Polak (jak zwykle) mądry po szkodzie...

06 Paź 2008, 15:46

Sprowadziłem samochód z Włoch. Piękny! Szybki... :) Mój wymarzony! Poszła na niego cała kasa z wesela i jeszcze jakieś oszczędności. Niestety od trzech miesięcy nie mogę go zarejestrować! Mam prawie wszystkie dokumenty...(no i jak zwykle „prawie” robi wielką różnicę...) brakuje Certifikatu Własności - Certificato di Proprieta’PRA. Mam ksero – ale okazało się, że wymagany jest oryginał. Wiem, że ten papier powinien być wydawany przez włoski urząd Automobile Club Italia (ACI). Jednak uzyskanie go nie jest takie proste... niestety... bo wcale nie musi tam właśnie się znajdować - samochód jest wyrejestrowany do sprzedaży na terenie UE – więc równie dobrze może być w jakiejś agencji...
Sprawa spędza mi sen z powiek, w pracy nie mogę się skupić, żona ciągle suszy mi głowę, a o teściowej... to już nawet nie wspomnę...
Pewnie nie jestem jedynym człowiekiem w tym kraju z takim problemem. Jeżeli ktoś kiedyś wybrnął z podobnej sytuacji lub może jest w stanie udzielić mi jakiejś sensownej rady... gdzie się zgłaszać i jaką drogą najlepiej starać się o ten papier... będę bardzo bardzo wdzięczny za info!
Pozdrawiam!
bi em dablju
Nowicjusz
 
Posty: 1

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota S-FR Racing Concept
    Rok po premierze S-FR Toyota pokazała na Tokyo Auto Salon 2016 jego wyczynową wersję – S-FR Racing Concept. Model powstał w japońskim studiu Toyota Gazoo Racing, które opracowało do niego bogaty pakiet aerodynamiczny, ...
    Toyota GT86
    Sportowe coupé Toyoty zdobyło wielką sławę jako samochód dający ogromną frajdę z jazdy, który jednocześnie nie kosztuje majątku. Wersja kabriolet z pewnością przysporzyłaby dodatkowych fanów tylnonapędowej ...