Podatek - kupno samochodu

Podatek - kupno samochodu

06 Gru 2008, 12:30

Witam,
Przyznam że nie znam się na tym kupowaniu samochodów ponieważ dopiero nie długo zamierzam kupić pierwszy pojazd :D

Ale dręczy mnie jedno pytanie.
Ponieważ chyba istnieje coś takiego jak podatek od kupna samochodu, czyli że trzeba zapłacić jakiś tam procent od ceny kupna samochodu :D

I kolega mówił że jego ojciec kupił passata b5 za 4700 euro i wpisał w umowie że płaci 50 euro i że ten podatek jest w tym wypadku mniejszy.

Czy ja bym mógł takie coś zrobić gdy bym kupywa samochód?
Prezes93
Nowicjusz

Miejscowość: Antwerpia

Re: Podatek.

06 Gru 2008, 14:49

Trzeba zapłacić podatek skarbowy i wynosi on chyba 2% od ceny auta. Z tym że w Urzędzie jeżeli zaniżysz na umowie wartość auta to oni wyliczają podatek wełdug średniej wartości rynkowej tego konkretnie modelu. In jezeli samochód jest warty 10000zł, a Ty w umowi będziesz miał napisane ze zapłaciłeś 2000zł to i tak podatek będzie wynosił 2% x 10000zł = 200zł. Więc raczej ten twój kolega cos kłamał.
zbychu57
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Białystok

Re: Podatek.

06 Gru 2008, 16:22

zbychu57 napisał(a):Więc raczej ten twój kolega cos kłamał.

Albo trafił na jakichś frajerów w urzędzie 8)
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice

Re: Podatek - kupno samochodu

08 Gru 2008, 16:32

podatek 2% wartości rynkowej płacisz jeżeli kupisz samochód w Polsce, czyli na umowie w polu miejsce kupna jest np. Wrocław.

Jeżeli kupujesz auto z zagranicy, kupione za granicą np. Berlin to płacisz 160 zł jeżeli kupujesz prywatnie. Ta kwota nie zależy od ceny samochodu i jest to opłata za wydanie zaświadczenie o braku obowiązku podatku VAT.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Największa parada pojazdów elektrycznych Największa parada pojazdów elektrycznych
    Uhonorowany wieloma nagrodami Nissan LEAF już drugi raz w 2012 roku został wpisany do księgi rekordów. Konwój 225 tych samochodów okrążył tor wyścigowy Silverstone bijąc Światowy Rekord Guinnesa w kategorii„największa ...
    Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie
    To drugi egzemplarz supersamochodu Lexus LFA w Polsce . Pierwszy znalazł swojego entuzjastę w Poznaniu, drugi będzie jeździł w Krakowie. Uroczyste przekazanie kluczyków do samochodu, z udziałem przedstawicieli Lexus ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI