Po jakim czasie najlepiej sprzedać/zamienić 'nowe' auto?

Po jakim czasie najlepiej sprzedać/zamienić 'nowe' auto?

10 Kwi 2013, 14:33

Witam,
Nie tak dawno temu wzbogaciłem się o nowe auto. Po długich i b.ciężkich poszukiwaniach wreszcie je kupiłem. Niestety, powoli coraz to bardziej zaczynam odczuwać, że jest to zły wybór. Przykro mi jest to pisać, bo autko jest fajne, daje sporo radości z jazdy. Mocny i ekonomiczny zarazem silnik, czy też b.dobre właściwości jezdne mi w nim bardzo odpowiadają. Po prostu nie jest to auto dla mnie (jest małe i mało wygodne). Coraz bardziej żałuję, że nie zdecydowałem się na np. używanego Saaba 9-3 2.8 V6, czy nawet słabszych, ale większych sedanów: avensisa, czy insignii lub mondeo.
Pomińmy teraz wszystko i przejdę do sedna sprawy: otóż od jakiegoś czasu zastanawiam się nad jego sprzedażą np. po 2 latach? Wiem, że nie jest to opłacalne, ale to moja wina, że na nic innego i nowego (priorytet mocny silnik) nie było mnie stać. Jak uważacie, kiedy najlepiej jest sprzedać (czy też wymienić na inny w salonie) 'nowy' samochód? Po 2-3 latach, czy bardziej 4-5, czy może po ok. roku? Z dnia na dzień coraz bardziej dręczy mnie to pytanie.

Wszystkich przestrzegam: dokonujcie dobrych wyborów! Żeby później nie żałować, jak ja.
hwxb5
Nowicjusz

Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nie mam

Re: Po jakim czasie najlepiej sprzedać/zamienić 'nowe' auto?

12 Kwi 2013, 12:59

Tak z ciekawości - co to za samochód?
rafaello80
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 10 05 2005
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: FSO Polonez Caro
Silnik: 1.6 GSi 84 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Scania serii R - najmocniejszy seryjny 730-konny silnik Scania serii R - najmocniejszy seryjny 730-konny silnik
    Podczas majowej prezentacji Scanii w Trier (Niemcy) poznaliśmy nową serię R wyposażoną w silniki V8. Wśród prezentowanych samochodów musiała oczywiście być Scania R z 730-konnym silnikiem. Jest to obecnie najmocniejszy ...
    Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
    W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI
      GTP Light