Pierwszy samochód do 30.000

Pierwszy samochód do 30.000

18 Mar 2012, 15:57

Witam,
W grudniu odebrałem prawko. Czas rozejrzeć się za czymś, dotychczasowo jeździłem "pożyczaną" od ojca (w zależności od możliwości) Toyotą Avensis T25 2006. Budżet wynosi 30 tysięcy. Szukam czegoś bezwypadkowego, z dolnośląskiego, opolskiego, bądź przyległych części lubuskiego i wielkopolskiego, możliwie najnowszego, z niskim nalotem (poniżej 100 000 chyba, że oferta będzie naprawdę konkretna). Wiem, że może żądam zbyt wiele ale fajnie, gdyby pochodziło z Polski. Giełdy nie wchodzą więc w grę, auta szukam od stycznia, przeleciwszy giełdę z czujnikiem grubości lakieru nie znalazłem żadnej interesującej oferty w ciągu miesiąca - wszystko tłuczone (o zgrozo, w jednym z przypadków magnesik czujnika nawet nie przylepiał się do drzwi, a każda szyba miała innego producenta - tyle szpachli), a w skrajnym przypadku znalazłem "niebitego Golfa po kasacji" - VIN nie kłamie.

No i tak:
[link wygasł] <- od razu rzuciło mi się w oczy, pierwszy właściciel to kobieta, auto nie jest na gwarancji (nie stawiła się na przegląd) i ma wgniecenie na nadkolu, więc możnaby negocjować i jeszcze zejść z ceny; auto igła, przebieg na bank oryginalny (na przeglądzie pół roku temu miało 5000, obecnie ma niecałe 5700), ma jeszcze folijki na ekranie zegarka i radia; w zasadzie auto roczne - pierwsza rejestracja w listopadzie 2010 roku; martwi mnie jedynie fakt, iż auto uzyskało zaledwie 1 gwiazdkę w testach bezpieczeństwa, a przy niecałych 70 km/h komora silnika ląduje kierowcy na kolanach - ponadto auto charakteryzuje potężna strata wartości.

[link wygasł] <- powątpiewam w oryginalność przebiegu, niemniej jednak auto nie jest wyeksploatowane wizualnie, więc 100 kafli raczej nie przekroczyło; poza tym co widać.

http://http://otomoto.pl/mazda-3-1-6-16 ... 07538.html <- pojazd stoi niemalże pod moim domem, nie wygląda na zajechany, ale w komisie oglądałem wersję przedliftową z prawie 3x większym przebiegiem i też nie wyglądała na specjalnie wyeksploatowaną.

Pomijając kilkunastoletnie BMW, znalazłem też parę Audi A3 (2004) z nalotem do 150 000, Volvo V50 i Audi A4 Kombi z 2006 roku z podobnym nalotem, Opli Astrów III z 2006 roku i Hyundaiów i30 z 2008 - w dwóch ostatnich przypadkach nalot rzędu 80 000. Wszystkie sprowadzone z zachodu, nie są jakoś specjalnie wyeksploatowane, ale pewnie mają z 2x więcej. Kwestia tylko czy za takie pieniądze warto. Z wyżej wspomnianych w oczy szczególnie rzucają się te oferty:
- [link wygasł],
- [link wygasł],
- [link wygasł],
- [link wygasł] (patrząc na pedały ma ze 2x więcej nalotu, chociaż może to wina kiepskich fotek).

A może ktoś z forumowiczów znajdzie mi coś innego, niekoniecznie w/w marek. Ważne, by spełniało wymienione kryteria. Będę niezmiernie wdzięczny.

Przy okazji - co oznacza "Bei zu: 53 000 km" (pod spodem data - połowa 2012 roku) na nalepce serwisowej Boscha na drzwiach pojazdu? Ile samochód ma najechane, czy ile zostało mu do kolejnego przeglądu?

Pozdrawiam serdecznie,
Geekboy
Geekboy68k
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 28 12 2011

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
    Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...
    [S] TT 8N 3,2 / Z4 e85 3,0i / 350Z 3,5 / Boxster S 986 3,2 [S] TT 8N 3,2 / Z4 e85 3,0i / 350Z 3,5 / Boxster S 986 3,2
    Podstawowe kryteria zestawienia: - cabrio z miękkim dachem - silnik benzynowy o mocy około 250KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2004 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi TT 8N 3,2 - 250KM - BMW ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata