Pierwszy, własny samochód do 5-10 tys. zł z okolic Warszawy

Pierwszy, własny samochód do 5-10 tys. zł z okolic Warszawy

19 Cze 2019, 22:57

Cześć,
poszukuję pierwszego, własnego samochodu w cenie 5-7 tys. zł.
Z zakupem, opłatami i ewentualnymi naprawami chciałbym się zamknąć w 10 tysiącach. Ewentualnie, jeżeli gdzieś oferują płatność w ratach, to rozważę zakup do około 12 tys zł, chociaż nie wiem czy takie inwestycje są sensowne w przypadku pierwszego samochodu - dużo osób doradza wziąć coś bardzo taniego, co mogę rozwalić i nie żałować.

Mam 33 lata, ale doświadczonym kierowcą nie jestem - jeżdżę od kilku tygodni Miśkiem 1.3 z LPG z 2001 roku i mam nawet okazję odkupić go za kilka stówek, ale jak zajrzałem pod maskę, to się okazało, że w lewym kielichu jest spora dziura od rdzy i trochę strach tym jeździć.

Co mnie interesuje?
- Najchętniej benzyna + LPG, ale przy niskim spalaniu sama benzyna też wchodzi w grę.
- Mieszkam w Warszawie, ale nie planuję używać go do stania w korkach. Ma służyć do nauki, wypadów pod Warszawę i przejechać nad morze i z powrotem bez dużej męczarni :P
- Jakaś manualna klima mile widziana.
- W miarę bezpieczny i tani (naprawy, części).

Dziękuję za wszelką pomoc.
Imtall
Obserwowany

Re: Pierwszy, własny samochód do 5-10 tys. zł z okolic Warszawy

20 Cze 2019, 00:03

Szukaj czegoś pokroju:
Opel Astra G
VW Golf IV/Bora
SEAT Toledo II
Skoda Octavia I
Ford Focus MK1
Renault Megane I FL
Peugeot 307
Citroen Xsara
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niewyspany kierowca i problemy z zasypianiem Niewyspany kierowca i problemy z zasypianiem
    Czy miewasz trudności z zasypianiem? Badania wykazały, że tego rodzaju objawy mogą znacząco wpływać na twoje bezpieczeństwo. Osoby, które na co dzień doświadczają problemów z zaśnięciem są dwa razy bardziej ...
    Pierwszy hybrydowy SUV na świecie Pierwszy hybrydowy SUV na świecie
    22 marca 2005 roku debiutowała Toyota Harrier Hybrid, poza Japonią znana jako Lexus RX 400h – pierwszy na świecie seryjnie produkowany SUV z napędem hybrydowym. W ciągu zaledwie kilku dni amerykańscy dealerzy zebrali ...

•