Płukanka silnika

Płukanka silnika

21 Gru 2018, 13:25

Chciałbym się dowiedzieć ile faktycznie razy trzeba przepłukać silnik ,zanim po zastosowaniu płukanki dolanej do starego oleju, wlejemy już ten docelowy olej?

Co sądzicie na temat płukania silnika ropą?

Czy za każdym wlaniem nowego oleju lub ropy na 10 minut ,trzeba załozyć nowy filtr??

Co będzie lepsze?
1. Płukanka do silnika (praca 15 minut) + ropa (praca 10 minut) + ropa (praca 5 minut) + nowy olej docelowy

czy może :
2. Płukanka do silnika (praca 15 minut) + nowy najtańszy olej (praca godzinę) + nowy olej docelowy

??
Ktoś ma jakieś doświadczenia?? jakieś porady??
Chętnie skorzystam ,bo mam 3 auta swoje do płukania i nie za bardzo wiem na co się zdecydować. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,Octavia 2,0
Silnik: 116 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Płukanka silnika

26 Gru 2018, 15:34

Temat przerabiałem setki razy, mam maly warsztacik to uważam, że bądź co bądź trochę sie znam.

Robiłem na wszystkie sposoby płukanki silnika, ale najlepsze efekty daje zalanie płukanki (ja zalewałem Liqui Moly bądź Valvoline), na rozgrzanym silniku i tak zostawić samochód na 15 minut. Później spuszczam cały szlam i zalewam nowy olej.

Czasami też robiłem tak, że zalewałem płukankę, spuszczałem wszystko później od razu zalewałem olej (taki który ma dobre właściwości czyszczące, ja osobiście polecam oleje PMO do takich celów) Jeździłem na nim tysiąc kilometrów, spuszczałem olej i znowu zalewałem nowy (tutaj też ten sam, bo lubię jak silnik ma czysto w srodku)

A co do płukania silnika ropą to opcja jest spoko, ale w niektórych silnikach jest zbyt agresywna. Także podusmowując polecam dobrą płukanę a poźniej dobry olej, który to wszystko doczyści i utrzyma w ładzie i porządku :ok:
Niko800
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy od: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: BMW e60
Silnik: N52
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2009

26 Gru 2018, 22:02

A możesz wytłumaczyć dlaczego akurat te PMO? Przyznam szczerze ze nigdy nie slyszałem o tych olejach.

A teraz kupiłem auto ktore stalo praktycznie więcej niż jeździło (w ciągu 3 lat 5 tysięcy km przejechało) I olej nie był wymieniany od 3 lat bo wlasciciel stwierdził ,ze olej sie wymienia co 20 tysiecy i on co 5 nie bedzie tego robił, ehh.. Wiec plukanka i dobry olej muszą wejść.
Pawlik88
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 10 1998
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Mazda 6
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2012

26 Gru 2018, 22:19

Nie musi być PMO. Może być Millers albo Amsoil (tylko te dwie marki są dużo droższe) A dlatego polecam te trzy marki? A no dlatego, że są to oleje oparte na pełnych bazach PAO i estrowych a nie jak inne popularne oleje na bazach tylko HC. A baza PAO jak wiadomo, jest bazą bardzo czystą samą w sobie nawet po duzych przebiegach + dobre dodatki czyszczące i silnik przy każdym przebiegu wygląda jak nówka. :ok: Może te trzy firmy (Amsoil, Millers i PMO), nie są znane (chociaż Millers raczej jest) ale robią moim zdaniem aktualne najlepsze oleje.
Niko800
Nowicjusz

27 Gru 2018, 19:15

Szukałem, szukałem, niewiele jest opinii o tym PMO. Długo są na rynku czy poprostu jest to mało popularny producent?

O ile wgl dobrze znalazłem, to to https://pmo-lubricants.com/ :?: :?: :?:

Gdzieś tam na forum są opinie o tym oleju, ale są głównie z okresu tego roku tak jakby w Polsce nie sprzedawali długo.

Pytam bo niestety moja Hania jest mocno zasyfiona w środku, nawet na korku odłożył się taki brud, czy szlam czy co to jest. I chce kupić dobrą płukanę, a poźniej zalać olej który juz nie zrobi mi tego co mam teraz. :ok:
Introx542
Nowicjusz

27 Gru 2018, 21:45

Szukałem, szukałem, niewiele jest opinii o tym PMO. Długo są na rynku czy poprostu jest to mało popularny producent?

W sumie nie wiem ile są na rynku, ja ich produkty znam od mniej więcej roku, ale kiedy weszli do Polski to ci nie powiem.

O ile wgl dobrze znalazłem, to to https://pmo-lubricants.com/ :?: :?: :?:

Gdzieś tam na forum są opinie o tym oleju, ale są głównie z okresu tego roku tak jakby w Polsce nie sprzedawali długo.

Tak to ich strona. Ale duzo jest marek, które są dobre a jakoś po forach ludzie ich nie polecają. Przykładowo Amsoil czy Millers, chociaż tego drugiego czasami polecają ale w porównaniu z Castrolem to szkoda gadać :D

Pytam bo niestety moja Hania jest mocno zasyfiona w środku, nawet na korku odłożył się taki brud, czy szlam czy co to jest. I chce kupić dobrą płukanę, a poźniej zalać olej który juz nie zrobi mi tego co mam teraz. :ok:

No to zrób jak mówiłem. Na początek zalej dobrą płukankę (ja ostatnio stosuje Liqui Moly i jest ok) a poźniej zalej dobry olej. Tylko nie Castrola czy jakiegoś Totala, bo to jeszcze bardziej zasyfia silnik. Tylko coś na bazie PAO. Jak masz dużo pieniędzy to możesz śmiało lać Amsoila, a jak szukasz czegoś dosyć taniego (w cenie Castrola) to polecam ci PMO. U mnie w warsztacie ze względu na to, że jednak ludzie nie rzucają się kasą to Amsoila rzadko leje, ale sam olej bardzo polecam :]
Niko800
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC Black Label GT Lexus LC Black Label GT
    Lexus LC Black Label GT nie jest co prawda dziełem producenta, ale i tak zasługuje na wyróżnienie. Na SEMA 2017 z okazji 20. rocznicy swojego istnienia samochód w takiej wersji zaprezentował japoński tuner Artisan ...
    Ogrzewanie postojowe - 5 rzeczy które powinieneś o nim wiedzieć Ogrzewanie postojowe - 5 rzeczy które powinieneś o nim wiedzieć
    Samochód nie musi być fabrycznie wyposażony w ogrzewanie postojowe. System ten można zamontować praktycznie na każdym etapie użytkowania danego pojazdu. Lista zalet tych systemów jest długa, a korzystanie z ...

•