PKW1.net - opinie, poglądy

16 Sty 2015, 14:28

Przestrzegam wszystkich przed zakupem aut na tej stronie ,w formie licytacji ,auta to śmietniki zajechane ,gorsze niż w Utrechcie .Niby sfotografowane uszkodzenia ,ale to co zobaczy się po przyjeździe auta to TRAGEDIA . Ja i moi znajomi kupiliśmy kilka aut naraz ,oczywiście wszystkie z małymi przebiegami ,szkoda ze nie było książek serwisowych ,ale to mały pikuś ,poza uszkodzeniami które były sfotografowane ,wiele drobnych uszkodzeń lakierniczych ,w srodku popalone ,porwane ,pocięte fotele i boczki drzwi .Zawieszenia w niektórych ,rozwalone po calosci jakby nikt nigdy nic nie robił ,strach pojechać do warsztatu ,brak rolety ,elementy lakierowane nieudolnie i podmalowywane a nie opisane ,no i oczywiście kąsek na koniec w jednym rozwalony dwumas i sprzeglo .Dla mnie najbardziej bolesne było to ze kupiłem sobie pomnik volvo s60 z 2004 roku poza niektórymi wymienionymi wadami ,miało być LPG a okazało się CNG jako ze butle sa po terminie nie ma możliwości zarejestrwoc .,.Oczywiście na stronie napisane ,ze za jakiekolwiek braki ,uszkodzenia nie wymienine,nie pokazane odpowiadają ,zwracają kase -BZDURA ,KŁAMSTWA. Dzwonimy od kilku miesięcy co kilka dni proszę zadzwpnic później ,i tak w koło ,dziś pan po kilkunastu rozmowach przeprowadzonych w ciągu kilku miesięcy w sprawie uszkodzen s60 i ze nie jest LPG tylko CNG ,powiedział ze moja reklamacja została odrzucona bo on w ogóle nie ma jej ,To o czym my kilkanaście razy rozmawialiśmy -SPYCHOLOGIA ,OSZUSTWO
walczący
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 09 02 1979
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: volvo
Silnik: 2,5 tb 210 km
Paliwo: Benzyna + CNG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

22 Sty 2015, 07:47

PROSTO, BEZPIECZNIE, UCZCIWIE TO TYLKO SCIEMA!!! TAK PROSTO ZE OPERACJA OD KUPNA DO ODBIORU TRWA MINIMUM 10 DNI!!! TAK BEZPIECZNIE ZE KUPUJESZ KOTA W WORKU A OPIS I STAN RZECZYWISTY TO DWA ROZNE TEMATY. NO I UCZCIWIE TO TEZ SCIEMA GDZIE UCZCIWOSC JAK KUPUJESZ NA MAXA DOJECHANY SAMOCHOD A KTOS W OPISIE NAPISAL JEZDZI SUPER!!! A JAKAKOLWIEK REKLAMACJA TO PRZEPRAWA WN KTOREJ I TAK NIE ODZYSKASZ SWOICH STRAT!!! :angry:
XXXX33
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 12 03 2002
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A6
Silnik: 3,0 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

15 Maj 2015, 08:01

Sprawa została pomyślnie załatwiona .Tamten człowiek z reklamacji został zwolniony ,na jego miejsce przyszedł drugi ,konlretny i w krótkim czasie sprawę doprowadził do końca
walczacy
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 05 11 1971
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: volvo
Silnik: 2,5 tb 210 km
Paliwo: Benzyna + CNG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

04 Lip 2015, 23:15

Witam wszystkich chciałbym również wypowiedzieć sie na temat tej firmy ,auta są faktycznie zdezelowane a kupujący u nich można porównać do KAMIKADZE!!! ,opisy samochodów jak im pasuje a najlepszy jest plac w Paryżu (osobiście próbowałem odebrać auto klienta) pomijam że traktowali mnie jak intruza i oczywiście po dwóch godzinach odjechałem bez auta, to LOKALIZACJA to jakieś nieporozumienie centrum Paryża z trudem dojechałem Sprinterem solówką o jakiejkolwiek Lorze nie ma mowy!!! adres to 88-90 avenue lenine 94250 Gentilly a Panowie w Polsce jak to bywa wszystko wiedzą i nawijają naiwniakom makaron na uszy w sumie to nie wiedzą nic bo ich praca polega na rejestrowaniu nowych klientow zero pojęcia ,stanowczo nie polecam zero organizacji i odpowiedzialności.
Tomek1919
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 06 1991
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Sprinter
Silnik: 3.0
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

05 Sie 2015, 23:53

NEDZA TOTALNE DNO .SMIETNIKI JAKICH MAŁO .NIE WAZNE CZY ZA 1000 EURO CZY ZA 10000 TYS .MAM SAME REKLAMACJE .FIRMA NIE PRZYJMUJE REKLAMACJI. ILONA OD DZIALU REKLAMACJI TO KOMPLETNE ZERO, DNO NIC NIE UMIE A DUZO KAZE .NAGRYWANIE FILMOW I RZUCANIE NA YOU TUBE .ZALOSNE DNO .FIRMA TYLKO POTRAFI STRASZYC I NIC WIECEJ NIE POLECAM ZAKUPOW PIENIEDZE WYRZUCONE W BLOTO .PODOBNO SPRAWA ZA SPRAWA W SADZIE .NIBY NIEMIECKA FIRMA A WLASCICIELEM JEST TUREK I WSZYSTKO JASNE .WALA NA PO CALOSCI .
sedzia123
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 19 12 1970
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: audi
Silnik: 2,0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Rok produkcji: 2014

16 Wrz 2015, 20:48

A ja od ponad pół roku kupuje od nich samochody i jest ok. Mialem 2 reklamacje na ponad 50 aut. Fakt musialem wszystko ponagrywac ale dostalem poznij to co chciałem :D
i tak zawsze zakladam ze auto musze podszykowac, taki biznes. Najwazniejsze jest to ze teraz zamiast jezdzic do rzeszy siedze sobie popijajac piwko w domu i kupuje autka. a co do pani Ilony to konkretna babka ktora nie daje sie przerobic co sprytniejszym handlarzom.
bmwstreet
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 03 05 1998
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: bmw 525
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


31 Maj 2016, 08:39

To podaj adres placu chetnie podjade poogladam te Twoje nabytki, a moze na miejscu mi powiesz ile do kazdego władowałeś kasy
tepicmarco
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 1976
Auto: rozne

03 Cze 2016, 11:55

i komu wierzyć?
alinowak
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 02 05 2000
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 2.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

03 Cze 2016, 12:23

Ja też u nich cos kupuje ale reklamacje to meka - faktura z usterkami na 3000 zł a proponuja np. 150 euro + 100 euro na nastepne auto ale ze szrotów które tam stoja juz jakiś czas. Jak sie nie zgadzam to daja 200 euro gotówką i od tego nie ma odwołania - chyba że w sądzie niemieckim. Wiec sie to bierze i naprawia po taniości żeby wyjść na swoje. Zdarzaja sei auta łądne które niewielkim kosztem doprowadza sie do stanu perfekcyjnego - ale na to nie ma gwarancji musi sie udać i cena auta tez nie ma znaczenia. Można kupic tanio i dobre albo drogo i z usterkmai - takia ruletka. Siedzi tam dużo obcokrajowców i oni winduja ceny aut w góre - ostatnio niestety 5 aut kupionych 4 reklamacje. To ukradli akumulator, to koła dodatkowe zgineły, to rdza na progach, to inny rok prodkukcji. Na autach zarabiaja dobrze musza brac za bezcen od klientów - np. faktura na 4000 euro a prowizji prawie 1000 w tej cenie.
tepicmarco
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 1976
Auto: rozne

09 Cze 2016, 16:20

ja ogolnie nie jestem a takimi nowinkami wole załatwiac przez znajomego samochody z zagranicy albo kupować w salonie :)
janka
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Seat

15 Cze 2016, 18:18

Na tę chwile reklamacje juz sa rozpatrywane w pierwszym i ostatnim trybie bez możliwości odwołania. Faktura na naprawe 6000 zł /do zrobienia sprzego z dwumasem, kilka rys i rdzawek, uszkodzony układ wydechowy, poniszczone fotele skórzane, i pare innych rzeczy - propozycja ostateczna 150 euro śmiech na sali. W regulaminie maja że nie ponosza odpowiedzialności za uszkodzone sprzegła dwumasowe, za brak czynnika w układzie klimatyzacji. Nosz k.rwa jak ktos mi pisze że klima działa to ma działać, koło dwumasowe nie sposób w tym stanie nie usłyszec bo aż puka do skrzyni biegów, zdjecia foteli i innych uszkodzen tez pasowałoby pokazać. Ale po co to wszystko - jak dla mnie to ostatnie zakupy w tej firmie. Nie mam o nich dobrego zdania i ich nie polece nikomu chyba że jakiejs konkurencji której nie lubie. Kolega ma wieksza wtope kupił auto które miałaobyc oklejone folią, co sie okazało to zostało jakims matem olakierowane i teraz ma problem. Dodatkowo masa aut z poprzkrecanymi licznikami i usterkami mechanicznymi których nie widac na pierwszy rzut oka - kedys te auta były lepsze - teraz chyba lepiej od Tura kupic niz na Auto1.
tepicmarco
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 1976
Auto: rozne

17 Lip 2016, 22:33

Widzę ze nie tylko ja mam wielkie problemy z tą niby najlepszą firmą.Przestrzegam wszystkich którzy jeszcze nie zaczeli kupować w auto1. Oszuści i krętacze.Podam wam jeden z wielu przykładów bo żebym zaczął wszystko wymieniać to by serwer sie zablokował.Samochód kupiony na aukcji,zapłacony i zgłoszony do odbioru,auto w opisie nie miało nic napisane o uszkodzeniu,kierowca w centrum logistycznym zostaje poinformowany ze samochód nie odpala i ze musi sam poradzić wypchnięciem z placu i załadunkiem(samochód kupiony jako w pełni sprawny) Po przywiezieniu auta do Polski i poddanej diagnozie okazuję sie ze jest rozciągniety łańcuch rozrządu.Firma auto 1 oczywiście mówi ze to jest nie możliwe i ze musiało to się stać dla kierowcy który te auto odbierał,prawie że w to zacząłem wierzyć ale los chciał ze zamawiając części w serwisie Pan poinformował mnie o wpisie z serwisu w Niemczech z przed dwóch tygodni wcześniej niż ja auto kupiłem ze auto było w serwisie i stwierdzono uszkodzony silnik.Po wielu próbach dzwonienia i pisania do firmy udało się zgłosić reklamację.Koszt naprawy auta w warsztacie z częściami to 4500zł po rabatach,firma auto 1 zaproponowała mi 200 euro na zakup auta z listy premium,totalna kpina.Ludzie uważajcie na te ich auta,zawieszenia praktycznie w kazdym aucie do zrobienia,nie pokazują wszystkich malowanych elementów,w 2 autach została u mnie wykryta korekta licznika.Opisy są nie prawdziwe,samochód w opisie jest benzynowy a okazuję się na miejscu ze to diesel. W sumie zakupiłem w tej wyżej wymienionej firmie 43 auta w rok i na te 43 auta było 11 tylko zgodnych z opisem.Oszusty i krętacze !! Współpracują z Tureckimi placami,co nie sprzeda się u Turka w komisie jedzie do auto1 na licytację a pózniej my kupujemy te auta jako pełno wartościowy towar.Kiedyś każdy mówił ze Litwa oszukuje ludzi sprzedając auta ale na dzień dzisiejszy wiekszych oszustów od firmy auto1 nie widziałem na oczy od 15 lat od momentu zaczęcia prowadzenia działalności.
Auto12345
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 04 2000
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: bmw e65
Silnik: 4.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

