Pierwszy samochód

19 Kwi 2012, 23:33

Witam!
Jestem tu nowy ale szukam porady, ponieważ niedługo planuję kupić swój pierwszy samochód. Przejrzałem podfora poszczególnych marek ale nie znalazłem nic ciekawego.

Moje wymagania:
-budżet max 20 tysięcy, najlepiej koło 14-15, bo wiadomo, zawsze trzeba coś dokupić albo wymienić.
-moc minimum 100 koni
-wspomaganie, centralny, el. szyby to minimum
-nie kombi
-odpadają wszystkie niemieckie, francuskie i koreańskie
-spalanie w mieście max 8-9 litrów
-diesle odpadają
-max 10-letni

Do czego go potrzebuje? Głównie do pokonywania trasy dom-studia co tydzień/raz na dwa tygodnie, więc raczej trasa niż miasto. Będzie to mój pierwszy samochód, więc mógłby wyglądać w miarę no i oczywiście bezawaryjność mile widziana.

Moje typy to:
-Alfa Romeo 147 1.6 lub 2.0, piękna włoszka, ale jak to jest z awaryjnością? Alfy podobno są bardzo awaryjne, czy dotyczy to też 147?
-Mazda 323f BJ FL, czyli krótko mówiąc ostatnia 323f. Silniki, które biorę pod uwagę to oczywiście 1.6 i 2.0. Z tego co czytałem to podobno dobre samochody, tylko rdza je lubi, dlatego warto zabezpieczyć podwozie. Ile może kosztować takie zabezpieczenie? Czy ktoś posiadający taką mazdę mógłby powiedzieć coś więcej o spalaniu i awaryjności?
-Nissan Almera N16, silnik 1.8. O nim też poprosiłbym jakąś opinię.

Miło widziane inne propozycję, najlepiej japończyki, bo podobno części są drogie do nich, ale jak się kupi dobry egzemplarz to można długo jeździć bezawaryjnie.
farmer93
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 01 01 2001

21 Kwi 2012, 16:07

Witaj.
Mogę zaproponować Ci forda Fiestę model z lat 2001-2008

Silnik 1.6 100KM średnie spalanie wg producenta to 6,8 l
Lub 2.0 ST 150KM taki trochę mały bolid bo do setki potrzebuje zaledwie 8sekund.
Jednak w mocniejszym motorze spalanie przekracza 8l w mieście.
Mimo że to "amerykaniec" to zbiera naprawde dobre oceny
GTU i TUV oceniają bardzo dobrze wszystkie elementy (wyjątkiem jest elektryka która potrafi , choć nie musi się psuć )
benzyniaka 1.6 z 2004 roku kupisz juz za 15tys.

Pozdrawiam
kasamoah
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2010
Auto: Skoda Fabia I 1.2HTP