Pierwszy samochód dla studenta (brak konkretnych preferencji

16 Wrz 2014, 12:48

Przymierzam się do kupna swojego pierwszego samochodu, prawo jazdy mam od 3 lat.

Do wydania mam od 3 do 6 tys. zł. Nie szukam konkretnych ofert, raczej wskazania modeli, gdyż szukać już konkretnych egzemplarzy będę w listopadzie-grudniu.

Wymagania:
-NIE kombi (większość bardzo mi sie nie podoba, wyjątkami są chyba Opel Vectra B/Fiat Marea Weekend)
-wielkość pozwalająca na w miarę wygodne (na studencką miarę) przewiezienie 4 osób i ich bagażu (powiedzmy 4x plecak 50-80l)
-dosyć dynamiczny silnik (nie określam tego w KM czy Nm) - dotychczas użytkowałem dosyć mocne samochody (140-150KM przy masie ok. 1,5 tony) i nie wyobrażam sobie przesiadki do samochodu, w którym każde wyprzedzanie tira jest niezapomnianym przeżyciem. nie wymagam jednocześnie nie wiadomo czego, jeżdżę raczej spokojnie.
-spalanie, które przekłada się na koszt max 35zł/100km (uśredniając cenę benzyny i oleju do 5zł/l i gazu do 2,5zł/l)
-nie mam zadnych wymagań co do wyposażenia, jedyną rzeczą, którą chciałbym (ale niekoniecznie) mieć jest klimatyzacja

Wymagania 'niezawodności':
-najlepiej, aby samochód był wolny od rdzewienia podwozia, powierzchowna rdza na poszyciu mi nie przeszkadza, ale samochody, w których regularnie rdzewieją progi/błotniki(perforacyjnie) czy podłoga, dyskwalifikuję]
-na tyle niezawodny silnik, abym nie bał sie nim jeździć w trasy 250-400km.

Samochodu użytkować będę TYLKO W TRASIE, nie licząc przejazdów przez miasta. Natomiast tych tras będzie nie tak mało, miesięcznie robię około 1500-2000km w trasie.

jeżeli chodzi o jakieś moje osobiste preferencje, to wolalbym, aby nie był to Golf III/Passat B4/BMW 3 e36. Nie mam natomiast żadnych uprzedzeń do innych niemieckich samochodów (nawet tych marek), samochodów francuskich/włoskich/koreańskich/jakichkolwiek innych.
thcq
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

16 Wrz 2014, 17:43

Ja bym proponował Fiata Marea z LPG :yes:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Wrz 2014, 19:57

Ode mnie Opel Omega B i Daewoo Leganza,dwa wygodne i obszerne auta.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Wrz 2014, 09:52

Fiata Marea jak najbardziej rozważam. Kiedyś użytkowałem go w wersji 1.6 z gazem, i niestety nie działał on najlepiej an gazie, mimo niewielkiego przebiegu. Czy ten silnik dobrze znosi LPG i była to po prostu wina zbyt prostej instalacji (mieszalnik), czy też lepiej szukać Fiata w dieslu (który ma dobre opinie)?

@up
Omega B niezbyt mi się podoba, antomiast Leganzą sie zainteresuję, w sumie nie brałem pod uwagę (oglądałem tylko Nubiry)
thcq
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

17 Wrz 2014, 09:56

Leganza jest ładniejsza ( jak na moje oko) niż Nubira,poza tym ciekawy samochód z dobrym silnikiem pod LPG i do kwoty 6 tyś zł spokojnie znajdziesz. Diesla w Twoim przypadku nie opłaca się brać,jeżeli Fiat Marea to tylko z lpg.
OponyImpolex
Początkujący
 
Posty: 108
Auto: Audi A3
Silnik: 1.9 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

17 Wrz 2014, 12:36

A co myślicie o takim aucie jak np. Hyundai Sonata III? Ma on bardzo proste silniki benzynowe i jednoczesnie bardzo mi sie podoba z wygladu.

Leganzy poszukam, bo w sumie to bardzo ciekawa propozycja
thcq
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota AYGO 2018 po modernizacji
    Nowe AYGO zachowuje rozpoznawalny znak X z przodu, który teraz stanowi mocną, trójwymiarową strukturę. Nowy projekt przodu auta otrzymał przeprojektowane przednie reflektory w stylu Keen Look ze zintegrowanymi ...