18 Lip 2016, 05:51

Do mnie już dzwonił przedstawiciel ale ja twardo powiedziałem że dopóki reklamacje nie będą po mojej myśli to nie kupie nic mam chyba jeszcze 3 albo 4 otwarte, Przedstawiciel coś tam skamlał że małe prowizje maja na tych autach 200- 300 euro i nie ma z czego dawać na reklamacje ale to bzdura bo na fakturach z czerwca widać ich prowizje. Koledze co przestał tez kupować bo miał podobne problemy zaproponowali że może jedno auto poza aukcja kupić, ale on jest jeszcze bardziej wkurwiony bo mu teraz z auta z Włoch spadła cała podsufitka i padł silnik który od początku tak dziwnie pracował - chyba im statystyki lecą.
tepicmarco
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 1976
Auto: rozne

21 Lip 2016, 09:42

Zasady rozpatrywania reklamacji są szczegółowo opisane na stronie : https://www.auto1.com/pl/terms. Dodatkowo jako jedna z nielicznych platform aukcyjnych samochodów używanych umożliwiamy w ogóle złożenie reklamacji w okresie 7 dni od odbioru auta. W wyjątkowych przypadkach pozwalamy na anulowanie transakcji i zwracamy koszty transportu. Dzięki utrzymywaniu dużej liczby zadowolonych klientów w zeszłym roku AUTO1 sprzedało ponad 140 tys.samochodów w Europie. W przypadku dalszych wątpliwości prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta: +48 22 307 71 86.
autoo1
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Audi

21 Lip 2016, 11:05

A tutaj są wyłączenia:

przedaż pojazdów do Kupców przez Sprzedającego odbywa się z wyłączeniem jakichkolwiek roszczeń wady materiału. Dotyczy to w szczególności:

— Pojazdów, które zostały oznaczone jako uszkodzone
— Pojazdów o przebiegu ponad 175,000 km
— Pojazdów starszych niż 10 lat
— Normalnego zużycia
— Widocznych wad i uszkodzeń, a zwłaszcza:
— Drobnych zadrapań powłoki lakierniczej
— Małych wgnieceń
— Brakujących anten
— Rys na felgach aluminiowych
— Brudnego wnętrze pojazdu
— Przebitych opon
— Innych drobnych uszkodzeń, np. rys po uderzeniu kamienia na przedniej szybie
— Braku instrukcji obsługi pojazdu
— Brakujących płyt CD, DVD lub kart pamięci dla GPS
— Braku pokrywy bagażnika lub półki za tylnym siedzeniem
— Zagubionego pilota
— Brakujących klucze lub części składowych (hak holowniczy, relingi dachowe, itp)
— Przepalonych żarówek
— Szkód technicznych w części eksploatacyjnych, takie jak:
— System wydechowy
— Płyn od klimatyzacji
— Amortyzatory
— Połamane sprężyny
— Wahacze i gniazda
— Wszelkie braki w sprzęgle
— Dwumasowe koło zamachowe
— Hamulce, hamulec ręczny i cylinder
— Łożyska kół
— Łożysko McPersona
— Bateria
— Wyciek płynów
— Wycieraczki


Mnie na tej podstawie wyłączyli odpowiedzialność na sprzęgło które tak napier.alało że chciało obudowę skrzyni biegów rozwalić - głuchy by stwierdził że z tym elementem coś nie jest tak bo trzęsło autem na wolnych obrotach. Auto oprócz tego miało uszkodzony wydech, kilka drobnych "rostów" nie wyszczególnionych na fotkach, oraz uszkodzenia wnetrza w tym popuszczne nitki w siedzeniach skórzanych, uszkodzony podłokietnik skórzany, Acha i jeszcze jedno auto miało być 2006 rok a z dokumentów homologacyjnych które dostałem wraz z briefami jednoznacznie wynikało że produkcja jest to koniec 2005. Na to wszystko dostałem uwaga - 150 euro gotówką + coś na następne zakupy ale tylko na szroty z kup teraz. Tak wiec na razie dziękuje tej firmie za współprace
tepicmarco
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 1976
Auto: rozne