Pierwszy samochód do 5 tyś zł.

Pierwszy samochód do 5 tyś zł.

20 Maj 2019, 11:23

Witam,

Parę dni temu udało mi się zdać prawo jazdy więc jestem świeżakiem, takich pytań otrzymujecie prawdopodobnie masę :)
Nie chcę jako pierwszy samochód kupować nie wiadomo czego, samochód jest mi potrzebny głównie do miasta w trasę raczej rzadko będę wyjeżdżał, planuję na pierwszą "furę" wydać do 5 tyś nie licząc OC, nie wiem czy jest to możliwe w miarę zadbany samochód kupić za takie pieniądze :(

Mniej więcej przeglądałem otomoto i olx i poniższe modele mi wpadły w oko jako potencjalny zakup:
- Audi A3 8L
- Opel Astra G
- Seat Leon I
- Seat Ibiza II FL
- VW Polo III
- Honda Civic VI

Chyba że wy macie jakieś swoje typy dobrych samochodów na pierwszy raz :)

Pozdrawiam.
AAAron
Obserwowany

Re: Pierwszy samochód do 5 tyś zł.

20 Maj 2019, 13:28

Patrzę na to co podałeś i jeżeli znalazłbyś zadbany egzemplarz Civic VI z silnikiem 1.4 to myślę że ten samochód sprawdziłby się jako pierwsze auto i nie tylko w mieście. Problem w tym że ciężko coś znaleźć dobrego.

Szukając w tym przedziale samochodu trzeba zwracać uwagę na większą ilość modeli i patrzeć w jakim są stanie. Kupić ten który będzie najlepiej utrzymany.

Nie napisałeś nic o silniku ale w twoim przypadku jedynie benzyna wchodzi w grę.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

20 Maj 2019, 13:39

mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

20 Maj 2019, 17:33

Skąd jesteś?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

23 Maj 2019, 17:46

Z województwa Łódzkiego
AAAron
Obserwowany

23 Maj 2019, 20:32

Zerknij:
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-rena ... a54fe83662 - sądząc po tablicach długo w jednych rękach.
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-CID5 ... 089bdfef95
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fab ... BVrO4.html? - 7lat w jednych rękach tylko progi do poprawek.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak korzystać z klimatyzacji, by działała skutecznie? Jak korzystać z klimatyzacji, by działała skutecznie?
    Latem jednym z najbardziej cenionych elementów wyposażenia samochodu jest klimatyzacja. Ale jak każdy układ w aucie wymaga odpowiedniej obsługi. Wyjaśniamy, jak korzystać z klimatyzacji, by działała skutecznie i przez ...
    Czy Toyota powtórzy sukces w Rajdzie Monte Carlo? Czy Toyota powtórzy sukces w Rajdzie Monte Carlo?
    25 stycznia rusza nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Tradycyjnie rozpocznie go słynny Rajd Monte Carlo, w którym w ubiegłym roku Jari-Matti Latvala zajął drugie miejsce. Debiutujący Yaris WRC już w swojej pierwszej ...

•