Pierwszy Samochód do 10 tyś.

Re: Pierwszy Samochód do 10 tyś.

08 Lut 2013, 23:54

najlepiej hatchabck 4 drzwi, praktyczniejszy i o wiele łatwiej przy późniejszej odsprzedaży.
Konkretnie to taki [link wygasł]
pawelec
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lut 2013, 00:52

Jeśli "konkretem" nazywasz dwunastoletniego diesela o przebiegu 164tys. km, w którym prawe, przednie drzwi (od pasażera) wydają się mieć inny odcień lakieru to powinieneś sobie darować udzielanie rad w temacie, na którym się nie znasz i wprowadzasz ludziom mętlik w głowie.
Pewnie jeździł nim dziadek w Niemczech, do kościoła i z powrotem, bo przecież takie zadanie mają tam diesele, nie dla nich długie i męczące trasy. Garażował go, nigdy samochód nie miał rysy co widać do teraz. W końcu sprzedaje auto za wschodnią granicę, bo przecież Niemcy są tacy bogaci, że nikt nie kupuje u nich używanych aut w idealnym stanie. Tam świeżo upieczony kierowca w prezencie od rządu dostaje nowiutkiego Mercedesa lub BMW, do wyboru :mrgreen:
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: brak

09 Lut 2013, 02:19

Do tego pan sprzedający, dla którego auta to chleb powszedni wymyślił nowy silnik marki Fordswagen.
kejran
Początkujący

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW 5
Silnik: 2.0

09 Lut 2013, 07:59

No tak 12letni Focus w dieslu od handlarza za grosze napewno będzie w dobrym stanie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

09 Lut 2013, 12:18

Ja radzę autorowi obejrzeć się za Roverem 25 i 45, wbrew pozorom to nie jest supetajny, brytyjski projekt który ma na celu stworzenie awaryjnych aut do których nigdzie nie ma części. Poza tym, obejrzyj się też za Astrą II, Mazdą 626 albo 323.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

09 Lut 2013, 12:23

Mogę dołożyć do propozycji jeszcze Renault Megane I po liftingu.
Los_Dawidos
Aktywny

Prawo jazdy od: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana żarówki W5W podświetlenia rejestracji - Honda Civic VIII (UFO) [porady] Wymiana żarówki W5W podświetlenia rejestracji - Honda Civic VIII (UFO) [porady]
    Jak wymienić żarówki W5W podświetlenia rejestracji w samochodzie Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej w załączonym filmiku w którym pokazujemy jak to zrobić. Wymiana ...
    Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV
    Światowa premiera Volkswagena Atlasa w Kalifornii. Nowy 7-miejscowy SUV przeznaczony na rynek Stanów Zjednoczonych został 27 października późnym wieczorem zaprezentowany na molo w Santa Monica, gdzie kończy ...

• Re: Pierwszy Samochód do 10 tyś.

09 Lut 2013, 12:26

Los_Dawidos mi przypomniał o świetnym aucie które bodajże nie zostało wspomniane w tym wątku - Peugeot 406, chyba najlepszy wózek tamtych czasów, przez wielu niedoceniony.
    Killaz
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

09 Lut 2013, 18:06

Te Rovery ładne :) 25 i 45 ;)

Klima itd, fajny :)
    A jak ze spalaniem i z częściami (dostępność itd) ?
    Jelonek22
    Nowicjusz

Auto: Nie mam

09 Lut 2013, 18:25

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi i nie uzna tego za reklamę:

http://www.roverki.pl/ciekawostki-dotyc ... -mity.html

Otóż sam interesuję się kupnem 45-tki albo 600-tki. Już ich trochę obejrzałem, popytałem się ogarniętych mechaników, znajomy pracujący w hurtowni powiedział, że ceny są względnie niskie, z dostępnością nie ma problemu - czasem trzeba nieco poczekać na część zanim zamówią, bo nie mają na magazynach części do mniej popularnych marek, ale 2-3 dni i część jest.
    Znajomy ma 600-tkę. Jeździ nią dwa lata. Ostatnio z nim rozmawiałem. Powiedział prosto i na temat - jak kupisz w dobrym stanie to narzekać nie będziesz, ale to się tyczy każdego auta. On sam jest mechanikiem-amatorem, ale nigdy na swojego Rovera nie narzekał. Ale fakt faktem, on bardzo dba o auta.
    Niska cena Roverów bierze się PRZEDE WSZYSTKIM z ich bardzo małej popularności na rynku wtórnym. Podobnie jest np. z Hyundaiem Coupe, który oferuje wiele za bardzo niewiele.

EDIT: A, tylko ja Ci podałem PRZYKŁADY. Pamiętaj, nie kupuj od handlarzy. Może osoba prywatna tak ładnie nie wyczyści auta i nie porobi takich ładnych zdjęć - ale lepiej mieć auto niebłyszczące, ale zadbane, z nieumytym silnikiem, ale na chodzie. :wink:
    Zawsze podaję przykłady od handlarzy bo zdaję sobie sprawę jak ważne jest pierwsze wrażenie. Ale jeśli chcesz mieć naprawdę dobre auto - kup od prywatnej osoby. Umyć i wypolerować możesz sobie sam :lol:
    Killaz
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

09 Lut 2013, 19:07

Killaz napisał(a):EDIT: A, tylko ja Ci podałem PRZYKŁADY. Pamiętaj, nie kupuj od handlarzy. Może osoba prywatna tak ładnie nie wyczyści auta i nie porobi takich ładnych zdjęć - ale lepiej mieć auto niebłyszczące, ale zadbane, z nieumytym silnikiem, ale na chodzie. :wink:
    Zawsze podaję przykłady od handlarzy bo zdaję sobie sprawę jak ważne jest pierwsze wrażenie. Ale jeśli chcesz mieć naprawdę dobre auto - kup od prywatnej osoby. Umyć i wypolerować możesz sobie sam :lol:

A to też tak nie do końca. Widziałem już auta od osób prywatnych tak zmasakrowane, że szok, bo też nie każdy o auto dba.
    Los_Dawidos
    Aktywny

09 Lut 2013, 19:28

Ale ja nie widziałem jeszcze ani jednego faktycznie zadbanego auta od handlarza.
    Ale oczywiście, są wyjątki od reguł, są reguły od wyjątków, to chyba oczywiste.
    Killaz
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

10 Lut 2013, 04:26

Pierwszy lepszy podany z allegro aby pokazać model a tu już wielkie halo, nie czepiajcie sie tylko pomóżcie. Jeśli chciał bym polecić komuś jakiś samochód to priorytetem było by znanie tego auta :angry:
    pawelec
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Auto: Seat Cordoba
    Silnik: 1.6
    Paliwo: Benzyna + LPG

10 Lut 2013, 11:33

Mam drugie auto od handlarza i nie narzekam, choć oczywiście wcześniej widziałem całą masę szrotu.
    Los_Dawidos
    Aktywny

10 Lut 2013, 14:43

Ojciec ma Lanosa kupionego z komisu i nic sie nie działo,Seicento co mam teraz w 2009roku też było kupione w komisie i od tego czasu bezawaryjne.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

10 Lut 2013, 15:07

Bo wszystko zależy jak się trafi. Też kiedyś mi się wydawało, że od handlarza jest be, a z rąk prywatnych jest cacy, ale w rzeczywistości nie jest tak do końca. Jeden o auto dba, drugi traktuje je jako zwykły środek transportu i tyle. Oglądałem kiedyś C4 od osoby prywatnej i auto było tak zmasakrowane, że szok, facet wyszedł, dał kluczyki i oglądajcie, zero zainteresowania. Z drugiej strony jak przymierzałem się do kupna pierwszego auta to na giełdzie oglądałem Megane I, naprawdę bardzo zadbane, świetny stan, ale cena odpowiednio wysoka, a mimo to jeszcze dobrze się nie zastanowiłem, a auta już nie było.

Jedyna różnica jest taka, że osoby prywatne rzadziej trudnią się bajkopisarstwem.
    Los_Dawidos
    Aktywny

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      S2020005
      GTP Light