Pilne - czy popsułem sobie xenona? :/

Pilne - czy popsułem sobie xenona? :/

16 Paź 2019, 20:43

Cześć,
wymieniłem w Chryslerze 300C Touring z 2006 r. żarówkę cofania ze zwykłej W16W na coś opisane "LED T15 12V CANBUS 980lm W16W", niby z certyfikatem CE. Świeciła dużo mocniej od oryginału, zadowolony wracam po godzinie do auta, włączam i... widzę jak xenon sobie gaśnie :/

Moje pytanie: czy jeśli tak w ciągu paru sekund mrugał i zgasł, to na pewno jest zabity na amen? Włączyłem parę razy i nic. Xenon po tej samej stronie co wymieniona żarówka cofania, która dalej świeci. Żaden błąd nie wyskakuje. Co właściwie mogło się wydarzyć? Czy to znaczy, że w tym aucie nie mogę zastąpić żadnym ledem zwykłej żarówki cofania?

A jeśli xenon padł na dobre, to koniecznie muszę wymienić oba? Drugi raczej jest w dobrej kondycji.

Sorry, że w tytule "pilne", ale jutro mam dłuższą trasę... Dzięki wielkie.
Hal9000
Nowicjusz

Re: Pilne - czy popsułem sobie xenona? :/

16 Paź 2019, 20:55

Zarówka cofania nie ma nic wspólnego ze światłem mijania czy też innymi światłami, poprostu dopadł Cię zbieg okoliczności a co padło to trzeba ustalić, ja bym zmienił z jednej strony na drugą aby sprawdzić czy napewno palnik skończył żywot jezeli tak to dokup drugi i gitara, nie musisz kupować 2 ale jest to zalecane, jak zmienisz jeden możesz mieć inne barwy światła na lampach
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

17 Paź 2019, 00:18

Kurcze, myslisz, ze naprawde mozliwy jest az taki zbieg okolicznosci, że xenon postanowił wysiąść zaraz po tym, jak grzebałem z żarówkami z tyłu? :o
Nie bałbyś się, że przy zmianie z jednej strony na drugą załatwię drugą lampę, jeśli jest jakieś zwarcie czy coś? ;)
Dziękuję bardzo
Hal9000
Nowicjusz

17 Paź 2019, 08:36

Nawet nie wiesz ile zbiegow okoliczności występuje :/ tak jak mówiłem żarówka wsteczna nie ma sie w żaden sposób do innych żarówek, nawet jakby było zwarcie to masz od tego bezpieczniki
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

06 Lis 2019, 12:09

O dziwo jednak siadła tylko żarówka, choć wydawało się że przetwornica. Przy okazji okazało się, że miałem tam... 8000 K, nic dziwnego że nic nie widziałem w nocy ;)
Dzięki!
Hal9000
Nowicjusz

07 Lis 2019, 14:36

Hal9000 napisał(a):okazało się, że miałem tam... 8000 K, nic dziwnego że nic nie widziałem w nocy
Nieźle.... Sprawdziłeś może z drugiej strony czy czasem nie siedzi taki sam żarnik?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna? Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
    Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...
    Silnik benzynowy 1.6 SIDI Turbo - Opel Silnik benzynowy 1.6 SIDI Turbo - Opel
    Ta nowoczesna czterocylindrowa jednostka benzynowa z bezpośrednim wtryskiem paliwa jest produkowana w dwóch konfiguracjach. Wersja Eco Turbo o mocy 125 kW/170 KM i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm została skonstruowana ...

• Re: Pilne - czy popsułem sobie xenona? :/

08 Lis 2019, 14:04

z drugiej strony byl co ciekawe 6000 a nie widzialem roznicy
    zmienilem oba na osram 4300. Tylko dalem sie naciagnac mechanikowi, zeby on je sprowadzil i cena sie okazala hardkorowa :/
    Hal9000
    Nowicjusz

08 Lis 2019, 19:10

Hal9000 napisał(a):Tylko dalem sie naciagnac mechanikowi, zeby on je sprowadzil i cena sie okazala hardkorowa
    A ile tak z ciekawości kosztowały Cię te żarniki i ile wymiana bo rozumiem że wymieniał je mechanik ten który zamawiał?
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
    Auto: Nie mam

12 Lis 2019, 11:03

To byly najb podstawowe Osram 4300 i sprowadził jeden za 228 zł, z tego co patrzylem w necie mozna kupic gdzies za stówkę mniej...
    Z drugiej strony wziął 120 zł za robociznę, a jeszcze zrobił jedną inną małą rzecz i "przegląd", więc to chyba niewiele.
    Hal9000
    Nowicjusz

12 Lis 2019, 11:29

W necie zawsze są inne ceny niż w sklepie więc nie możesz sie tym tak sugerować.
    Uważam że z Ciebie nie zdarł
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

12 Lis 2019, 12:00

No to dobrze ;) Choc troche zaluje ze nie kupilem za te cene jakichs night breakerów.
    Hal9000
    Nowicjusz

12 Lis 2019, 12:22

Na pewno gdybyś kupował sam wyszło by taniej aczkolwiek w necie jest pełno podróbek i trzeba na to uważać
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika