Pies jest winny czy człowiek ???

19 Kwi 2016, 16:10

Witajcie, zabito mi psiaka. Droga lokalna, sąsiadująca ze szkołą i osiedlem domków jednorodzinnych. Auto czasem przejedzie kilka na godzinę. Idealna pogoda. Psiak wytresowany, mieszaniec z rasą. Auta nie widziałęm, ale huk był duży, auto jechało raczej wolno. Psiak zabity na miejscu, na 20m nawet w rowie kawałki plastiku auta. Gość nie zatrzymał się, nie widziałem co to za wóz.

1) Czy kierowca miał prawo zatrzymac się, nawet gdyby nie wiedział do kogo należy pies, i sprawdzić czy uszkodzenia w aucie są poważne.
2) Pies gruby średni, pewnie przeturlał się pod spodem bo zniszczył przód.
3) Może człowiek był na bombie.
4) Pytanie do Was, co to było za auto, nic to nie da, ale chce wiedzieć jakim autem jechał idiota.

Przeanalizowałem to wszystko, normalnie mandat byłby dla mnie (policja daje bo oddala się od posesji), choć psa wzięliśmy z jezdni po prawej stronie, tak jakby celowo się po nim przejechał. Więc raczej to co on zobił to było celowe. Czasu miał bardzo dużo, nikt z tyłu nikt z przodu, dwa pasy.
10 lat szkoda.... :cry: :cry: :cry:

W załączniku zdjęcia dwóch największych części oderwanych z tego auta.
Gość77142
 

20 Kwi 2016, 14:18

Popytałem u znawców czworonogów, wychodzi na wyłącznie naszą winę. On był potrącony, nie może być bez opieki.
Lecz zastnawiam się, bo takich przypadkó są tysiące, że człowiek mimo że stracił tyle z przodu, nie zatrzymał się wcale. Przecież to nielogiczne. Bo w takim razie wychodzi że to było celowe.

Czy wy macie kiedyś takie rozterki, nie móię o sytuacji w który sytuacja na drodze wymusza, żeby nie mijać jakiegoś kreta albo kury, ale tak po prostu?
No i prośba po tych fotkach co to było za auto?
Gość77142
 

24 Kwi 2016, 00:39

Kawałek zderzaka jest prawdopodobnie z Fiata Seicento.
http://bazarek.gallery/111686/9304/5381 ... 6ed53a.jpg

Czy to celowe? Raczej wątpię. Przy szkodach jakie wyrządza taki wielki pies to celowo to może ktoś go rozjechać chyba tylko ciągnikiem albo wywrotką.
Wg. mnie gość pewnie grzał, a pies mu wyszedł i go po prostu stuknął.
jerzye46
Początkujący
 
Posty: 110
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost
    W Toyocie Hilux wzmocnione mogą być obydwa silniki Diesla, tj. 2.5D-4D i 3.0 D-4D. Ten pierwszy zyskuje 23 KM mocy (do 167 KM), oraz 67Nm momentu obrotwego (do 410 Nm). Silnik 3.0 D-4D w Hiluxie Powerboost będzie rozwijał ...
    700 tysięcy aut elektrycznych na koniec 2017 r. w UE
    Ponad 200 tysięcy pojazdów elektrycznych zostanie zarejestrowanych w UE w 2017 r. Ogólna liczba aut z napędem elektrycznym poruszających się po drogach Starego Kontynentu może wynieść 700 tysięcy – prognozuje ...