Pojemny Hatchback do "tyrania" do 6000zł

Pojemny Hatchback do "tyrania" do 6000zł

28 Sty 2018, 15:38

Cześć wszystkim,
W tym roku zamierzam kupić swoje pierwsze auto. Jestem w tej materii kompletnie zielony dlatego postanowiłem poradzić się na forum. Kwota jaką chcę przeznaczyć na samochód do maksymalnie 6 tysięcy- włącznie z ewentualnymi naprawami zaraz po zakupie.
Poszukuję pojemnego, nie za dużego samochodu do "tyrania". Jako że jestem rowerzystą to będę regularnie jeździł z kolegami w góry. Wiąże się to z wożeniem 4 rowerów na haku + ew. na dachu, 3 dodatkowych osób i pełnego bagażnika ubrań, narzędzi, jedzenia itd. Nierzadko będzie trzeba podjechać pod jakąś górkę po wyboistej drodze. Co do silnika to wymagam tylko tego żeby uciągnął tak zapakowane auto i był nie drogi w eksploatacji ( nie za dużo palił i rzadko się psuł ;) ).

W tytule napisałem że ma to być hatchback ale tak na prawdę chodzi mi o to że nie chcę za dużego samochodu ( na razie jeszcze niezbyt pewnie czuję się kierując np. kombi ). Myślałem nad Fordem Focusem MK1 z silnikiem 1.6 benzyną, co o nim sądzicie? Przez głowę przemknął mi pomysł kupienia Łady Niwy ale raczej wątpię że zamknąłbym się w 6 tysiącach. Pewnie trzeba byłoby sporo dołożyć żeby doprowadzić ją do dobrego stanu.

Co polecilibyście w takim budżecie?

Pozdrawiam
Wojtek
Ostatnio edytowany przez mike, 28 Sty 2018, 19:55, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Temat przeniesiony w odpowiednie miejsce. Zwracaj większą uwagę gdzie zakładasz swój wątek
TexonBikes
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Pojemny Hatchback do "tyrania" do 6000zł

29 Sty 2018, 23:57

Czyli ma być tani i bezawaryjny, oszczędny i mocny a do tego pojemny ale nieduży gabarytowo - duże wymagania. To trochę jakbyś szukał nowego solidnego roweru z dobrym osprzętem żeby dobrze się nim jeździło po szosie i w terenie w cenie 700pln. Jak już zrozumiesz, że nie da się tego pogodzić to popatrz na Astrę G kombi.
azzurro
Aktywny

Auto: Jeansowe kombi

31 Sty 2018, 10:25

Wiem, że ciężko takie auto znaleźć ale takiego właśnie szukam ;)
Napisałem że chcę nie za duże ale pojemne auto. Tutaj chodziło mi o to żeby przestrzeń w samochodzie była dobrze zagospodarowana. Przecież nie każde auto jest tak samo skonstruowane i jedno będzie miało większy/ lepiej rozplanowany bagażnik od drugiego. Co do oszczędności to też chodzi mi o to żeby samochód nie zabił mnie podczas użytkowania i okazało się że nie będę miał kasy żeby nim jeździć. A po co mi samochód, który będzie stał w garażu i ładnie wyglądał zamiast jeździć.

W tym wszystkim najważniejsze jest dla mnie to żeby był tani w utrzymaniu i dawał radę z przewozem 4 rowerów w górach. Cała reszta ( pojemne wnętrze, to żeby nie urwał sobie zawieszenia w górach itd. ) jest mniej ważna.

Co do Astry to tak jak pisałem, wolę hatchbacka. W pierwszym poście pisałem o Focusie MK1, który z tych dwóch samochodów będzie lepszy?
TexonBikes
Nowicjusz

31 Sty 2018, 11:25

A ja polecę Skode Octavie 1.8 125km tylko musiałbyś szukać takich za około 7k i negocjować.
Bardzo pojemny bagażnik do tego silnik bardzo przyzwoicie zbiera się w tej budzie tylko uwaga z tyłu bo więksi pasażerowie będą mieć problem z miejscem na nogi.

Można też zerknąć na Vectrę B w hatchbacku,tutaj za 6k spokojnie kupisz zadbaną sztukę i to nawet po lifcie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Sty 2018, 14:32

Skoda jest całkiem spoko tylko 1.8 to już trochę dużo. Musiałbym go zagazować albo kupić z mniejszym silnikiem. A jak wygląda kwestia części?
TexonBikes
Nowicjusz

31 Sty 2018, 14:35

1.6 spali tyle samo albo i więcej od 1.8.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    Skoda Octavia Green E Line - CEZ ją przetestuje Skoda Octavia Green E Line - CEZ ją przetestuje
    Dwa modele SKODY Octavii Green E Line pierwszych całkowicie elektrycznych samochodów, zostaną poddane testom przez przedsiębiorstwo energetyczne. SKODA, w celu sprawdzenia możliwości flotowych na swoim nowym, elektrycznym ...

