Polo 3 vs Astra 2

09 Lis 2012, 20:47

Czołem!

Przymierzam się do kupienia samochodu tak za miesiąc lub dwa. Z racji, że jestem studentem i budżet ograniczony do tego co ew. dorobie mam do dyspozycji około 7.5 tysiąca .
Wybrałem dwa modele w dieselu:
VW polo 3 lift 1.4 tdi np: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
drugim kandydatem jest:
astra 2 1.7 dti np: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

I teraz tak chodzi mi o samochód, który będzie można później sprzedać, więc koledzy nie wysyłajcie alternatyw typu Seat IBIZA II FL bo miałem już seata ibize II (1.9tdi 110)którego sprzedawałem dość długi a drugi to Leon, którym jeździ ojciec i nie możemy go sprzedać mimo, że cena jest jedną z najniższych za ten model.
Może mam spatrzone myślenie, ale co niemiec to niemiec. Bardziej bym wolał astrę, bo większa ale ten VW też fajny (podobno te 1.4 to nieudane silniki miałem go w Ibizie 3 i było bardzo ekonomiczne stąd ten wybór).
proszę o sugestię :D
badylosss
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 26 10 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mondeo Mk4 2.5T
Silnik: 220 PS
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Lis 2012, 21:01

Szczerze?Ani Polo III po lifcie ani Astry II w dieslu w dobrym stanie w tych pieniądzach nie dostaniesz.
1.7DTI 75KM fajny silniczek bo Isuzu ale męczarnia w trasie.

Ja od siebie dodam
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
linki oczywiście przykładowe.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Lis 2012, 10:45

Fakt, tych aut za te pieniądze normalnych nie dostaniesz. A silnikiem 1.4TDI bym się nie interesował, trzy cylindrowa padaka.

Co do Xsary na przykład to uważaj na tylne zawieszenie. Raczej na dzień dobry belka skrętna będzie do regeneracji. Znany problem Peugeota i Citroena. Wiem, bo sam mam Xsarę w benzynie i przy przebiegu 87000 (100% oryginalny) belka tylna nadawała się tylko do wymiany bądź regenracji (tylne prawe koło było już pod takim kątem że opona tarła o nadkole).
arti123
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Lca

10 Lis 2012, 13:35

W tych astrach jest chyba problem z pompkami paliwowymi.Mój szwagier miał astre 2 w dieslu to w ciągu 4 lat 3x wymieniał ową część a tanie nie jest :/
MatHl
Początkujący
 
Posty: 171
Prawo jazdy: 02 01 2012
Auto: Felka
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

10 Lis 2012, 14:03

dzieki za wypowiedzi, nie chciałbym francuza..jakoś nie jestem przekonany..piszecie że nie dostanę, ale jak się poszuka to coś można nie mówię że przebieg będzie mieć jakiś zajebisty ale od razu też nie musi to być padaka.
A te pompy paliwowe to nie były w silnikach 2.0 ?
A corsa c? ten sam przedział co astra..
badylosss
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 26 10 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mondeo Mk4 2.5T
Silnik: 220 PS
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Lis 2012, 14:18

Akurat on miał 1.7 diesel , nie powiem jaki bo nie pamiętam :)
MatHl
Początkujący
 
Posty: 171
Prawo jazdy: 02 01 2012
Auto: Felka
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Cadillac Eldorado Convertible
    Eldorado w niczym nie przypomina typowych, sportowych kabrioletów rodem z Europy. Trudno nazwać go smukłym, a na dodatek jest ogromny – w zależności od generacji jego długość przekraczała nawet 5,7 m! Równie ...

10 Lis 2012, 19:32

W tych pieniądzach to może bym myślał o zadbanej Corsie B, a nie o C... Za C to minimum 9-10k z początków produkcji.
arti123
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Lca

11 Lis 2012, 16:11

aktualnie jeżdżę corsą b..ja na otomoto znaduję dużo samochód, nie oglądałem z mechanikiem ich więc się wypowiem, ale na pewno jakieś perełki można znaleźć + to że aut jest od groma i można też stargować cenę..
badylosss
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 26 10 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mondeo Mk4 2.5T
Silnik: 220 PS
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lis 2012, 16:39

Zgadza się, auto jest od groma, ale wybrać w nich coś sensownego jest naprawdę trudno.
arti123
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Lca