Podsumowanie raportu VIN

13 Kwi 2021, 07:40

Cześć,
Chcę kupić "nowy" samochód, wybór padł na BMW E90 325i z komisu. W ogłoszeniu jest napisane, że samochód jest zarejestrowany w Polsce i miało w kraju jednego właściciela. Nr VIN jak i nr rejestracyjny jest udostępniony przez sprzedawcę. Kupiłem więc raport po VINie, żeby sprawdzić historię auta, oczywiście wszystko jest okej poza tym że nie znaleziono żadnych raportów dotyczących przebiegu pojazdu. I tu moje pytanie.. jak to możliwe? Czy to jest normalne i nie ma się czego obawiać? Auto sprowadzone z Holandii. Wg mnie, jeśli samochód jest zarejestrowany w Polsce i miało jednego właściciela to powinien być chociaż jeden potwierdzony przebieg w Pl? Czy może być tak, że po prostu auto zostało sprowadzone, zarejestrowne i wstawione do komisu bez przeglądu? Czy warto też dodatkowo kupić raport z Holandii? Jestem świadomy że handlarze stosują różne sztuczki. Co więc może oznaczać ta sytuacja?
tabaka56
Nowicjusz

17 Paź 2021, 19:05

W cepiku za free powinien być wpis stanu km z przed rejestracji w Polsce. Co do raportów nie korzystałem z nich (kupiłem 6 latka z pelnym serwisem vw w Niemczech) ale znajomy przerobił 4 raporty przy audi z 2006 r i jedynie auto DNA dało informacje ... raporty często nie mają kompletnych baz danych..
TOMEKGDYNIA
Nowicjusz

Miejscowość: 3miasto
Prawo jazdy: 07 07 2005
Auto: Golf VII
Silnik: 2.0TDI 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy autostrada może zahipnotyzować kierowcę?
    Czy zdarza ci się przejechać kilkadziesiąt kilometrów i zupełnie tego nie pamiętać? Dotykający kierowców na dłuższych, prostych i monotonnych odcinkach drogi stan tzw. hipnozy drogowej czy autostradowej niejednokrotnie ...
    Porsche 550 Spyder
    Tworząc Porsche 550 Spyder, projektanci niemieckiej marki nie zaprzątali sobie głowy wyglądem. Zadaniem tego niewielkiego auta było po prostu wygrywanie wyścigów. Pomóc w tym miał 1,5-litrowy bokser umieszczony ...

•