Po eliminacjach do GT Academy mamy 32 najlepszych zawodników

Po eliminacjach do GT Academy mamy 32 najlepszych zawodników

29 Cze 2012, 09:32

Przed finalistami pierwszego etapu do Nissan Gran Turismo Academy szansa, by rozpocząć karierę kierowcy wyścigowego, wziąć udział w wyścigu na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii oraz powalczyć o główną nagrodę - udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju! Za nami eliminacje online oraz seria eventów na żywo w największych miastach Polski takich jak Wrocław, Poznań, Warszawa, a w ostatni weekend Katowice walczyły o mistrza. Po dwóch miesiącach zaciętej walki i ciężkich zmagań eliminacje do Nissan Gran Turismo Academy dobiegły końca!

Image

Jak wyglądały Katowickie zmagania o mistrza?
23 i 24 czerwca Katowice zawalczyły o zwycięstwo w Akademii Gran Turismo. Był to czwarty, ostatni z serii eventów w największych miastach w Polsce i ostatnia szansa, by wziąć udział w eliminacjach do Nissan Gran Turismo Academy. Kierowcy z południowej Polski osiągnęli dobre wyniki, a determinacją nie odbiegali od dotychczasowych zawodników z Warszawy, Poznania czy Wrocławia. Frekwencja dopisała. Dobra atmosfera i emocje udzielały się zarówno tak zawodnikom, jak i kibicom, dzielnie dopingujących swoich faworytów.

W katowickim CH Silesia udział w eliminacjach do GT Academy wzięło kilkaset osób. Setki trenowało na symulatorach treningowych PlayStation®3. Pierwsze miejsce w niedzielnym, katowickim finale zajął Marek, polski olimpijczyk z Salt Lake City, znany dobrze fanom zimowych szaleństw na snowboardzie. Marek, jak sam stwierdził, "Kiedy nie ma śniegu próbuje swoich sił w wyścigach i rajdach, aby podtrzymać w organizmie niezbędny poziom adrenaliny".

Drugie miejsce zajął Tomasz, który już trzeci raz podchodził do eliminacji, i potwierdził tym samym prawdziwość stwierdzenia, że do trzech razy sztuka.

Image

Przed nami finish polskich finalistów
24 czerwca zakończyły się eliminacje do GT Academy. W każdy weekend czerwca można było spróbować swoich sił i zawalczyć o udział w kolejnych etapach projektu, ścigając się na symulatorach PlayStation®3 w specjalnie wyznaczonych strefach Nissan Gran Turismo Academy. Eliminacje na żywo miały miejsce w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Równolegle do eliminacji na żywo odbywały się już od 1 maja eliminacje w PlayStation Network. Do eliminacji online mógł podejść każdy posiadacz PlayStaton®3. Runda kwalifikacyjna Gran Turismo Academy 2012 zakończyła się 24 czerwca.

Znamy już polskich finalistów kwalifikacji i wiemy kto weźmie udział w wielkim narodowym finale, który odbędzie się w dniach 23-24 lipca w Waszawie. Dotychczasowe zmagania pokazują, że Polacy mają talent, a kariera kierowcy wyścigowego naszych rodaków jest w zasięgu ręki. Katowickie eliminacje to była ostatnia szansa na udział w Akademii. Tym samym lista kierowców zakwalifikowanych do finału z zawodów LIVE została zamknięta. Biorąc pod uwagę wyrównany poziom i niebanalne zdolności każdego z śmiałków uczestniczących w zawodach można śmiało założyć, że poziom warszawskiego finału narodowego będzie niezwykle wyrównany, a emocje sięgną zenitu. Specjalnym gościem Wielkiego Narodowego Finału będzie Lucas ORDONEZ!

POLECAMY Warszawski weekend z Nissan Gran Turismo Academy Za Nami!

O co walczą finaliści GT Academy?
GT Academy jest teraz uważana za jedną z dróg osiągnięcia sukcesu w wyścigach samochodowych na najwyższym szczeblu. W 2012 roku Lucas Ordoñez (Hiszpania, zwycięzca z roku 2008) zajął drugie miejsce w wyścigu Le Mans, ścigając się również w tegorocznym wyścigu wraz z Alexem i Martinem Brundle'ami.

W tegorocznej edycji najszybsi gracze z każdego kraju, którzy dostali się do narodowego finału w lipcu 2012 roku będą mieli okazję kontynuować swoją przygodę z wyścigami i uczestniczyć w zaciekłej rywalizacji podczas zawodów Race Camp. Odbędą się one w sierpniu na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Absolwenci GT Academy, którzy zwyciężą w zawodach Race Camp, zostaną poddani niezwykle intensywnemu i szczegółowemu Programowi Szkolenia Kierowców, który przygotuje ich na główną nagrodę - udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2013 r.

POLECAMY GT Academy na żywo we Wrocławiu

Firmy Nissan i PlayStation® po raz czwarty już połączyły siły, by zorganizować GT Academy: innowacyjny program szkoleniowy, w którym przestrzeń wirtualna splata się z rzeczywistością. GT Academy to także sposób na karierę prawdziwego kierowcy wyścigowego. Od 2008 roku ponad 1,5 miliona pełnych nadziei uczestników próbowało szczęścia w GT Academy.

źródło: Nissan
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2298
Zdjęcia: 8333
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Produkcja Opla Cascady w Gliwicach od 2013 roku Produkcja Opla Cascady w Gliwicach od 2013 roku
  To był wielki dzień dla gliwickiej fabryki Opla. Kiedy pierwszy egzemplarz modelu Cascada, eleganckiego, średniej wielkości kabrioletu Opla, zjechał z taśmy montażowej. Numerem jeden był Opel Cascada w kolorze białym "Seashell", ...
  Warsaw Moto Show 2015 Warsaw Moto Show 2015
  Po oficjalnym otwarciu targów przez organizatorów, odbyła się konferencja prasowa Arrinery, a następnie konferencje i warsztaty. Wieczorem podczas uroczystej gali miał miejsce finał siódmej edycji plebiscytu "Złotej Kierownicy". ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Infiniti Q50
   S2020005