,tym większe szanse na prawdziwy i nieduży przebieg.Niestety... :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

05 Paź 2011, 15:57

Niestety z budżetem 4k będzie bardzo ciężko kupić coś zadbanego. Poszukaj - ja kupiłem ibizę za 3.500 włożyłem już prawie 2000 i można powiedzieć że jest zadbana ;)
a5f5c1
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa

05 Paź 2011, 16:01

Nie zgodze sie,kumpel rok temu w kwietniu za 4500zł kupił Punto w db stanie,miał tylko pierdoły do wymiany,większe dokładnie do auta (nowe amortyzatory,uszczelka pod głowicą itd) zaczeło sie dopiero w tym roku a więc jak widać ponad pół roku jeżdził bez większego dokładania.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

06 Paź 2011, 17:51

Z małym przebiegiem kupisz za te pieniądze tylko to co jeździło w Polsce, przez długi czas u jednej osoby. Właśnie takie samochody jak punto, siena, nexia, mooooże jakiś megane i wspomniana felicia. Największa szansa na mały przebieg stawiam na felicie albo siene na czarnych rejestracjach jeszcze.
Ewentualnie może seicento z silnikiem 1100?? Nie polecam szczególnie, ale jest to jakaś propozycja.
koczas
Aktywny

Miejscowość: centrum Polski
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    BMW M6 Gran Coupe: siła i estetyka w najczystszej formie BMW M6 Gran Coupe: siła i estetyka w najczystszej formie
    Na salonie NAIAS 2013 w Detroit BMW M przedstawi premierowy trzeci wariant nadwoziowy BMW M6, wysokiej klasy samochodu sportowego. Nowy BMW M6 Gran Coupe łączy charakterystyczne dla aut spod znaku M osiągi z wyjątkowymi walorami ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI