Pierwszy samochód z napędem 4x4 i przyzwoitą mocą

Pierwszy samochód z napędem 4x4 i przyzwoitą mocą

15 Maj 2018, 21:09

Witam , chciałbym zasięgnąć pomocy forumowiczów w zakupie pierwszego samochodu :)
Poszukuję samochodu który sprawdzi się na górzystych terenach Podhala , w dni szkole będę pokonywał 60 km na trasie Nowy Targ-Rabka Zdrój . W zimę częste wypady na narty .
Wymagam od samochodu , napędu 4X , przyzwoitej mocy , nadwozie sedan coupe . Będę się przemieszczał głownie sam okazjonalne wypady w większej grupie .
Celuję w samochody używane z niskim przebiegiem . Nastawiony jestem na BMW F30/F10 , bardzie się skłaniam do F30 łatwiej jest dorwać dobrą sztukę w tych pieniądzach , oraz będzie przyjemniejsza ze względu na wymiary oraz masę w kontekście szlifowania praktycznych umiejętności oraz kosztów eksploatacji . Jednak zniechęcają mnie doniesienia o słabym spasowaniu i średnim wykończeniom F30 . jestem otwarty na inne propozycję . Budżet max 90 k brutto .
Grzeg1404
Obserwowany

Prawo jazdy od: 13 03 2019
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

Re: Pierwszy samochód z napędem 4x4 i przyzwoitą mocą

17 Maj 2018, 09:22

Grzeg1404 napisał(a):Poszukuję samochodu który sprawdzi się na górzystych terenach Podhala , w dni szkole będę pokonywał 60 km na trasie Nowy Targ-Rabka Zdrój . W zimę częste wypady na narty
Ja bym w Twoim przypadku szukał samochodu który ma trochę wyższy prześwit BMW F10 i F30 raczej nie sprawdzą się już lepszym modelem byłby E84 bo z F48 nie zmieścisz się w cenie.

Ja bym jednak skłaniał się tu jakiejś innej marce np. Subaru Forester IV czy Mazda CX-5.
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 7

Re: Pierwszy samochód z napędem 4x4 i przyzwoitą mocą

17 Maj 2018, 16:34

Zastanawiałem się też nad czymś z większym prześwitem ale jednak stwierdziłem że jest to mi nie potrzebne .Głównie chodzi mi o napęd 4x jak spadnie śnieg by nie mieć problemów . Droga do Nowego Targu jest elegancka równiutka w zimę może sprawować problem ale przy napędzie na tył . Przy olbrzymich opadach mam rezerwę w postaci X5 czy jadąc w jakaś wyprawę na Słowację na narty , tak czy inaczej nie planuje jeździć po chałwach śniegu . Za rok przenoszę się do Krakowa , samochód na 5 lat więc też upatruję się w sedana pod tym kątem .
Grzeg1404
Obserwowany

Prawo jazdy od: 13 03 2019
Przebieg/rok: <1tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie
    Historia Toyoty Yaris, najpopularniejszego modelu marki w Europie, jest bogatsza niż można by sądzić, patrząc tylko na jego trzy generacje. Przez 19 lat swojej obecności na rynku Yaris niemal co roku zaskakiwał swoim nowym ...
    Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.

•  
    • Honda Civic VII, tył
      1
      Mercedes-Benz S-Klasa Coupe szczegoly zewnatrz
      Mazda CX-9, bok