Podłączenie kierownicy wielofunkcyjnej Hyundai i30 do radia ZENEC

05 Kwi 2021, 17:05

Cześć

Posiadam hyundaia i30 II z fabryczną wielofunkcyjną kierownicą. Poprzedni właściciel wymienił fabryczne radio na system multimedialny marki ZENEC ZN-326. Jak podłączyć kierownicę do radia, zeby mozna bylo np regulować głosnosc czy zmieniac utwory z poziomu kierownicy?
Kubson22
Nowicjusz

Zdjęcia: 4

06 Kwi 2021, 09:52

Musisz trochę poszukać bo z tego co piszą na stronie producenta tego sprzętu jest taka możliwość ale musisz kupić adapter CAN/SWC który będzie współpracował z protokołem ZENEC. Ja znalazłem taki model adaptera CTSHY008.2 [link do Allegro wygasł] ale nie jestem pewien czy to będzie współpracowało dokładnie z twoim samochodem i tym radiem i o to warto zapytać sprzedawcę.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

06 Kwi 2021, 12:43

Czytałem troche na stronie producenta o tym modelu radia, teoretycznie zaznacza producent ze jest kompatybilne z wiekszością kierownic wielofunkcyjnych. I tak własnie sie zastanawiam; czy warto rozbierac auto i sprawdzic te kostki z tyłu radia. :D
Kubson22
Nowicjusz

06 Kwi 2021, 13:11

Ten adapter powinien być ok ale dopytaj jeszcze sprzedawcę. Oczywiście możesz rozebrać tylko delikatnie zdejmuj zaczynając od dołu te srebrne listwy pionowe. Kostki pewnie masz dwie w oryginale bo adapter jest do twojego modelu auta.

Jak rozbierzesz to zobaczysz jak to wygląda ja tam zawsze lubię najpierw spojrzeć zanim coś z takich rzeczy zamówię :)
Rokiko
Stały forumowicz

06 Kwi 2021, 13:56

Jest taka szansa ze może obyć się bez kupna dodatkowych elementów? Może wystarczyłoby przepiąć jakis pin? (Na zdjęciach znalazłem rozpiskę pinów z oryginalnego radia; oryginalne kostki) Podłączenie kierownicy wielofunkcyjnej Hyundai i30 do radia ZENEC Podłączenie kierownicy wielofunkcyjnej Hyundai i30 do radia ZENEC
Ostatnio edytowany przez Kubson22, 06 Kwi 2021, 14:00, edytowano w sumie 1 raz
Kubson22
Nowicjusz

06 Kwi 2021, 13:57

Nie ma. Bez odpowiedniego adaptera nie będziesz miał sterowania z kierownicy.
Rokiko
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyjeżdżasz na wakacje, urlop? Skontroluj stan techniczny samochodu.
    Planując wielogodzinną podróż samochodem, w pierwszej kolejności należy upewnić się, że bezpiecznie dowiezie nas on do celu. Kierowca powinien zadbać o działające i prawidłowo ustawione oświetlenie oraz dopasowanie ...
    Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów
    Toyota rozszerza swój program ciężarówek na ogniwa paliwowe, pokazując nowy model elektrycznego ciągnika siodłowego na wodór do przewożenia kontenerów. Samochód zadebiutował na konferencji ...

• 06 Kwi 2021, 14:02

Ehh, czyli zostaje rozpętać i zobaczyć co tam z tylu jest. :/ muszę jeszcze zobaczyć i poczytać na stronie producenta o podłączeniu kierownicy bo wczoraj nic nie znalazłem.
    Kubson22
    Nowicjusz

06 Kwi 2021, 14:11

Napisz w między czasie do tego sprzedawcy co ma adapter podaj model radia i auto jakie masz zapytaj czy wystarczy on do sparowania radia a kierownicą. Jego podłączasz na zasadzie plug&play i powinno wszystko działać.
    Rokiko
    Stały forumowicz

25 Kwi 2021, 05:14

to jest tył radia hyundai ix20 potrzebuję schemat kostek i gdzie można kupić kabel przejściówka usb
    Jarkol21
    Nowicjusz