Podłączenie swiateł do jazdy dziennej VW BORA

19 Cze 2014, 11:27

Witam mam pytanie można gdzieś podłączyć kable do jazdy dziennej pod maską żeby nie ciągnąć je do środka.Chyba że macie jakiś pomysł jak szybko przeciągnąć kable do środka.
pozdro
qontrol
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 11 01 2010
Auto: VW BORA
Silnik: 1.9TDI 130KM ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

19 Cze 2014, 16:37

Zrób to profesjonalnie. Włącznik świateł pin TFL. TagFahrLicht - złącze dla świateł dziennych - napięcie pojawia się po przekręceniu stacyjki i znika po przekręceniu pokrętła w inną pozycję niż 0.
przewody trzeba ciągnąć tak jak pozostałe przewody. przez przelotkę ściany grodziowej.
Waqa
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 53
Prawo jazdy: 21 06 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Bora i Golf 4
Silnik: AJM, AKQ
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

19 Cze 2014, 17:49

Waqa napisał(a):napięcie pojawia się po przekręceniu stacyjki i znika po przekręceniu pokrętła w inną pozycję niż 0.
Bardzo dobra odpowiedz.Wg.przepisów lampy te powinny byc zamontowane nie nizej niz 25cm od powierzchni jezdni oraz min.40 cm od krawędzi zewnętrznej pojazdu ale nie blizej od siebie niz 60cm...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

19 Cze 2014, 20:18

Ja myślałem że podepnę się pod reflektor na kablu pozycyjnych tylko mam problem z + po przekręceniu kluczyka na zapłon.
qontrol
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 11 01 2010
Auto: VW BORA
Silnik: 1.9TDI 130KM ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

19 Cze 2014, 21:16

We wtyczce na włączniku światła cofania przy skrzyni biegów masz jeden przewód z plusem po stacyjce można go bezpiecznie wykorzystać .
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Kierunkowskazy - migać czy nie migać?
    Kierunkowskazy są ważnym narzędziem komunikacji na drodze. Pozwalają na informowanie o planowanym manewrze, więc prawidłowe korzystanie z nich powinno być nawykiem wszystkich kierowców. Dla wielu jednak nie jest. Trenerzy ...