Pierwszy samochód - budżet 7k

Pierwszy samochód - budżet 7k

12 Cze 2018, 23:41

Witam serdecznie,
jako, że jestem laikiem zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze samochodu. Najlepiej jeśli samochód byłby obejrzenia w dolnośląskim lub opolskim.

Napiszę krótko na czym mi zależy. To będzie mój pierwszy samochód.

Szukam kombi w gazie. Budżet jakim dysponuję to maksymalnie 7k (już z założonym LPG). Nie zależy mi za bardzo na wyglądzie, ponieważ ma to być samochód, którym po prostu dostanę się z pkt. A do B. Samochodem będę jeździł w trasy po 100-200-300 km, po mieście też będzie wykorzystywany, ale zdecydowanie rzadziej. Zależy mi, żeby to był po prostu tani w użytkowaniu wół roboczy.

Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.

Na tę chwilę rozglądałem się za Skodą Octavią I 1.6 kombi w gazie.

Pozdrawiam serdecznie ;)
Dziub3k
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Pierwszy samochód - budżet 7k

13 Cze 2018, 09:27

Dziub3k napisał(a):Samochodem będę jeździł w trasy po 100-200-300 km

Dziub3k napisał(a):Skodą Octavią I 1.6 kombi

Osobiście nie wyobrażam sobie trzepania tras po 300 kilometrów Octavią z tym silnikiem. Zamęczyłbym się, on się do miasta nadaje i ewentualnie na krajowe, ale żeby taki dystans jechać to masakra. Do tego z LPG on będzie swoje palił (jak na osiągi), zasięgu dużego nie uzyskasz.

Spojrzałbym raczej na 1.8/2.0, lub ewentualnie jakiegoś TDi, ale trochę mały budżet a kombiak w dieslu swoje już najechał.

EDIT: Zapomniałem o jeszcze jednej kwestii. Skrzynia. Przy 100 km/h taki 1.6 ma już 3100 obrotów, a co dopiero dalej? Chyba że Skoda ma inną skrzynię od Golfa, nie wiem.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Cze 2018, 15:35

Dokładnie tak jak przedmówca wspomniał,Octavia 1.6 na trasie to spora męczarnia.. Jak już to szukaj 1.8 125km.

Zerknij na te:
[link wygasł]
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Typ: Sedan/Limuzyna

14 Cze 2018, 20:18

Może przy odrobinie szczęścia znalazłbyś peugeota 406, ale z 2.0 HDi? Na pewno byłoby na trasie bardziej komfortowo, a koszty napraw tego silnika nie są jeszcze jakieś straszne.
Curver
Początkujący

Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008

15 Cze 2018, 09:49

Ewentualnie jakieś 1.9TDI 90/110km i np w Octavii taki dostaniesz.
[link wygasł] - 12lat w jednych rękach tylko tylna klapa była wymieniana (czerwone I na końcu TDI oznacza wersje 110konną).
[link wygasł]
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Typ: Sedan/Limuzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu
    Może się wydawać, że blisko połowa samochodów użytkowanych przez Polaków to auta z silnikiem Diesla. Ich liczba jest jednak niższa niż sądzi wielu zmotoryzowanych – a co więcej, systematycznie spada. Samochody ...
    Pierwszy hybrydowy SUV na świecie Pierwszy hybrydowy SUV na świecie
    22 marca 2005 roku debiutowała Toyota Harrier Hybrid, poza Japonią znana jako Lexus RX 400h – pierwszy na świecie seryjnie produkowany SUV z napędem hybrydowym. W ciągu zaledwie kilku dni amerykańscy dealerzy zebrali ...

•  
    • Pokaz tańca na stoisku Suzuki
      Audi S3 Sportback 2.0 TFSI o mocy 300KM, bok
      Tylna lampa Lexus IS 200t
      Opel Vectra B, bok prawy