Polonez 1.4.problem z gazem

[Polonez] 1.4.problem z gazem

19 Sie 2007, 12:27

w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce w zbiorniku gazu powinien "strzelić " zawór i wtedy można odpalić silnik.u mnie nic takiego się nie dzieje.dzisiaj odpaliłem silnik który po chwili zgasł i już nie mogłem go uruchomić.co może być przyczyną .instalacja lowato pięcioletnia.filtr gazu wymieniałem 2 tygodnie temu
jagustaw
Nowicjusz

Re: polonez 1.4.problem z gazem

19 Sie 2007, 13:49

:shock: Pierwszy raz czytam taką teorię o reakcji elektrozaworu na przekręcenie kluczyka...Napisz, czy masz gaźnik, czy wtrysk? :roll:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny

Miejscowość: Mosina

19 Sie 2007, 14:59

wtrysk wielopunktowy
jagustaw
Nowicjusz

19 Sie 2007, 15:33

:shock: A ta instalacja...Lovato...to ona jest sekwencyjna, czy "zwykła", za mniej niż 2000zł? Z reuktora spuszczałeś taką oleistą, nieprzyjemnie pachnącą substancję? Mogą - po 5 latach - być także zesztywniałe membrany, co skutkuje "zalewaniem" silnika, bo membrany nie domykają zaworków gazu w wymaganych momentach. Odpalasz silnik na benzynie, czy na gazie ( co raczej przy sekwencji nie powinno mieć miejsca)?
czerepach
Aktywny

19 Sie 2007, 18:37

instalacja jest zwykła.jak uruchamiam na benzynie po przekroczeniu 2500 obr.przełącza na gaz.ale na benzynie nie uruchamiam bo mam walniętą pompę paliwa.a ten syf z parownika spuszczałem parę razy
jagustaw
Nowicjusz

19 Sie 2007, 18:51

ale chodzi mi o to że ten zawór co jest przy zbiorniku nie puszcza gazu.do tej pory było takie charakterystyczne pstryknięcie a teraz tego nie ma.na przełączniku zapalała się na chwilę kontrolka a po uruchomieniu silnika świeciła cały czas
jagustaw
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co należy okresowo sprawdzać w samochodzie? Co należy okresowo sprawdzać w samochodzie?
    Nie znalazłem na forum podobnego tematu, a myślę że może on pomóc innym użytkownikom/kierowcom w ustaleniu tego na co powinni zwracać uwagę okresowo podczas eksploatacji samochodu. O pewnych rzeczach zapominamy czasem ...
    Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu
    Podczas tragów motoryzacyjnych Motor Show 2016 w Poznaniu Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model Hyundai Elantra. Była to pierwsza we współczesnej historii targów europejska premiera modelu, co sprawiło, ...

• Re: polonez 1.4.problem z gazem

19 Sie 2007, 18:56

:D Z wymiany pompy paliwa i wlania benzyny na 1/3 pojemności zbiornika raczej się nie wymigasz; po nadejściu chłodów odpalanie na benzynie raczej nieodzowne... :D Zatem: membrany - możliwe, że do wymiany, jeśli nakulałeś powyżej 80tys km; a kiedy wymieniałeś świece, kable WN, filtr powietrza? Rozumiem, że zawory masz na hydraulice - jeśli nie, to także regulacja luzów...Z instalką - jak z laską, zadbana umie się odwdzięczyć. :wink:
    czerepach
    Aktywny

Re: [Polonez] 1.4.problem z gazem

19 Sie 2007, 20:01

:shock: No tak...przeoczyłem posta... :oops: Instalacja powinna mieć swój bezpiecznik, który zapewne dokonał żywota...Oblukaj i na pewno po jego wymianie będzie, jak dawniej. :wink:
    czerepach
    Aktywny

19 Sie 2007, 21:27

jagustaw napisał(a):do tej pory było takie charakterystyczne pstryknięcie

czerepach napisał(a):Pierwszy raz czytam taką teorię o reakcji elektrozaworu na przekręcenie kluczyka

Jest takie charakterystyczne pstryknięcie, chwile po włączeniu zapłonu, miałem Poldka z gazem i wiem o co chodzi :wink:
    Tuningowi diesli - NIE
    arek_89
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Małopolska

31 Sie 2007, 09:33

chciałem podziękować wszystkim za pomoc.pomimo wysiłków nie udało się uruchomić samochodu więc postąpiłem w tej sytuacji jak Aleksander Macedoński z węzłem gordyjskim.sprzedałem samochód na złom :D :lol:
    jagustaw
    Nowicjusz

21 Paź 2007, 19:19

a mogłeś sprawdzić kable przy butli (na zaworku dwa kabelki - to one pozwalają "pstryknąć" zaworkowi...) pod osłoną tą szklaną... jeżeli spadnie kabelek to za groma go nie odpalisz bo nie ma zasilania zaworek... i Ci nie otworzy go... a jaki miałeś silnik...?? 1.4 GLI czy GTI?? znajomy tak samo miał... i to samo się działo... tylko że to był bezpiecznik... i jakiś wyłącznik bezwładnościowy ;/ (rok 1999). jaki był Twojego?? pozdrawiam.
    Fiat Siena 1999 r., 1.2 75 KM PB/LPG
    andrzejau
    Początkujący

Miejscowość: Ostrów Mazowiecka

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      S2020005