Pierwszy samochód - 5-6 tysięcy.

Pierwszy samochód - 5-6 tysięcy.

25 Sty 2016, 04:27

Witam, na wstępie zaznaczam, że wiem o istnieniu innych podobnych tematów, poczytałem już trochę jednak wolałem założyć własny dostosowany pod siebie. Jakiś czas temu zdałem prawo jazdy no i nadszedł czas kupna pierwszego samochodu. Szukam czegoś, tak jak w temacie, do 5-6 tysięcy złotych. Jednak jako, że jestem kompletnie zielony i dopiero zaczynam nabywać jakąkolwiek wiedzę na temat motoryzacji, nie mam pojęcia w co powinienem celować i co będzie lepsze. Budżet jest niski więc nie napalam się na nie wiadomo co, lecz nie chcę też kupić kompletnego badziewia.

Zależy mi na samochodzie, który będzie:
- w miarę tani w eksploatacji
- choć trochę komfortowy, żebym podczas jazdy nie czuł się jakbym jeździł za karę
- zawierał najważniejsze wyposażenie, nie potrzebuję zbędnych bajerów
- przyzwoicie wyglądał (wiem, że to budżet 6 tysięcy, ale jednak duma to duma)

Do tej pory usłyszałem od rówieśników i wyczytałem z różnych for kilka opinii:
- civic vi
- vectra b
- corsa c
- golf 4
- corolla
- seat ibiza 2

Jako, że za bardzo nie znam się jeszcze na samochodach, patrzę póki co po wyglądzie. Z wymienionych samochodów chyba najbardziej podeszła mi vectra b (jednak kompletnie nie wiem za jaką wersją powinienem patrzeć, jaki silnik no i czy w ogóle jest sens w 2016 to kupować?), civic vi (tu wyczytałem, że bardzo ciężko znaleźć ją w dobrym stanie za taką cenę) i golf 4 (z tym, że tutaj słyszę opinie, że nigdy nie kupię dobrego golfa 4 w tej cenie).

Proszę o pomoc i wyrozumiałość, gdyż wielkim znawcą to ja nie jestem. :)
airherbo23
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 12 2015
Auto: Nie mam

Re: Pierwszy samochód - 5-6 tysięcy.

25 Sty 2016, 06:59

civic VI ciężko znaleźć w miarę w dobrym stanie bo to japoniec który lubił się z rudą zaprzyjaźniać, poza tym wiele egzemplarzy było katowanych przez młodych gniewnych, golfa IV znajdziesz w tej cenie a jak dobrze poszukasz to z silnikiem 1.8/2.0, coby nie mówić te auta pomału stają się pełnoletnie, corsa to takie typowo miejskie autko, ibiza 2 - też do miasta, chociaż muszę powiedzieć że szwagierka ma i non stop się jej psuje, ale to zależy na jaki egzemplarz trafisz, jakbyś znalazł corollę jak w linku poniżej to będziesz zadowolony bo te auta uchodzą za długowieczne
link poglądowy [link wygasł]
Shatanka
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Pierwszy samochód - 5-6 tysięcy.

26 Sty 2016, 01:22

Powiem szczerze, że zacząłem poważnie interesować się Corollą e11, w internecie piszą, że jest prawie bezawaryjna i mało pali, ale ile w tym prawdy? Może ktoś miał/ma i może się na ten temat wypowiedzieć?
airherbo23
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 12 2015
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe
    Zmiany naliczania podatku akcyzowego od samochodów osobowych najprawdopodobniej zostaną wprowadzone od nowego 2017 roku. Rząd zamierza ograniczyć import starych samochodów. Według nowych przepisów im ...
    Toyota GT86 nowej generacji już w 2019 roku Toyota GT86 nowej generacji już w 2019 roku
    Toyota potwierdziła, że pracuje nad drugą generacją swojego sportowego coupe. Jego premiery możemy się spodziewać na przełomie 2018 i 2019 roku. Tylnonapędowe coupe Toyoty o mocy 200 KM powstało z myślą o fanach szybkiej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
      Silnik, Żuk, Tuning
      Prezentacja zawodników
      Z ulicy na tor 13.06.2010r