PKW1.net - opinie, poglądy

25 Cze 2017, 10:09

Nie polecam.
vagtech
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 18 11 1920
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: AUTO1
Silnik: SZROT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1917

29 Cze 2017, 17:30

witam
chetnie sie dołącze do pozwu zbiorowego musimy sie jednoczyc bo bendą nas ciągle J.....
W204
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 05 09 1994
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: ROWER
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

07 Lip 2017, 12:09

Wszystkie samochody które kupiłem były obarczone istotnymi wadami. Jest wyraźny problem związany z realizacją voucherów które są formą rekompensaty za ich niedopatrzenia. Za uszkodzoną automatyczną skrzynie biegów w audi A8 otrzymałem 150 Euro co nie wystarczy nawet na komplet oleju i filtrów a gdzie mechanika ? Na każdym kroku próbują wydoić swojego klienta, nie polecam tej firmy jako partnera w interesach. Pamiętajcie że płacicie w Polsce VAT od ich zarobku.
SZUKAM LUDZI POSZKODOWANYCH POD POZEW ZBIOROWY.
KONTAKT: [email widoczny po zalogowaniu]
vagtech
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 18 11 1920
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: AUTO1
Silnik: SZROT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1917

07 Lip 2017, 12:19

!!! WSZYSTKIE REKLAMACJE WKLEJAJCIE NA YOUTUBE Z DOPISKIEM AUTO1 REKLAMACJA !!!
vagtech
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 18 11 1920
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: AUTO1
Silnik: SZROT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1917

12 Lip 2017, 17:30

Witajcie,

nie ukrywam, że za późno trafiłem na ten temat, a zalicytowałem i o zgrozo wygrałem licytację 24h. W związku z licznymi obawami mam do Was jedno pytanie, czy ktoś zrezygnował z zakupu samochodu poprzez auto1 ? Szukałem wszędzie, ale nie znalazłem takiej informacji, swojej oferty w licytacji też nie można było odwołać. Do rezygnacji skłaniają mnie dwa powody, pierwszy to obawy o stan techniczny auta, a drugi kto wie czy nie ważniejszy, działalność założyłem kilka dni temu, a dopiero dziś Urząd Skarbowy poinformował mnie że cała procedura związana z VAT-R może potrwać 2-3 tygodnie - mam na bieżąco sprawdzać swój statu na stronie lub do nich dzwonić. W sytuacji kiedy nie jestem podatnikiem VAT nie bardzo mogę też kupić u nich auto...przynajmniej tak mi się wydaje.
Ktoś zrezygnował z zakupu, nie opłacił faktury jaką otrzymał z jakimi konsekwencjami się to wiązało ?
realowiec1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: VW

12 Lip 2017, 17:40

Zrezygnować raczej możesz ale zapewne skończy się to jakąś karą umowną, chyba 250EURO.
W aukcji było zaznaczona opcja "do odliczenia"? Większość samochodów sprzedawana jest z podatkiem 0%. Pamiętaj że zapłacisz w Polsce przy sprzedaży podatek od ich zarobku, akcyzy itp.
vagtech
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 18 11 1920
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: AUTO1
Silnik: SZROT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1917
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy Actros a’la Swanski - "Truck & Art"
    Nowy Actros jest znany nie tylko ze swoich osiągów i niskiego spalania, ale również z drapieżnego wyglądu i nowoczesnego designu. Paweł "Swanski" Kozłowski postanowił dodatkowo podkreślić te cechy pojazdu, ozdabiając ...

12 Lip 2017, 18:26

NIe było opcji "do odliczenia", przynajmniej tak mi się wydaje. W zakup -> moje oferty -> konkretna aukcja - nie widzę takiej informacji, a jak wcześniej aukcja była otwarta, to też nie było. Był tylko zapis:
Twoja oferta zawiera minimalną kwotę opłaty aukcyjnej 2xx €. Opłata aukcyjna jest aktualizowana przy każdej nowej ofercie. (nie pamiętam dokładnie kwoty, ale między 200-300 EUR).
W regulaminie, na stronie nigdzie nie ma informacji odnośnie rezygnacji z zakupu, karach, nic...
Kolejnym powodem, który wzbudza duże obawy, to właśnie te 2, 3 faktury i dodatkowe opłaty jakie trzeba ponieść w kraju.
realowiec1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: VW

12 Lip 2017, 18:37

Ja przy samochodzie za 2000Euro miałem opłatę aukcyjną na poziomie 900Euro. Nabywca płaci VAT od ich zarobku przy sprzedaży. Złoty interes.
Jak kupiłeś to musisz mieć informacje w panelu ze specyfikacją zamówienia, tam są kwoty podane.
vagtech
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 18 11 1920
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: AUTO1
Silnik: SZROT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1917

12 Lip 2017, 18:42

Teraz dostałem e-mail z fakturą:
Car - 1439,00 EUR
Document handling - 219,60 EUR
Car handling - 59,78 EUR
Auction fee - 245,14 EUR
w sumie: 1 963,52 EUR

do tego rozumiem dochodzi koszt transportu z Lucernate Di Rho znalazłem wykres 300 EUR, coś jeszcze, jakies ukryte koszta ?

Inna sprawa, że nie mam jeszcze statusu podatnika VAT i trochę to jeszcze potrwa zanim go będę miał...
realowiec1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: VW

12 Lip 2017, 18:51

Jeśli nie jesteś VATowcem to trochę lipa.
W sytuacji kiedy sprzedaż auto na VAT marża to zapłacisz VAT od wszystkich opłat poza samochodem, WSZYSTKICH łącznie z transportem. Ja żeby sprzedać auto na zerowej marży muszę doliczyć ok 2000 zł samego VATU.
vagtech
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 18 11 1920
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: AUTO1
Silnik: SZROT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1917

12 Lip 2017, 18:53

Zapłacisz jeszcze VAT od akcyzy :)
vagtech
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 18 11 1920
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: AUTO1
Silnik: SZROT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1917

12 Lip 2017, 18:57

Wniosek o VAT-R mam złożony, za powiedzmy 2 tygodnie będę już VATowcem czy to coś zmienia ;) ?
Choć nie ukrywam, że najchętniej to bym odstąpił od umowy...
realowiec1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: VW

12 Lip 2017, 19:34

Jak złożyłeś deklaracje to gorzej nie jest. Musisz dzwonić do nich i pytać o warunki odstąpienia.
vagtech
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 18 11 1920
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: AUTO1
Silnik: SZROT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1917

12 Lip 2017, 19:44

Tak będę musiał zrobić. Szuka też czy nie ma jakiegoś unijnego prawa odnośnie możliwości odstąpienia od umowy w przypadku internetowych zakupów, ale znaleźć nie mogę...
realowiec1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: VW

12 Lip 2017, 21:22

Ciężko będzie, polecam sprawdzoną kancelarię AUTOPRAWO Oskar Możdżyń, specjalizują się w tego typu sprawach.
vagtech
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 18 11 1920
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: AUTO1
Silnik: SZROT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1917