Pierwszy samochód dla kobiety do 12 tysięcy

09 Lip 2016, 11:46

Witam, odzywam się do was ponownie ponieważ dzięki waszej pomocy udało mi się kupić auto. Terasz szukam samochodu dla dziewczyny. Auto głównie do miasta. Dodam, że dziewczyna jest drobna i niska(152 cm) więc auto musi mieć dobrą widoczność dla niskiej osoby i sensowne gabaryty do operowania na parkingach.
Przebieg roczny:+/- 10k
Cena jak w temacie: 10-12k
Paliwo:Benzyna/lpg
Rejon- Śląsk
Silnik: Dziewczyna nie boi się wyprzedzać więc pyrtki typu 1.0 raczej odpadaja. Mysle o przedziale 1,3 -1,6
Jej typy: po wstepnej rozmowie: Suzuki ignis, Seat leon, Seat ibiza, ja proponowałem toyotę yaris ale nie podobają się jej zegary na środku deski.
Wiadomo jak i jażdy najlepiej żeby auto się nigdy nie popsuło i paliło 1litra na 100 km :)
Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc i propozycję w imieniu swoim i dziewczyny :)
Adiczek
Początkujący
 
Posty: 56
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat CC
Silnik: 0.9
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1993

10 Lip 2016, 10:57

Widzę, że temat cieszy się sporym zainteresowaniem to podeślę jedno ogłoszenie do oceny;
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Pozdrawiam
Adiczek
Początkujący
 
Posty: 56
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat CC
Silnik: 0.9
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1993

10 Lip 2016, 13:20

Może Honda Jazz?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Lip 2016, 18:46

Leon 1,8 lub 1,8T
A jak nieco dorzuci gotówki to z początku produkcji Audi TT 1,8T to już taka ekstrawagancka propozycja :D

w Audi TT trochę widoczność gorsza bo to sportowa wersja Golfa..

[link do oferty na Olx wygasł]
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

11 Lip 2016, 19:00

TTką sam bym pojeździł czasami ale myślę, że średnia widoczność plus spora moc i małe doświadczenie dziewczyny mogło by się źle skończyć. i te kilka tysi które by trzeba dopłacić jednak wolimy doinwestować w tańsze auto jako pakiet startowy. Honda jazz bardzo fajna propozycja z odpowiednimi silnikami objetość/moc i kolorki całkiem ciekawe. Dodatkowo Honda szybsza niż wygląda :lol:
Dziewczyna znalazła jeszcze Hundaia Getza, jak wypada na tle hondy? Ja obstawiam na Hondę ale czekam na opinie forumowiczów.
Adiczek
Początkujący
 
Posty: 56
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat CC
Silnik: 0.9
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1993

11 Lip 2016, 19:26

Fajna, forumowa Honda z Twojego regionu: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW 328 Hommage 2011
    BMW 328 Hommage, zaprezentowane z okazji siedemdziesiątych piątych urodzin legendarnego samochodu wyścigowego BMW 328, jest nowoczesną interpretacją charakteru i stylu protoplasty. Koncept to przykład na to, jak dziś mogłoby ...
    Kolejny body kit dla Lexusa LC
    Lexus LC zaskarbił sobie sympatię tunerów. Nic dziwnego, w końcu nie dość, że seryjnie wygląda świetnie, to jest klasycznym coupé z napędem na tył i V-ósemką albo mocną jednostką hybrydową pod maską. ...

11 Lip 2016, 20:06

Getz jest okej, tylko sprawdzaj progi i nadkola. Chociaż osobiście wolałbym Accenta. W podobnych cenach chodzą. Jeszcze teraz mi się przypomniało - może Lacetti?

PS. Honde od Łysego bym obejrzał, klubowa pewnie będzie dopieszczona :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

11 Lip 2016, 20:31

Fajna ta honda i kolor ciekawy. Tylko nie jest dziwne, że długo sam szukał, dopakował do auta 5 tysi opłacił do 2017 i po 5 miesiacach sprzedaje? Fakt, że sporo się rozpisał. Będzie trzeba zadzwonić i dopytać. Dzięki za link
Adiczek
Początkujący
 
Posty: 56
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat CC
Silnik: 0.9
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1993

12 Lip 2016, 14:31

Ja mam forda K i jestem bardzo zadowolona. Mogę jeszcze polecić opla corse:) Ewentualnie Renault Clio. Fajne, zgrabne autka dla kobiety
izabelazaczyk
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Ford K

12 Lip 2016, 16:55

Ford Ka jest nieopłacalny. Stare gniły i były awaryjne a nowe.... lepiej wziąć popularną Fiestę 1.25 80KM... :?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra