Pokrowiec na kierownice

Pokrowiec na kierownice

28 Sty 2014, 14:39

Witam, mam taki troszkę nietypowy problem. Posiadam w aucie kierownice skórzaną , jest fajna. Tylko że ja jestem przyzwyczajony do nakładek które troszkę tą kierownice pogrubiają, i tu mam problem... Zakup pokrowca nie jest drogi, niestety słyszałem opinię, że pod pokrowcem który ma gumowane wnętrze(a wszystkie maja), skóra się zniszczy (pomarszczy, popęka, itp.). I mam pytanie czy to prawda, czy ktoś z Was miał, widział taki przypadek??
MaciekM
Obserwowany

Auto: Peugeot Partner

Re: Pokrowiec na kierownice

07 Lis 2014, 16:14

Moim zdaniem zbędny bajer na codzień. Brzydko wygląda i wygody nie zwiększa Moja dziewczyna w swoim aucie się upiera, ale próbuję ją jakoś od tego odciągnąć.
Ryder667
Nowicjusz

Auto: Skoda Octavia Combi

08 Lis 2014, 21:19

Wiesz co może i bajer ale jak się człowiek do przyzwyczai to taka zwykła kierownica wydaje się cienka i jakaś taka niewygodna. I niestety po pół roku już widzę jak w kilku miejscach zaczyna się marszczyć i chyba bez pokrowca się nie obejdzie...
MaciekM
Obserwowany

Auto: Peugeot Partner

01 Gru 2015, 01:20

Ja od dłuższego czasu używam pokrowca na kierownicę i również mam skórzaną. Co jakiś czas sprawdzam, czy wszystko jest w porządku i jak na razie od ponad roku nic się nie dzieje. Prawdę mówiąc to go też ściągam przy myciu wnętrza i przeczyszczam kierownicę i pokrowiec. Nie wiem od czego to zależy. Może od producenta? Ja kupiłem taki:

Zdjęcie
niemieckiej produkcji w niedrogiej cenie i jestem zadowolony. Nie miałem żadnych niespodzianek, a komfort jazdy na pewno mi się poprawił przy trzymaniu kierownicy.
Dev969
Obserwowany

Prawo jazdy: 20 05 2005
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: BMW 3
Silnik: 320 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

21 Mar 2016, 03:27

No właśnie, a ja się zastanawiam nad takim pokrowcem.. Mówicie, że komfort jazdy się poprawia? :) Jaki najlepiej kupić, na co zwrócić szczególną uwagę? Znalazłem sklep z pokrowcami, ale są dosyć tanie no i nie wiem czy kupić. Oczywiście są ze skóry naturalnej.. ale skóra skórze nie równa..
autoSam2015
Nowicjusz

Prawo jazdy: 22 02 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1998

04 Maj 2016, 09:30

Nie uznaję innej niż skórzana kierownica. Po prostu jakoś mi nie leżą.
Instat
Początkujący

Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: Citrone C2
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus GX Overland - największe terenowe wyzwania i nocowanie w głuszy Lexus GX Overland - największe terenowe wyzwania i nocowanie w głuszy
    Czy luksusowy SUV może być jednocześnie prawdziwą, terenową wyprawówką? Przy pomocy zmodyfikowanego modelu GX kanadyjski oddział Lexusa pokazuje, że jak najbardziej. Pokazowy GX Overland jest gotowy nawet na największe ...
    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...

• Re: Pokrowiec na kierownice

04 Maj 2016, 17:22

Niestety nie wszystkie autka maja skórzany wypas - zawsze mozna sobie obszyć samemu za kilka dych .. Już to daje dużo większy komfort .. Wiem, bo w starej astrze obszyłem i całkiem inaczej to wyglada..
    silvo44
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
    Prawo jazdy: 01 09 1983
    Auto: OPEL VECTRA C
    Silnik: Z18XER
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2007

05 Maj 2016, 13:29

Są zestawy z igłą ,nitką i oczywiście pokrowcem. Kto ma sprawne palce :P to powinien sobie sam poradzić
    zielonek
    Aktywny

Auto: P 206

05 Maj 2016, 13:37

Może i skórzana wygląda lepiej, ale też się przyzwyczaiłem do takiego pokrowca. Można sobie samemu obszyć i nie jest to problem.
    Karolix
    Obserwowany

Prawo jazdy: 10 06 1999
    Auto: Lexus NX 200t

16 Sie 2016, 08:59

ja jestem za pokrowcami skórzanymi, mam taki na kierownice ...

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

.. i nie wyobrazam sobie juz kierownicy bez niego
    Tomas44
    Nowicjusz

Prawo jazdy: 27 06 1997
    Przebieg/rok: 36tys. km
    Auto: Nissan Qashqai
    Rok produkcji: 2015

16 Sie 2016, 13:03

ja miałem i po roku zdjąłem i zauważyłem kilka zmarszczeń na oryginalnej kierce, ale nie jest to jakieś straszne zniszczenie, jednak już jeżdżę bez pokrowca
    Bądź trzeźwy w trakcie jazdy samochodem!!
    Piłeś? Nie jedź!!
    #alkomat #alkomaty #toptrade
    toptrade
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Auto: Skoda Octavia

17 Sie 2016, 14:36

ja długo miałam na kierownicy futrzany pokrowiec, ale z perspektywy czasu stwiedzam że strasznie głupio to wyglądało
    Ewi
    Nowicjusz

Prawo jazdy: 13 05 2010
    Przebieg/rok: 17tys. km
    Auto: Toyota Auris
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Hybryda
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2016