• Re: Pojemny Hatchback do "tyrania" do 6000zł

31 Sty 2018, 23:25

Focus 1.6 nie spali jakoś sporo mniej od Octavii,różnica około 1.5l.
    Gazować auto za takie pieniądze nie ma sensu,lepiej kupić już zagazowanego ale tutaj z kolei bagażnik zmniejszy swoją pojemność poprzez koło zapasowe lub dojazdówkę no chyba że butla będzie w bagażniku to praktycznie połowa bagażnika odpadnie z użytku.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

24 Kwi 2018, 00:22

Cześć,
    Trochę mnie tu nie było. Poszerałem, pomyślałem intensywnie nad tym czego chcę i doszedłem do wniosku że najważniejsze jest to, żeby auto mi się nie psuło i nie sprawiło że zbankrutuję przez koszta naprawy.
    Teraz nie ograniczam się tylko do hatchbacka, może być sedan, kombi jest dla mnie za duże ( próbowałem jeździć Primerą P11 i czułem że jest za duże dla mnie )
    Patrzyłem na Audi 80 2.0 90KM i A4 B5 1.6 i są całkiem spoko ( spoko to znaczy podobają mi się i spalanie znośne, w kwestie mechaniczne na razie się jeszcze nie zagłębiałem ) tylko czy za 5-6 tysięcy kupię coś przyzwoitym stanie? Wstępnie rozglądałem się za częściami i ( chyba ) nie są jakoś bardzo drogie. Nie wiem czemu cały czas myślałem że jak audi to drogie w utrzymaniu będzie ;)
    Jest też Corolla e11 liftback. Wygląd po lifcie jest znośny, 1.6 110KM nawet nie dużo pali tylko jak z rdzą i kosztami utrzymania? W sumie na plus jest to że to liftback czyli łatwiej będzie coś wyładować o bagażnika :D
    Jest w sumie jeszcze Civic VI ale ten to mi się podoba tylko w Coupe- jedna para drzwi to akurat nie problem.

BTW. Czy warto rozglądać się za zagazowanym autem w tej cenie? Czy np. silnik nie będzie zajechany po upalaniu na Lepszym Powerze? Czy starsze instalacje były gorsze od tych nowszych i jak już chciałbym kupić zagazowane auto szukać tylko takich z nowszą instalacją? Pytam się głównie o auta poruszone w tym temacie ( oprócz Focusa oczywiście ;) )
    TexonBikes
    Nowicjusz

24 Kwi 2018, 08:48

A4 ma kosztowne w naprawie przednie zawieszenie (koszt części razem z robocizną może wynieść nawet 1000zł).
    Samo 1.6 w tej budzie nie jedzie i swoje pali.

A może zainteresuje Cię Peugeot 306/406?
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    linki przykładowe.
    Barol
    Awatar użytkownika

24 Kwi 2018, 08:55

Popatrz jeszcze na Octavie, jest pojemniejsza od A4 i tańsza w naprawach. Co do zakupy auta z gazem, no pewnie że warto się rozglądać ale trzeba szukać takiego który jest w dobrym stanie a nie instalacja zlepiona z kilku aut. Wiadomo im młodsza instalacja tym lepszy ale trzeba też zwracać uwagę na ilość przebytych km. Jak dobrze dobrana instalacja i wszystko pracowało jak trzeba to z silnikiem nie będzie rzadnego problemu.

Barol koszt zawieszenia w a4 może wynieść nawet blisko 2 tyś jak się robi na dobrych częściach
    .
    Porady blacharsko-lakiernicze
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type
    Silnik: 2.0 na gnojówkę

24 Kwi 2018, 09:01

Kao napisał(a):Barol koszt zawieszenia w a4 może wynieść nawet blisko 2 tyś jak się robi na dobrych częściach

nie chciałem już aż tak straszyć :wink:
    Barol
    Awatar użytkownika

24 Kwi 2018, 09:06

Ze swojego doświadczenia wiem że nie warto robić na tanich zamiennikach bo zrobisz 10 tyś i znowu wszystko tłucze
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

24 Kwi 2018, 09:24

Kolega szuka pojemnego bagażnika, więc sedan raczej odpada (mała praktyczność). 406 w kombi byłoby idealnym autem. Nie wiem jaki masz problem z kombi - tym się naprawdę dobrze jeździ - zerkasz w lusterko wsteczne i widzisz, że auto kończy się tam gdzie masz tylną szybę. Ja mam już drugiego sedana i to jest dopiero okropne auto do jeżdżenia - bez czujników ciężko wyczuć gdzie się kończy.
    Jeżeli do 6 tysięcy i nie kombi to szukałbym hatchbacków/liftbacków:
    Citroen Xsara
    Ford Mondeo Mk2/Mk3
    Opel Vectra B FL
    Mazda 626
    Skoda Octavia I
    Toyota Avensis
    Ossy
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy od: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002

27 Kwi 2018, 00:11

No czyli wychodzi na to że jednak audi jest drogie w naprawie.
    Ossy z tych aut które podałeś to najbardziej podoba mi się Mondeo i Octavia. Czy w Fordzie jest taki sam problem z rdzą jak w Focusie?
    TexonBikes
    Nowicjusz

27 Kwi 2018, 07:34

Ford jak to Ford zaniedbany zrobi psikusy chociaż Mondeo lepiej się trzyma od Focusa.
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika