Po wymianie ABS świeci się kontrolka wspomagania awaryjnego hamowania

Po wymianie ABS świeci się kontrolka wspomagania awaryjnego hamowania

07 Lip 2018, 14:21

Po wymianie ABS-ow swieci sie kontrolka wspomagania awaryjnego hamowania

Pokazuja sie dwa bledy
I) U0316
--> blad oprogramowania

II) U0415
laczenia CAN z ABSem

Dlaczego warszat po wymianie ABSa nie zaktualizowal oprogramowania? Czy moze to zrobic tylko mazda?
Troche dziwne jest to, ze po naprawie samochodu , nadal swieci sie kontrolka. I mowia mi , ze musze isc bezposrednio do Mazdy. Ze oni tego nie moga zrobic. Sensory ABSu juz wymienili, wiec z ich strony jest wszystko ok.

Jaka jest procedura po wymianie sensorow ABSu? Czy to normalne , ze trzeba jeszcze polaczyc nowe sensory z resta auta?
Czuje sie oszukana, bo odebralam samochod po naprawie, a tu nadal swieci sie lampka.

Dziekuje z gory za odpowiedz.
user788
Obserwowany

Re: Po wymianie ABS świeci się kontrolka wspomagania awaryjnego hamowania

10 Lip 2018, 12:50

user788 napisał(a):Dlaczego warszat po wymianie ABSa nie zaktualizowal oprogramowania? Czy moze to zrobic tylko mazda?
Myślę że to kwestia urządzenia diagnostycznego którego ten warsztat nie posiada ale biorąc to pod uwagę powinni o takim problemie wspomnieć przed naprawą lub sami powinni znaleźć serwis który usunie zapamiętane błędy.
Zrzucanie tego na właściciela to moim zdaniem nie dokończona usługa z ich strony.

Czy hamulec działa Ci prawidłowo, ABS załącza się?

Co było dokładnie wymieniane? Pompa ABSu (nowa czy używana), czujniki przy kołach? Jaki to jest dokładnie samochód i który rok?

user788 napisał(a):I) U0316
Niezgodność oprogramowania z modułem kontroli dynamiki pojazdu
user788 napisał(a):II) U0415
Błędne dane otrzymane z modułu sterującego układu ABS (ABS)
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam

Re: Po wymianie ABS świeci się kontrolka wspomagania awaryjnego hamowania

10 Lip 2018, 13:43

Dziekuje za odpowiedz. Tez tak myslalam, ze to niedokonczona usluga. Sprawdze dzisiaj dokladnie czy wlacza sie ABS i czy hamulec dziala prawidlowo.
Auto mialo przy lewym i prawym kole z przodu przegryziony kabel ABSu przez kuny. Byl wymieniany kabel ABSu .
To jest dokladnie Mazda 3, 2.2. 16 V Skyactive - D (BM) z 2014 roku.
user788
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Które samochody elektryczne i hybrydowe można sprzedać korzystnie? Które samochody elektryczne i hybrydowe można sprzedać korzystnie?
    Samochody hybrydowe i elektryczne segmentów A i B to dla wielu kierowców idealne rozwiązanie do miasta. Oferta zelektryfikowanych aut miejskich staje się coraz bogatsza, a ich ceny bardziej akceptowalne. Rozważając ...
    Czy Toyota planuje następcę MR2? Czy Toyota planuje następcę MR2?
    Toyota od dawna zapowiada, że jej gama sportowych samochodów będzie składała się z trzech modeli. Obecnie na rynku jest oferowana Toyota GT86, a jeszcze w tym roku do pierwszych odbiorców trafi nowa Supra. Na ...

•