Policja zabrała mi dowód rejestracyjny za brak przeglądu

29 Sie 2014, 16:29

Tak jak w tytule, policja zabrała mi dowód rejestracyjny za brak przeglądu. Niby wiadomo, że należy zrobic przegląd i iść do wydziału komunikacyjnego... Mój problem polega na tym, że przez przypadek(chyba) policja zabrała mi również umowę kupna(nie przerejestrowałem jeszcze samochodu)... Jak teraz moge odebrać dowód rejestracyjny? Czy mam jechać do urzędu komunikacyjnego i liczyć, że policjanci odesłali tam dowód razem z umową? Czy iść na komendę i prosić aby oddali mi umowę?
zielony291
Obserwowany
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 08 04 2013
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Opel Vectra A
Silnik: 1.6 75KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

10 Wrz 2014, 13:53

No umowę kupna sporządza się w dwóch egzemplarzach, więc ma ją jeszcze przecież osoba, od której kupiłeś auto, więc możesz wykonać kopię drugiego egzemplarza. A moze odesłali do urzędu komunikacji, kto wie. Nie dowiesz się, dopóki tam nie pojedziesz ;)
leszek40
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Auto: Cuddy

10 Wrz 2014, 14:36

leszek40 napisał(a):odesłali do urzędu komunikacji

Weźcie pod uwagę, że odesłali do WK gdzie auto jest zarejestrowane, czyli do "sprzedajacego" ..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak rozkodować radio w samochodzie Renault?
    Bardzo często podczas chwilowej utraty zasilania radio w samochodach marki Renault jak i Dacii będzie wymagało wpisania kodu do jego uruchomienia. Problem ten może się pojawić np. po chwilowym odłączeniu akumulatora bez podtrzymania ...
    Toyota Corolla sedan, hatchback i TS kombi
    Toyota postanowiła zrezygnować z nazwy Auris – obejmującej w ostatnich latach w Europie kompaktowego hatchbacka i kombi – i powrócić do oferowania Corolli w trzech odmianach nadwoziowych. Rewolucja dotknęła ...

 
cron